Skip to content
Lívia je mladá žena vo veku okolo 20 rokov. Pri pohľade na ňu som sa veľmi potešila a dôvodom nebol len fakt, že klienti s jej farebnosťou sú na konzultáciách skôr výnimkou. Farebnosť Lívie nebola úplne „učebnicová“ a tak bolo jasné, že odhalenie bude zaujímavé. Lívia naviac súhlasila s uverejnením svojich fotografií, takže dnešný príspevok z praxe bude názornejší.

Líviina tvár pôsobí veľmi svetlým dojmom. Jej pokožka je citlivá a má sklony k červenaniu. Jej vlasy sú blond v tmavosti 7-8, s prirodzenými teplými medovými odleskami. V tvári má Lívia jasne badateľné jarné prvky, ale trochu mätúce sú jej oči, v ktorých sa nachádza modrá, šedá i trochu zelenej a ich tmavosť je stredná. Oči aké má Lívia, sa môžu vyskytovať nielen u jarných, ale i u letných, či jesenných typov. Na nasledujúcej fotografii je Lívia ako dieťa.

Hneď na začiatku sme vylúčili tmavé, kontrastné i tlmené typy a pre jasné teplejšie vyžarovanie tváre sme zamietli i chladné typy. Lívia mi spomínala, že ona sama pri odhade svojej farebnosti nepredpokladala ani teplý typ, pretože farba jej vlasov nie je taká výrazná, ako sa uvádza pri popisoch tohto typu.

Pri šatkovej metóde sa naozaj potvrdila prevaha teplých pigmentov v tvári Lívie a ukázalo sa, že svieže, svetlejšie až stredne tmavé, teplé farby jej tvári lichotili najviac. Pri testovaní farebnej teploty bolo jasne vidieť, že akýkoľvek malý podiel chladných pigmentov v teplom základe spôsoboval, že tvár Lívie pohasínala a pôsobila tvrdšie, mdlo a akoby bez života.
V teplých jarných farbách vyzerala Lívia nádherne – sviežo, iskrivo, živo. Dôvod je jasný, tieto farby totiž dokonale kopírovali farebné vlastnosti jej tváre a preto ju najviac zvýrazňovali.

Lívia bola výsledkom konzultácie trochu prekvapená, pretože ako sama povedala, inklinovala skôr k svetlým pastelovým farbám a v líčení i oblečení využívala i neutrálne, alebo chladné odtiene. V zrkadle sme však videli, že v príliš svetlých farbách sa jej tvár trochu strácala, pretože miera ich kontrastu bola príliš nízka. Lívia potrebuje stredný kontrast, nemala by však vyhľadávať ani príliš krikľavé, kontrastné farby, pretože tie sú už pre ňu prisilné a prebíjajú jej tvár.

Ako Lívia spomínala, v posledných rokoch prišla na chuť čiernej farbe a tak som jej ukázala, ako smutne a tvrdo čierna vyzerá napríklad v porovnaní s hnedou, bronzovou, farbou ťavej srsti, alebo jarnou námorníckou modrou. Tieto neutrálne farby sú pre jej teplú jarnú farebnosť oveľa vhodnejšie.

Spomenuli sme i potrebu farebnosti – Lívia vyzerá najlepšie vo farebnom oblečení. V bezfarebných, príliš tlmených, málo sviežich, alebo príliš ťažkých, či tmavých farbách jej tvár vôbec nevyzerala tak živo a žiarivo ako vo farbách.

Oči Lívie neboli „učebnicové“ teplé jarné, napriek tomu teplé pigmenty v jej pokožke a vlasoch boli natoľko výrazné, že určovali jej farebný typ. K teplému dojmu prispievajú i pery Lívie, ktoré bez akéhokoľvek lesku, či rúžu vyzerajú veľmi farebne a majú teplý marhuľový nádych. Vzhľadom na fakt, že Líviine pery majú i plnosť a pekný tvar, sú výraznou farebnou dominantou jej tváre a podporujú hrejivý farebný dojem.

To, ako Lívia vyzerá v chladnejšom odtieni rúžu a výraznej očnej linke môžete vidieť na nasledujúcej fotografii vľavo (originál). Teplejší rúž a farba topu vpravo (upravená foto) budú s tvárou ladiť viac a rozžiaria ju. Čiernu očnú linku by mohla Lívia vymeniť za tmavohnedú, alebo bronzovo-hnedú. Pozn.: farba teplého rúžu vpravo by mala byť menej ťažká, žiaľ nepodarilo sa mi graficky vyrobiť ideálny odtieň.

Lívia sa pred konzultáciou považovala skôr za letný typ, preto výsledok konzultácie znamená pre ňu zmenu. Vzhľadom na to, že veľmi dobre pochopila podstatu svojej farebnosti, verím že tento proces bude pre ňu zábavnou cestou, plnou nových skúseností, objavov a prijatých komplimentov. Lívia je krásna vo všetkých farbách, ale v teplých jarných odtieňoch je nádherná.

Stiahni si svoj ťahák

Stiahni si svoj ťahák

Pridaj sa do FB skupiny

Pridaj sa do FB skupiny
Back To Top