Skip to content

Alenka je jemná žena so svetlou farebnosťou. Má rada svieže, jemné farby a romantické prvky na oblečení – sú jej poznávacím znamením.  Keď si jedného dňa, v rámci ranného zhonu, obliekla jednoduché zavinovacie šaty, ktoré sú pre ňu tmavé a dosť strohé, stalo sa niečo nečakané – dostala v práci niekoľko komplimentov.

Magda je tiež svetlým typom a má rada praktické, komfortné a pohodlné oblečenie – jej štýl je ležérny. Keď si obliekla tmavší elegantný kostým, ľudia okolo nej boli nadšení a dali jej to aj najavo.

Zuzka je tmavým typom a má rada minimalizmus. Nosí strohé, čisté línie a väčšinou volí tmavšie neutráne farby, ktoré ladia s jej farebnosťou. Keď si raz dala na seba svetlý splývavý top a vzorovanú sukňu, nestačila sa čudovať, koľko komplimentov dostala.

Ako je to možné? Prečo ľudia tak pozitívne reagovali na nevhodné farby, alebo štýl, ktorý uvedeným ženám nie je úplne blízky? Ak vás to zaujíma, čítajte ďalej – skúsim vám vysvetliť, čo podľa mňa mohlo spôsobiť uvedené reakcie.


Krehká romantička vs. sebavedomá žena

Štýl Alenky je jemný, krehký, romantický. Ladí s ňou, pretože i ona je jemná a pôsobí krehko. Romantický štýl sa spája najmä s dievčatami a mladými ženami. Je výrazne jinový.

Keď si Alenka obliekla tmavé zavinovacie šaty, pridala do svojho outfitu jang – silu, rozhodnosť a sebavedomie. A to je to, čo okolie ocenilo – Alenka sa zmenila na sexy, sebavedomú ženu.

K vyvolaniu tohto dojmu nie je nutné použivať tie najtmavšie farby. Alenka môže siahnuť po mierne tmavých, ktoré sú pre jej svetlú farebnosť vhodnejšie.

 


Pohodová ležérka vs. elegantná dáma

Ležérny štýl pôsobí uvoľnene, poskytuje pohodlie a komfort. Často sa ale vylučuje s eleganciou, pretože pohodlné materiály, strihy a doplnky často „zhadzujú“ mieru sofistikovanosti, elegancie a formálnosti.

Magda zmenou svojho oblečenia spôsobila výraznú zmenu – povýšila svoje oblečenie, dodala mu eleganciu, vážnosť a sofistikovanosť.

I napriek tomu, že použila veľmi tmavé farby, okolie to ocenilo. Vzhľadom na jej svetlú farebnosť sa dá spomínaný efekt dosiahnuť i použitím jemnejších farieb, napríklad tak, ako na koláži v outfite vpravo.

 


Odmeraná minimalistka vs. prístupná žena

Zuzkine minimalistické a tmavé outfity pôsobili dojmom neprístupnosti, strohosti a tvrdosti. Tým, že si obliekla menej strohé oblečenie, potešila ľudí okolo seba, pretože pridala do svojho outfitu jemnosť a prístupnosť.

Pozitívny efekt sa dostavil i napriek tomu, že v príliš svetlých farbách vyzerá Zuzka trochu bledo.

 


Kedy je dobré urobiť zmenu

Čo z uvedených príkladov vyplýva? To, že sa oplatí zamýšľať sa nielen nad farbami a strihmi, ale i nad tým, ako vo svojom oblečení pôsobíte. Či nelipnete príliš na technických detailoch, zatiaľ čo celkové pôsobenie vašich outfitov s vami neladí, alebo vyvoláva mätúce dojmy – robí vás staršou, strohou, či menej zrelou. Potom je prirodzené, že vaše okolie ocení, keď sa to zmení.

Ak aj vy nečakane dostanete komplimenty vtedy, keď ste presvedčená, že nemáte na sebe ideálne farby a strihy, dôvod bude zrejme v celkovom pôsobení.

Ak sa vám niečo také stane, popremýšľajte nad dôvodmi. Možno ste zostali štylisticky niekde, kde ste boli už roky. Možno ste ustrnuli a je najvyšší čas prispôsobiť oblečenie zmenám (práca, vek, vzťahy, prostredie…), ktoré vo vašom živote nastali.

Je normálne, že štýl sa prirodzene vyvíja a mení a vaše oblečenie by malo tieto zmeny odrážať.

Máte podobnú skúsenosť? Ocenil niekto vaše oblečenie a vy ste zistili, že na ľudí pôsobíte inak, ako ste si mysleli? Ak máte chuť, podeľte sa o svoje skúsenosti a názory v diskusii!

Stiahni si svoj ťahák

Stiahni si svoj ťahák

Pridaj sa do FB skupiny

Pridaj sa do FB skupiny
Back To Top