Skip to content


Dnešný článok bude o tom, ako veľmi i drobné detaily ovplyvňujú celkové farebné vyžarovanie odevu. Inšpiráciou bola Lea, s ktorou som sa stretla mesiac po Určení farebného typu pri konzultácii Líčenia. Veľmi ma potešili nové kúsky v jej šatníku, pretože vyzerala sviežo a zaujímavo a to nielen kvôli farbách, ale i vďaka detailom.

Lea má výrazne teplú farebnosť. Patrí medzi teplé jesenné typy, ktoré sú blízke teplým jarným typom. Znamená to, že potrebuje sviežejšie kombinácie farieb, ktoré pôsobia farebne a nemajú vysokú mieru tlmenosti. Pred určením farebného typu mala Lea v šatníku najmä chladné, tmavé a neutrálne farby, preto bolo pre ňu veľkou výzvou posunúť šatník farebne k teplým farbám. Veľmi som sa potešila, keď Lea po mesiaci prišla v tope príjemnej žltej farby a upútal ma i jej kabát, ktorý mal výrazne tlmenú neutrálnu hnedú farbu, napriek tomu nebol nudný.

Lea v tejto kombinácii vyzerala krásne – žltá farba dodávala celku sviežosť, ľahkosť a farebnosť, neutrálna hnedá dodávala kombinácii sýtosť. Veľmi dôležitým detailom, bez ktorého by kabát pre Leu nebol taký vhodný, sú zlaté detaily – zipsy, cvoky a pracky. Lesklé, teplo a žiarivo pôsobiace detaily perfektne znížili výraznú tlmenosť kabáta a dodali mu zlatistosť a sviežosť, ktoré Lea potrebuje.

Pri výbere oblečenia je vhodné všímať si nielen základnú farbu odevu, ale i drobné detaily, pretože práve tie často rozhodujú o tom, aké celkové farebné vyžarovanie odev bude mať. Pre teplé typy je vhodné, ak je fádna neutrálna farba odevu (hnedá, khaki, lesná zelená, bronzová…) oživená teplo pôsobiacimi prvkami (gombíky, zipsy, cvoky, pracky…). Ak máte vo svojom šatníku odev, ktorého farba sa vám zdá príliš fádna, tlmená, či mdlá, jednoducho nudná, pouvažujte nad výmenou gombíkov za kovové – zlaté, mosadzné, alebo ak máte šikovné ruky, môžete odev doplniť opaskom s kovovou prackou, nabiť kovové cvoky a pod..


burberry.com


camaieu.fr


camaieu.fr


mango.com

 

Máte vo svojom šatníku vrchný odev s kovovými detailami? Ladia tieto detaily s vašou farebnosťou? Všímate si pri nákupe i to, v akej farbe má odev ozdobné prvky a detaily?

Stiahni si svoj ťahák

Stiahni si svoj ťahák

Pridaj sa do FB skupiny

Pridaj sa do FB skupiny
Back To Top