Skip to content
Vzory
1. Farebná typológia – Ako nosiť vzory
2. Zle zostavené vzory
3. I vzory majú svoj štýl
4. Vzory a ich formálnosť
5. Ako kombinovať vzory
6. Ako vyberať vzory a potlače
7. Nadčasové a módne vzory
8. Kedy vodorovné pásiky (ne)pridávajú objem
9. Jin a jang – Vzory

Dnešný článok vznikol po konzultácii Postava a štýl s Ľubkou. Ľubka má vo svojom šatníku veľa čiernej, kontrastných kombinácií a väčších vzorov a spolu sme hľadali spôsob, ako môže vyzerať jemnejšie. Okrem iných prvkov jej v tomto snažení môže pomôcť i zmena vzorov.

O súvislosti princípu jin a jang s oblečením nájdete na blogu samostatný článok. Dnes sa pozrieme na vzory a ich vyžarovanie.

Vzory ktoré pôsobia pokojne a pasívnejšie (jin) sú tie, ktoré sú jemnejšie a drobnejšie. Väčšie, žiarivé a strohé vzory pôsobia výraznejšie a aktívnejšie (jang). Niektoré vzory sú výrazne jinové, iné výrazne jangové, ale veľa vzorov sa nachádza niekde medzi – ani úplne pasívne, ani úplne aktívne.

kolaz jin jang vzory

Kombináciou vlastností jednotlivých parametrov vzoru sa dá ovplyvňovať jeho celkové pôsobenie. Každý farebný typ preto môže zo svojej palety ideálnych farieb vytvoriť výrazne jinové, výrazne jangové i neutrálne pôsobenie vzoru. Stačí zistiť, čo si žiada vaša osobnosť/štýl a prispôsobiť tomu výber vzoru.

Ľubkina farebnosť je tmavá zimná, jej tvár je kontrastná a pôsobí sýto. Jej ideálne vzory sú tie, ktoré obsahujú sýtosť a kontrast. Ľubka takéto vzory vo svojom šatníku má, avšak v poslednej dobe intenzívne cíti potrebu oblečením sa zjemniť.

kolaz vzory lubka

Zjemnenie pomocou vzoru môžete dosiahnuť zmenou veľkosti, línií, alebo kontrastu vzoru. Na nasledujúcej koláži môžete pozorovať, že čierno-biely top môže pôsobiť vždy inak, záleží od jeho parametrov. Toto je riešenie i pre Ľubku – stačí ak svoje vzory zmenší, či zaoblí.

jin jang vzory jemnost

Vzory nie sú jediným prvkom, ktorý vplýva na mieru jemnosti či dynamiky oblečenia. Rozhodujú i použité farby, materiály a strihy.

Máte radšej jinové, alebo jangové vzory? Viete pomenovať v akých vzoroch sa cítite najlepšie a prečo? Vaše názory a skúsenosti sú vítané v diskusii!

Stiahni si svoj ťahák

Stiahni si svoj ťahák

Pridaj sa do FB skupiny

Pridaj sa do FB skupiny
Back To Top