Skip to content
Vzory
1. Farebná typológia – Ako nosiť vzory
2. Zle zostavené vzory
3. I vzory majú svoj štýl
4. Vzory a ich formálnosť
5. Ako kombinovať vzory
6. Ako vyberať vzory a potlače
7. Nadčasové a módne vzory
8. Kedy vodorovné pásiky (ne)pridávajú objem
9. Jin a jang – Vzory

Ak máte jasno v tom, aké vzory vám pristanú a páčia sa vám, môžete pomocou nich dodať svojmu oblečeniu iskru a zaujímavosť a prejaviť svoju osobnosť. Tak ako i pri strihoch, či farbách odevov, i vo vzoroch funguje módny diktát. Okrem módnych vzorov sa dnes budeme venovať i nadčasovým.

Nadčasovými vzormi sú tie, ktoré nepodliehajú rýchlo módnemu diktátu, vydržia vám v šatníku dlho bez toho, aby vyzerali staromódne. Ako spoznať nadčasový vzor? Je nevtieravý a dá sa použiť na rôzne príležitosti. Má menšiu veľkosť, je poskladaný väčšinou z neutrálnych farieb, preto sa dobre kombinuje s rôznymi farbami. Nadčasovými vzormi sú napríklad bodky, pásiky, kára, tvíd, pepito, drobné kvety, či paisley.Vzory nadcasove

Vzory nadcasove

Módne vzory sú opakom nadčasových – sú trendové a preto sú niečím výrazné, nápadné, typické (farbou, veľkosťou, kontrastom, motívmi…). Ľahko pútajú pozornosť, sú štylisticky vyhranené a preto nepristanú každej osobnosti a nie sú vhodné na každú príležitosť.

Vzory modne

Na niektorých ženách vyzerajú nadčasové vzory dobre i v kombinácii s klasickými kúskami, iné ženy majú radšej trendové vzory, tu veľmi záleží odo osobnosti a štýlu.

Nadčasové vzory je vhodné kombinovať s niečím súčasným a aktuálnym. K vzoru môžete pridať výraznú dynamickú farbu, môžete ho použiť na odeve ktorý má aktuálny strih, či zaujímavé trendové detaily, alebo ho môžete skombinovať s moderným doplnkom. Módne vzory si naopak žiadajú jednoduchosť, pretože sú dosť výrazné.

Vzory nadcasove a modne kombinacie
Máte v šatníku nejaký odev s nadčasovým vzorom? Ako ho kombinujete? Prevažujú vo vašom šatníku nadčasové, alebo trendové, módne vzory?

Stiahni si svoj ťahák

Stiahni si svoj ťahák

Pridaj sa do FB skupiny

Pridaj sa do FB skupiny
Back To Top