Skip to content

Lenka prišla na konzultáciu preto, že sa po materskej dovolenke chystá naspäť do práce. Bude pracovať v oblasti, kde potrebuje svojím oblečením vyvolávať rešpekt a vážnosť, preto absolvovala všetky tri služby. Potrebuje vedieť, aké farby a strihy oblečenia sú pre ňu ideálne, i to aké líčenie dodá jej tvári eleganciu i profesionálny výraz.

Z fotiek, ktoré mi Lenka poslala pred konzultáciou, sa farebný typ určiť nedal. Opäť sa ukázalo, ako fotografie a monitor môžu skresľovať, pretože môj prvý farebný dojem z Lenky na fotografiách bol jesenný. Ani pri osobnom kontakte nebol Lenkin farebný typ hneď zrejmý, ale šatkovou metódou sme pomerne rýchlo zistili, že najlepšie vyzerá v tlmených letných farbách. Vyzerala v nich krásne, dynamicky. sviežo a mlado. Jej hnedé oči v nich krásne vynikli a tieto farby veľmi dobre maskovali problematické miesta na pleti.

Lenka je mladá žena, ktorá osobnostne pôsobí skôr silným zimným, ako pokojným letným dojmom. Má kopec energie a je komunikatívna. Fotografie, ktoré mi poslala ku konzultácii ma potešili, pretože i keď Lenka materstvom niekoľko kilogramov pribrala, nebojí sa farieb a jej šatník ich obsahuje dostatok. Má v ňom letné, jesenné i zimné farby, ktoré rada kombinuje kontrastne. Jarným farbám sa podvedome sama vyhýba.

Ukázali sme si, ako vhodne môže Lenka farby kombinovať tak, aby neprebíjali jej jemnú farebnosť, ale aby zároveň korešpondovali s jej energickým temperamentom a dynamikou. Stačí k farebným kúskom vybrať vhodné neutrálne farby a doplnky, čím vznikne trochu pokojnejšia, ale zároveň dosť výrazná kombinácia. Lenka sa tak bude cítiť dostatočne výrazne a kombinácia bude ladiť s nižším kontrastom v jej tvári. Celkový dojem tak bude viac harmonický.

Lenkina postava má v sebe prvky postavy typu stĺp a jablko. Sama objavila krásu zavinovacích šiat, ktoré dokážu na jej postave vykúzliť tvarovaný driek, ktorý v skutočnosti nemá. Jej problémom je objemnejší a rovnejší driek, široké ramená a širšie paže. Jej štíhle nohy krásne vyniknú v užších strihoch nohavíc a puzdrových a rovných sukniach. Ukázali sme si, ako rôzne dĺžky, šírky odevov a strihové riešenie veľmi ovplyvňujú to, či jej driek vyzerá štíhlejší, alebo naopak objemnejší. Našli sme spôsob, ako trup zaručene zoštíhliť nielen oblečením ale i doplnkami, i to ako pritiahnuť pozornosť k pekným nohám. Veľakrát išlo o drobné zmeny s výrazným efektom.

Pri konzultácii „Líčenie so zaškolením“ som ukázala Lenke jednoduché dymové líčenie s použitím 3 farieb z paletky NYX a ceruzky na oči NYX Slim Eye Pencil v odtieni charcoal. Lenkine oči sú menšie a bližšie posadené. Našim cieľom bolo oči opticky oddialiť, zväčšiť, rozjasniť a vytvoriť viac mandľový tvar, čo sa nám i podarilo. Na pery sme navrstvili rúže Jumbo Lip Pencil v odtieňoch Pecan a Iris. Lenkinu tvár bolo potrebné opticky trochu zúžiť, čo sme dosiahli bronzerom a lícenkou.

Lenka pri pohľade do zrkadla povedala, že také oči ešte nikdy nemala. Jej pôvodne malé a nevýrazné oči sa zrazu stali žiarivou dominantou tváre, jej tvár vyzerala štíhlejšie a jej pery boli svieže. Na jej príklade bolo krásne vidieť, že i tlmené typy, ktoré často prirodzene pôsobia trochu nevýrazným dojmom, môžu v správnych farbách oblečenia a líčenia krásne ožiť a zvýrazniť sa tak, aby to nepôsobilo prehnane, či lacno.

Je aj vaša farebnosť jemná a pôsobíte nevýrazne? Čo robíte preto, aby ste sa zviditeľnili? Ťahá vás váš temperament k silným a výrazným farbám? Alebo poznáte spôsob ako farby a doplnky kombinovať tak, aby vás zvýraznili, ale neprebíjali vašu tvár? Priestor v diskusii je tu pre vás!

Stiahni si svoj ťahák

Stiahni si svoj ťahák

Pridaj sa do FB skupiny

Pridaj sa do FB skupiny
Back To Top