Skip to content

Túžite mať funkčný šatník, ale netušíte, čo by ste do neho mali doplniť? Neviete si pri nákupoch  vôbec predstaviť, či nový kúsok zapadne medzi veci, ktoré už doma máte? V tom prípade by ste mali vedieť, že existuje nástroj, ktorý je zadarmo a dokáže vám s tým pomôcť. Ak vás zaujíma ako, prečítajte si 3 dôvody, prečo by ste mali začať používať Polyvore.


Čo je Polyvore?

Polyvore je online aplikácia a nájdete ju na www.polyvore.com. Je v anglickom jazyku, ale ak náhodou po anglicky nerozumiete, nemusíte sa obávať, pretože aplikácia je intuitívna.

Po tom, čo sa do aplikácie zaregistrujete, môžete ju začať hneď využívať. Pýtate sa prečo, by ste to mali robiť? V pokračovaní článku vám vysvetlím, aké výhody to pre vás môže mať.

Ja sama Polyvore používam už 6 rokov a za ten čas mi veľmi pomohol. Nielen v tom, že práve v tejto aplikácii robím všetky outfitové koláže do článkov na tomto blogu, ale i v tom, že vďaka „kresleniu“ v Polyvore som začala lepšie cítiť proporcie, kontrast a harmóniu farieb. Vy nemusíte používať Polyvore 6 rokov, aby vám priniesol úžitok. Môže vám pomôcť hneď teraz.


1. S Polyvore zistíte, či nová vec zapadne do vášho šatníka

Predstavte si, že máte v šatníku zaujímavý pulóver, ku ktorému sa tak dobre hodí vaša károvaná šatka, náhrdelník a čižmy. Ale k týmto veciam, ktoré sa vám tak veľmi páčia, nemáte čo nosiť.

Chcete si k nim kúpiť nejaké nohavice, ale vôbec netušíte, aké by mali byť. Viete, že Vám pristanú teplé farby, ale túlate sa bezradne po nákupnom centre a skúšate si rôzne nohavice… a stále neviete, ktoré budú pre vás najviac vhodné. Vyskúšate si hnedé, béžové i modro-zelené… a stále ste bezradná.

Stratíte kopec času i energie a pritom to tak vôbec nemusí byť. S Polyvore budete mať oveľa jasnejšie. V prípade, že svoj farebný typ poznáte, ale i v prípade, že ho nepoznáte.

Skúste si v tejto aplikácii nájsť podobný top, šatku, náhrdelník a čižmy (nemusia byť presne tie isté) a vytvorte si niekoľko kombinácií (s rôznymi nohavicami). Skúste vybrať nohavice, ktoré by sa vám páčili a porovnajte to, ako jednotlivé outfity vyzerajú a pôsobia.

Keď budete jednotlivé variácie outfitu pozorovať, budete oveľa lepšie vidieť a cítiť, čo „funguje“ a čo nie.

Budete mať jasno v tom, aké nohavice by sa vám k žltému pulóvru, čižmám a doplnkom najviac páčili a hodili. Až po tomto ujasnení sa vyberte na nákup, pretože až teraz budete mať jasnú predstavu, čo hľadáte.

Ak poznáte svoj farebný typ (a tiež vhodnú mieru kontrastu a ideálnu tmavosť vašich outfitov), bude vám jasné, akej farby by vaše nové nohavice mali byť. V Polyvore si už len vizuálne overíte svoj predpoklad a uvidíte, ako outfit ako celok pôsobí a vyzerá.

Ak poznáte svoje ideálne farby, ale neviete ich využiť v bežnom živote, môžete sa zapojiť do môjho tréningu Sprievodca farbami, v ktorom vás to za 8 týždňov naučím.


2. Vďaka Polyvore zistíte, čo vám v šatníku chýba

S Polyvore ľahko odhalíte, čo by sa vám hodilo do šatníka doplniť. Ak si vytvoríte koláž s kúskami, ktoré v šatníku máte a pokúsite sa vytvoriť z týchto kúskov rôzne outfity, kombinovaním zistíte, čo potrebujete a čo by ste mohli do šatníka doplniť.

Na nasledujúcej koláži môžete vidieť, že ak zvolíte tie správne doplnky k oblečeniu, budú sa vám hodiť k viacerým outfitom a využijete ich naozaj naplno.


3. S Polyvore zistíte, čo sa vám páči

Ak sa pohráte s Polyvore a vyberiete si z veľkého množstva odevov a doplnkov práve tie, ktoré vás najviac priťahujú, môžete viac pochopiť svoj štýl. Dokážete nájsť spoločné prvky, ľahšie pomenovať, čo sa vám páči a objaviť tak napríklad i svoje poznávacie znamenie.


Poznáte Polyvore? Používate ho? Ak máte chuť, podeľte sa v diskusii o svoje skúsenosti a názory.

Stiahni si svoj ťahák

Stiahni si svoj ťahák

Pridaj sa do FB skupiny

Pridaj sa do FB skupiny
Back To Top