Skip to content
Všimla som si, že v posledných dňoch tento blog navštívilo veľa čitateliek zo stránky Módní peklo. Dôvodom je posledný článok na spomínanej českej stránke, ktorý sa venuje farbám oblečenia. V diskusii sa objavili odkazy na môj blog.
 

Ďakujem všetkým čitateľkám za odkazy, ohlasy, priazeň i príspevky do diskusie. Diskusia na mojom blogu zďaleka nedosahuje objemnosť diskusných príspevkov na Módnom pekle, ale to ani nie je cieľom. Rovnako nie je mojím cieľom „súťažiť“ s Módnym peklom, pretože máme trochu iné zameranie i štýl. Tento blog je viac špecificky zameraný a venuje sa najmä farbám.

 V spomínanej diskusii, ktorú som si so záujmom prečítala, sa niektoré čitateľky vyjadrili že sa im pomocou tohto blogu nepodarilo zaradiť medzi farebné typy, preto by som rada napísala niekoľko slov o cieľoch ktoré písaním príspevkov sledujem.
 

Čitateľka s nickom Víla Amálka v diskusii na Módnom pekle píše:

„Prostě pokud přemýšlíme o barvách, tak si myslím, že bez supervizaz.net to nepůjde. Nejlepší dělení. Ovšem taky máte pocit, že až tak názorné to není – přece jen by autorka byla raději, kdybyste k ní osobně přišly a zaplatily :). Ale nic proti tomu, je to její živobytí.“

Cieľom tohto blogu je oživiť záujem o farby. Je škoda, ak krásne ženy nosia farby ktoré neladia s ich farebnosťou. Pritom stačí málo – zistiť v ktorých farbách vaša tvár najviac zažiari. V „správnych“ farbách potešíte nielen svoje okolie, ale aj získate sebavedomie a pocit harmónie.

Farebná typológia je mnohými ženami považovaná za nepodstatnú, nedôležitú a zbytočnú. Veľa známych štylistov a vizážistov neberie do úvahy farebný typ ženy, pre ktorú vyberajú oblečenie či líčenie. Potom sa stane niečo podobné, ako v slovenskej „Zmenárni“, kde outfity ktoré vyberal Boris Hanečka sú väčšinou čierne a žena ktorá sa teší na premenu,  po nej vyzerá zvláštne, neprirodzene, tvrdo, alebo staršia.

 Ďalším dôvodom písania tohto blogu je snaha posmeliť ženy nosiť viac farieb a nebáť sa ich. Ženy ktoré nevedia aké farby im pristanú, si často vyberajú neutrálne, nudné a fádne farby, alebo čiernu. A opäť je to škoda, pretože by mohli vyzerať oveľa pozitívnejšie, dynamickejšie a krajšie, ak by sa nebáli farieb.

Posledným cieľom tohto blogu je snaha o to, aby ženy nad farbami a oblečením premýšľali a neboli ľahostajné k tomu čo majú na sebe a ako vyzerajú. Žena ktorá sa o seba stará na ostatných pôsobí úplne inak ako žena na ktorej je vidieť že jej je úplne jedno čo má na sebe. A nie je to otázka peňazí. Upravená žena má u ostatných viac úcty a rešpektu, má viac sebavedomia a lepšie sa cíti.

Z reakcií ktoré mám, viem že väčšinou ku mne na konzultácie chodia ženy, ktoré môj blog práve objavili, a až neskôr sa stanú pravidelnými čitateľkami. Článkami chcem ženy inšpirovať a nesnažím sa veci zahmlievať. Teším sa z každého ohlasu, v ktorom si prečítam že čitateľka začala vďaka mojim článkom uvažovať nad farbami, strihmi a viac sa o seba starať.

Rady a informácie ktoré tu poskytujem by som poskytovať nemusela, je to moje know-how a ponúkam ho tu najmä pre ženy ktoré nemajú možnosť prísť osobne sa poradiť. Písanie článkov zaberá veľa času a energie, ale je to záľuba, ktorej rada venujem čas. Konzultácie sú platenou službou, informácie v príspevkoch sú zadarmo.

Nepredpokladám že sa každej žene podarí na základe tohto blogu určiť svoj farebný typ. Nie je to také jednoduché ako sa zdá a ani ja sama vždy nevidím farebný typ klientky na prvý pohľad. Prínosné je ale už len to, ak žena začne o farbách premýšľať, pretože to je prvý krôčik k tomu aby objavila svoju farebnosť a farby ktoré jej najviac pristanú. Buď na to príde sama, alebo sa príde poradiť. Pri osobnej konzultácii dostane ešte viac informácií, vďaka ktorým dokáže svoje farby sama vyberať a vhodne kombinovať.

O farbách existuje pomerne obsiahla teória a aj keby som chcela, nie je možné vystihnúť v článkoch každý detail. Každá žena je originál a každá má inú farebnosť. I v rámci jedného farebného typu sa vyskytujú rozdiely, preto naozaj nie je možné popísať všetko konktrétne. Pri osobnej konzultácii je prístup osobný, posudzuje sa konkrétna farebnosť ženy.

Ešte raz chcem poďakovať všetkým stálym i občasným návštevníčkam tohto blogu za priazeň, záujem a reakcie. Bez nich by možno už nebol.

Stiahni si svoj ťahák

Stiahni si svoj ťahák

Pridaj sa do FB skupiny

Pridaj sa do FB skupiny
Back To Top