Skip to content
V tomto ročnom období veľa žien rieši otázku, či vyzerať elegantne, žensky a vyššie v podpätkoch, alebo radšej staviť na bezpečnosť a istotu a vyjsť do zimného počasia, snehu, alebo ľadu v obuvi na nízkom podpätku. Jazdecké čižmy sú druhom obuvi, ktorá je pohodlná, stabilná, zahreje nohy a ak sa dobre skombinuje, vyzerá zaujímavo a štýlovo.

Jazdecké čižmy sú charakteristické tým, že sú vysoké pod kolená, sú priliehavé a hladké v oblasti lýtka, majú rovnú podrážku, alebo len menší, širší a pohodlný podpätok a môžu byť zdobené kovovými sponami, prackami, alebo zipsami. Sú inšpirované jazdectvom, džokejmi, alebo westernom. Pôvodne bolo účelom týchto čižiem najmä chrániť nohy džokeja pred zranením a vplyvmi počasia. Kožený materiál a nižší podpätok boli pre pohodlnú jazdu na koni nutnosťou.
V predajniach s obuvou nájdete veľa čižiem inšpirovaných jazdectvom a tak sa poďme pozrieť, k akému štýlu sa tento druh čižiem hodí najviac.

Inšpirácia jazdectvom, tvar podrážky a štýl čižiem, predurčujú jazdecké čižmy k menej formálnym príležitostiam. Sú ideálne na bežný deň a najlepšie vyniknú popri ležérnom, športovom, alebo nekonvenčnom štýle oblečenia.

Ak sa chcete nechať inšpirovať jazdectvom ešte viac a ste štíhla, môžete si dovoliť k jazdeckým čižmám typické jazdecké nohavice, ktoré sú rozšírené v oblasti stehien. Väčšine žien bude k jazdeckým čižmám najviac vyhovovať a lichotiť priliehavejší strih nohavíc. K nasledujúcemu outfitu budú ladiť jazdecké čižmy, i čižmy na podpätku. S jazdeckými čižmami bude celkové vyžarovanie outfitu viac ležérne, s čižmami na podpätku bude viac ženské.

 

Ak nosíte rada sukne, k jazdeckým čižmám voľte radšej menej formálne strihy sukní a šiat. Nie romantické, klasické alebo elegantné. Ležérnejšiemu a pohodlnému vyžarovaniu čižiem prispôsobte i štýl oblečenia a sukňový outfit doplňte „tvrdšími“ doplnkami, napr. masívnym opaskom či náhrdelníkom, šálom, ležérnejšou kabelkou a pod. Nízky podpätok jazdeckých čižiem by popri príliš elegantnom oblečení vyzeral ťažkopádne.

 
Ak nosíte radšej viac ženské a romantické strihy oblečenia, potom vymeňte jazdecké čižmy za čižmy na podpätku, ktoré budú s vaším štýlom ladiť viac. Nízke jazdecké čižmy by romantické oblečenie urobili tvrdým a štylisticky neladiacim. Ak v zime podpätky nosiť nechcete, riešením môžu byť i čižmy na nízkom podpätku, ale mali by byť jemné, subtílne, bez hrubšej podrážky a masívnych kovových detailov. Ich štylistické vyžarovanie by malo byť jemné a elegantné.Máte vo svojom šatníku jazdecké čižmy? K čomu ich nosíte? Akú obuv nosíte v zime, v snehu a mraze najradšej? Uprednostňujete efekt podpätkov, alebo radšej staviate na bezpečnosť nízkej podrážky?
Ak máte chuť, zapojte sa do diskusie!

Tento príspevok je posledným v tomto kalendárnom roku. Rada by som poďakovala všetkým klientom, stálym i občasným čitateľom blogu, zákazníkom vo webshope i priaznivcom stránok supervizaz.net za prejavenú dôveru, skvelú spoluprácu, podnety a inšpiráciu.
Želám vám krásne Vianoce plné pohody, lásky a oddychu a do nového roka 2013 veľa úspechov!


Stiahni si svoj ťahák

Stiahni si svoj ťahák

Pridaj sa do FB skupiny

Pridaj sa do FB skupiny
Back To Top