Skip to content
Na dnes som mala naplánovaný iný príspevok, ale keďže práve včera absolvovala službu Určenie farebného typu Peťka, ktorú možno poznáte z diskusií, dohodli sme sa že o priebehu jej konzultácie napíšem. Peťka súhlasila i s uverejnením svojich fotografií, takže dnešný článok z praxe bude názornejší.

Prirodzená farebnosť tváre Petry je stredne tmavá. Vo farbe jej očí prevláda šedo-modrá farba, ale má v nich i štipku zelenej. Pokožka má neutrálnu farebnú teplotu a vlasy má Peťka natónované odtieňom, ktorý sa vymýva do teplejšej farby.

Svoju farebnosť Peťka už dlhšie riešila s inými čitateľkami na Fóre a postupne zistila, že jej farebnosť bude asi patriť do jedného z nasledujúcich farebných typov: tlmené leto, tlmená jeseň, alebo chladné leto. Otázne bolo pre ňu najmä to, či jej tvár potrebuje viac chladné letné, alebo teplé jesenné pigmenty.

Pri šatkovej metóde sa pomerne rýchlo ukázalo, že teplé pigmenty neladia s tvárou Petry, robia ju menej výraznou a farba tváre je neprirodzená. Vhodné neboli ale ani príliš chladné odtiene, Peťka v nich vyzerala trochu tvrdo a akoby bez života. Ideálne boli mierne chladné letné odtiene.

Ukázalo sa i to, že Peťkinou dominantnou farebnou vlastnosťou je tlmenosť – všetky čistejšie odtiene na nej vyzerali krikľavo a prebíjali prirodzenú jemnosť jej tváre. Dlhšie sme sa zdržali pri hľadaní vhodnej sýtosti a farebnosti odtieňov. Príliš svetlé farby boli málo sýte, avšak ani príliš tmavé a ťažké farby neboli ideálne, pôsobili tvrdo a agresívne. Tvár Petry najviac vynikla v stredne tmavých, mierne chladných, tlmených letných odtieňoch farieb.

Peťka patrí medzí svetlejšie letné tlmené typy, ktorým pristanú tlmené, avšak sviežejšie a farebnejšie odtiene farieb. Je svojou farebnosťou trošku bližšie k chladnému letu ako k tlmenej jeseni. Málo farebné a neutrálne farby robia jej tvár fádnou a málo živou. Celkom dobre toleruje i jesenné farby, pokiaľ nie sú výrazne teplé, pokiaľ sú tlmené a pôsobia sviežo a farebne. Ak ich naviac skombinuje s letnými, chladnejšími farbami, alebo doplnkami, výsledok môže byť dokonca skvelý.

Peťka na Fóre uverejnila fotografiu svojich šiat, v ktorých sa necíti dobre. Šaty majú chladné a tlmené vyžarovanie a problém je práve v tom, že sú málo farebné, príliš chladné a v neutrálnych farbách. Preto je vhodné doplniť ich farebnými doplnkami, ktoré ich oživia a Peťkinu tvár rozžiaria.

I pri líčení sa potvrdila Peťkina neutrálnejšia a tlmená farebnosť. Tlmené typy sú charakteristické tým, že bez líčenia vyzerajú nevýrazne a môžu si pripadať tak trochu ako sivé myšky. Líčenie v správnych farbách dodá ich tvári výraznosť a posilní to krásne v nich. V neutrálnom líčení s jemným zlatistým dotykom jesene sa Peťka rozžiarila. Jej oči sa zrazu zdali ešte viac modré a výraznejšie a jej tvár dotykom jemného a sviežeho odtieňa lícenky nádherne ožila.

Peťka je krásna mladá žena, ktorá pri konzultácii vyriešila svoju dilemu. Verím že jej táto skúsenosť pomôže šetriť peniaze pri nákupoch a čas pri kombinovaní oblečenia. Po konzultácii spomenula, že vlastne tak trochu svoju farebnosť tušila, pretože väčšinou inštinktívne siahala po tlmených farbách, ktoré sú jej i pocitovo príjemné. Občas siahne i po teplejších tlmených odtieňoch, ale pretože teraz vie, s akými doplnkami alebo oblečením je vhodné tieto farby kombinovať, je to úplne v poriadku.

Prekvapil vás výsledok Peťkinej konzultácie, alebo ste jej farebnosť odhadli správne? Vaše dojmy a názory sú vítané v diskusii!

Stiahni si svoj ťahák

Stiahni si svoj ťahák

Pridaj sa do FB skupiny

Pridaj sa do FB skupiny
Back To Top