Skip to content
Akcenty
1. Farby akcentov pre jarné typy
2. Farby akcentov pre letné typy
3. Farby akcentov pre jesenné typy
4. Farby akcentov pre zimné typy


V poslednom pokračovaní série článkov o farbách akcentov sa pozrieme na zimné farebné typy. Podobne ako pri iných ročných obdobiach, i pre zimné typy môžu byť akcenty skvelým oživením outfitov v nudných, neutrálnych, alebo menej vhodných farbách.

Akcentami pre zimné typy sú výrazné odtiene červenej, fuchsiovej, tyrkysovej, ružovej, alebo odtieň teal. Ak máte na sebe oblečenie v tmavej, neutrálnej, ťažkej, nudnej, málo živej farbe, zvoľte na jednom kúsku oblečenia, alebo aspoň na doplnku farbu akcentu. Ak ste tmavým, alebo chladným zimným typom, nebojte sa na doplnkoch zvoliť kontrastný, výrazný, žiarivý odtieň, ktorý by vo veľkej ploche vyzerať na vás príliš krikľavo. Na menších plochách takáto farba spôsobí výraznejší efekt ako sýty odtieň, alebo odtieň s nižším kontrastom.

Zimné typy pôsobia farebne dramaticky a výrazne, preto by mali po akcentoch siahať veľmi často, ak nechcú vyzerať nudne a nevýrazne. Akcenty sú skvelé práve na doplnkoch, ktorých si môžete nakúpiť viac ako oblečenia a byť vďaka nim každý deň iná a zaujímavá. Šatník nemusí byť preplnený, stačí ak farby, strihy a štýl vzájomne ladia, pretože tak sú jednotlivé kúsky perfektne kombinovateľné.

Ste zimným farebným typom? Aké akcenty sú vo vašom šatníku zastúpené najviac? Aká je vaša najobľúbenejšia farba na oživenie neutrálnych, alebo fádnejších odtieňov?

Súvisiace články:
Akcenty pre jarné typy
Akcenty pre letné typy
Akcenty pre jesenné typy
Ako vytvoriť dobre kombinovateľný šatník
O výsledku nerozhodujú len farby, ale aj ich kombinácie
Tmavý zimný typ
Chladný zimný typ
Kontrastný zimný typ


Stiahni si svoj ťahák

Stiahni si svoj ťahák

Pridaj sa do FB skupiny

Pridaj sa do FB skupiny
Back To Top