Skip to content
Akcenty
1. Farby akcentov pre jarné typy
2. Farby akcentov pre letné typy
3. Farby akcentov pre jesenné typy
4. Farby akcentov pre zimné typy
V predchádzajúcom článku o akcentoch sme sa venovali jarným typom, v dnešnom krátkom článku pokračujeme letnými. Čo sú akcenty a aký majú význam na našom oblečení sa dočítate tu.

Ak ste letným farebným typom a vo vašom šatníku prevládajú najmä neutrálne farby, zamerajte sa na doplnky vo farbách akcentov. Letné ročné obdobie je skvelé na využitie ľahkých, sviežich, veselých pastelových odtieňov na náhrdelníkoch, náušniciach, náramkoch, topánkach, kabelkách, opaskoch, či ľahkých šatkách. Na nasledujúcich kolážach sú ukážky toho, že i malý dotyk farby akcentu môže outfit urobiť výraznejším, veselším a sviežejším.

Letné typy (obzvlášť tie chladné) môžu na malých plochách použiť ako akcent i niektoré zimné farby. Na malej ploche im zimný kontrast a sýtosť nijako neublížia, práve naopak, dokážu outfit oživiť a zvýrazniť.

Ak z nákupu  často odchádzate s oblečením v neutrálnej farbe, nezabudnite sa v predajni zastaviť pri doplnkoch a vybrať si niečo, čo fádnu neutrálnu farbu „rozsvieti“ a oživí. Doplnky je dobré kupovať hneď s oblečením, aby ste mali istotu, že sa budú k odevu hodiť nielen farebne, ale i štruktúrou a štýlom.

Stiahni si svoj ťahák

Stiahni si svoj ťahák

Pridaj sa do FB skupiny

Pridaj sa do FB skupiny
Back To Top