Skip to content
Táňu alias Tajanku možno poznáte z príspevkov v diskusiách, alebo vo Fóre. Na konzultáciu Určenia farebného typu prišla so svojou kamarátkou Katkou a už pri úvodnom rozhovore bolo jasné, že ich farebnosť je veľmi odlišná.

Táničku som z fotografií už poznala a výrazná teplá farebnosť jej tváre naznačovala, že bude pravdepodobne teplým typom. Ako mi sama spomínala, keď dávnejšie začala čítať môj blog, prvý farebný dojem ktorý o sebe mala, bol jesenný. Čím viac sa dozvedala a čím viac nad tým premýšľala, tým viac začala mať pochybnosti a uvažovala i nad teplým jarným typom.

Tvár Tatiany je výrazne teplá a pôsobí slnečno, hrejivo a zlatisto. Jej oči nepôsobia úplne teplým dojmom, má v dúhovke modrú, šedú i zelenú a miera kontrastu je stredná. Pri šatkovej metóde sa veľmi jasne ukázalo, že chladné a neutrálne farby tvári Táni nepristanú a vyvolávajú unavený dojem. Výrazná teplota ako dominantná farebná vlastnosť sa potvrdila.

Pri rozhodovaní medzi jesennou a jarnou farebnosťou sme preskúmali rôzne úrovne tmavosti i kontrastu. Bolo vidieť, že príliš svetlé a jasné jarné farby nepôsobia popri tvári Táničky tak príjemne a harmonicky, ako teplé, stredne tmavé a mierne tlmené odtiene. Príliš tlmené jesenné odtiene vyzerali fádne, príliš sýte a tmavé jesenné odtiene robili tvár staršou. Táňa nádherne ožívala vo farebných, dostatočne teplých jesenných farbách

Vo svojom šatníku má Táňa najmä teplé a farebné kúsky, ale nájdu sa tam i bezfarebné, výrazne tlmené, či teplotne neutrálnejšie kúsky.

Ak si bude chcieť Táňa od susedných jesenných typov požičiavať výrazne tlmené, alebo tmavé farby, je dôležité aby boli
dostatočne teplé a treba ich vhodne kombinovať. Tlmené odtiene je potrebné osviežiť teplými
farbami s čistejším vyžarovaním, tmavé odtiene zase sviežejšími a ľahšími odtieňmi farieb.

Katkina farebnosť bola trochu väčšou záhadou a pri nej sa opäť potvrdilo, ako originálne dokáže príroda namiešať farebnosť tváre človeka. Katka má výrazne chladnú pleť a chladné, nefarbené, stredne tmavé hnedé vlasy tmavosti 6. Ako sme sa zhodli s Táňou, Katkine oči sú veľmi zaujímavé a sú prvkom, vďaka ktorému nie je jednoduché pohľadom odhadnúť jej farebnosť. Sama seba Katka odhadovala na niektorý z tlmených typov, predpokladala že jesenný.

Je dosť ťažké popísať farbu očí Katky, ale dalo by sa povedať, že sú zeleno-jantárové, stredne tmavé. Pôsobia takmer až ako oči kontrastných typov, aj keď miera ich kontrastu nie je úplne maximálna, zatiaľ čo pokožka a vlasy sú najmä chladné.

Tlmenú jeseň sme pri šatkovej metóde veľmi rýchlo vylúčili. Katkinej tvári teplé farby vôbec nelichotili a výrazná farebná chladnosť pokožky sa potvrdila. Napriek tomu, že Katkine oči neboli výrazne chladné, jej tvár vyzerala najžiarivejšie a najvýraznejšie v čistých zimných farbách strednej tmavosti. Tieto farby jej dodávali najviac sviežosti. Nevyzerala dobre v teplých, tlmených, ťažkých, ani príliš svetlých farbách. Katka celkom dobre tolerovala i niektoré kontrastné farby, pokiaľ neboli príliš teplé, svetlé, alebo ľahké. Katka teda patrí medzi chladné zimné typy s originálnou a veľmi zaujímavou farbou očí.

Svoj šatník popísala Katka ako málo farebný a tlmený. Nachádzajú sa v ňom najmä neutrálne farby – čierna, šedá, biela, béžová a tlmenejšie odtiene farieb.

Tlmené neutrálne farby budú vyzerať menej fádne so sýtejšími a žiarivejšími zimnými odtieňmi, čiernu a iné fádne farby je vhodné dopĺňať farebnými odtieňmi, pretože tak bude celkový dojem farebnejší a sviežejší. To dodá Katke viac šmrncu a určite sa poteší i jej okolie. Katka má v šatníku i niekoľko kúskov, ktoré sú vhodné skôr pre Táničku a obe mladé dámy sa preto s úsmevom dohodli, že zrejme nastanú nejaké presuny v ich šatníkoch.

Konzultácia s Táničkou a Katkou bola veľmi zaujímavá. Obe sú mladé, krásne a príjemné a verím, že spoznanie ideálnych farieb a pochopenie podstaty ich farebnosti im bude skvelou pomôckou pri nákupoch, kombinovaní oblečenia, výbere líčidiel i vhodnej farby vlasov.
Týmto obom ďakujem za súhlas s uverejnením fotografií i za príjemnú spoluprácu.

Stiahni si svoj ťahák

Stiahni si svoj ťahák

Pridaj sa do FB skupiny

Pridaj sa do FB skupiny
Back To Top