Skip to content
Akcenty
1. Farby akcentov pre jarné typy
2. Farby akcentov pre letné typy
3. Farby akcentov pre jesenné typy
4. Farby akcentov pre zimné typy


Pre farby v dnešnom článku som nenašla iné výstižné slovo ako akcent. Akcent znamená dôraz, zvýraznenie a presne o toto ide pri používaní akcentov na našom oblečení. Začíname akcentami pre jarné typy.

Úlohou farby akcentu je z dodať vášmu outfitu iskru, živosť, sviežosť, farebnosť, jednoducho urobiť vaše oblečenie zaujímavejším. Akcenty môžete veľmi úspešne využiť i v súvislosti s vaším telesným tvarom a proporciami, pretože výraznejšia farba akcentu pritiahne pozornosť na tú časť postavy, ktorú chcete zvýrazniť a odpúta pozornosť od vašich nedokonalostí.

Farbami akcentov sú najvýraznejšie a najživšie farby z ideálnych farieb pre váš farebný typ. Často sú to farby, ktoré by celoplošne popri vašej tvári boli viac výrazné ako je potrebné, ale na menších plochách dokážu outfit perfektne „rozsvietiť“. Ak máte v šatníku najmä neutrálne farby a máte pocit že je málo farebný, skúste ho obohatiť o zopár doplnkov vo farbách akcentov. Stačí malý dotyk farby akcentu na šatke, náhrdelníku, topánkach, či opasku a oblečenie v neutrálnych farbách sa stane živším a zaujímavejším, vaša tvár získa iskru a vaše okolie bude registrovať sviežosť ktorú budete vyžarovať. V prípade jarných typov je úlohou akcentu urobiť vaše oblečenie žiarivejším, teplejším a sviežejším.

Akcenty dokážu nielen oživovať fádnejšie neutrálne farby, ale i vylepšovať farby, ktoré pre vašu tvár nie sú veľmi vhodné. Na jarných typoch dokáže vhodne zvolený akcent výrazne vylepšiť ťažké, tmavé, tlmené, chladnejšie farby, alebo farby bez energie. Vo farbe akcentu môžete zvoliť doplnky, alebo oblečenie – využite vrstvenie.

Z uvedeného vyplýva, aký veľký význam majú v našom šatníku doplnky a vhodné kombinácie farieb. Váš šatník nemusí hýriť farbami, stačí vedieť správne vybrať doplnky vo farbách akcentov. Príkladom môže byť moja klientka Evka, ktorú srdečne pozdravujem. Evka si bezprostredne po konzultácii Určenie farebného typu nakúpila niekoľko šatiek, náušníc a náramkov v najživších farbách chladného letného typu a po pár dňoch mi napísala:
„… v podstate to dnešné oblečenie nebolo nič moc, ale tie doplnky tomu dodali šmrnc… je naozaj zaujímavé čo dokážu farby, som veľmi nadšená… nekúpila som si jedinú novú vec na seba – len doplnky podľa farieb akcentov, ale ten výsledok je fantastický .. ja mám pocit, že mám v šatníku „milión“ nových outfitov… známi mi hovoria že mi to veľmi pristane, že vyzerám super…“.

Máte vo svojom šatníku obľúbený „univerzálny“ doplnok – doplnok ktorý nosíte často, pretože oživí a zvýrazní takmer všetky vaše outfity? Ak máte chuť, zapojte sa do diskusie!

Súvisice články:
Farby akcentov pre letné typy
Kabelky
Šperky pre jednotlivé farebné typy

Stiahni si svoj ťahák

Stiahni si svoj ťahák

Pridaj sa do FB skupiny

Pridaj sa do FB skupiny
Back To Top