Skip to content

Určite ste si všimli, že v ponuke značiek a reťazcov sa už pravidelne objavujú kúsky z označením „basic“. Prečo je dobré mať ich v šatníku a čo by mal váš šatník obsahovať okrem nich? Ak budujete svoj šatník, čítajte ďalej.

Pre každú životnú situáciu potrebujete oblečenie, ktoré vyhovuje požiadavkám prostredia a v ktorom sa budete cítiť dobre. Preto by mal byť váš šatník dostatočne variabilný a mal by obsahovať kúsky, ktoré sa dajú ľahko kombinovať a využívať na rôzne príležitosti.


Čo je basic?

Práve basic kúsky tieto nároky spĺňajú – sú jednoduché, univerzálne, nadčasové, dajú sa zaujímavo skombinovať s inými odevmi a dajú sa nosiť na mnoho príležitostí.

Nemusíte mať v šatníku všetky basic kúsky, ktoré sa bežne odporúčajú. Vyberte si len tie, ktoré zodpovedajú vášmu životnému štýlu a vyberte si ich s ohľadom na svoju farebnosť.

Pre svoju jednoduchosť sa basic kúsky môžu javiť ako nudné, či nevýrazné, ale ak máte v šatníku i iné kúsky a najmä doplnky, basic odevy vás nikdy nesklamú.

Klasická rovná sukňa sa dá nosiť na veľa spôsobov a príležitostí, môžete s ňou vytvoriť rôzne miery formálnosti a vždy môže vyzerať inak. Raz ležérne, inokedy klasicky, niekedy rafinovane, inokedy slávnostne.


Prečo nestačí mať len basic kúsky a čo je „hráč“

Označením „hráč“ v šatníku môžete nazvať odevy, ktoré majú opačné vlastnosti ako basic kúsky – sú výrazné, alebo zaujímavé, dajú sa nosiť len na určité príležitosti a nedajú sa vždy ľahko skombinovať s každým kúskom zvyšku šatníka. Sú to často kúsky, v ktorých sa cítite príjemne a zaujímavo, pretože sú v nich prvky vášho štýlu a preto sú najviac obľúbenými.

Bez prítomnosti „hráčov“ by váš šatník mohol vyzerať nudne a usadlo. Práve tieto kúsky dodávajú vašim outfitom štýl, dokážete nimi prejaviť svoju osobnosť.

Pre každého je zaujímavé niečo iné, vyberajte si „hráčov“, ktorí budú pracovať pre vás.Veľa hráčov – málo možností

Ak by ste mali v šatníku len „hráčov“, bolo by veľmi ťažké obliecť sa na každú príležitosť vhodne. Dostali by ste sa do situácie, keď máte plný šatník vecí a napriek tomu si nemáte čo obliecť, pretože nič sa k ničomu nehodí a na niektoré príležitosti na seba nemáte vôbec nič.

Preto je ideálne mať vo svojom šatníku basic kúsky ako základné piliere šatníka , ale nemali by tam chýbať ani „hráči“. O ich pomere rozhoduje váš životný štýl, vaša profesia, prostredie v ktorom sa pohybujete, ale aj váš osobný štýl.

Skladá sa váš šatník najmä z basic kúskov, alebo máte plnú skriňu „hráčov“? Ak máte chuť, podeľte sa o svoje názory a skúsenosti s ostatnými v diskusii!

Stiahni si svoj ťahák

Stiahni si svoj ťahák

Pridaj sa do FB skupiny

Pridaj sa do FB skupiny
Back To Top