Skip to content
Farebný typ vs. farebnosť štýlu
1. Štylistika – Zladenie army štýlu s letnou farebnosťou
2. Štylistika – Ako zosúladiť romantický štýl so zimnou farebnosťou
3. Štylistika – Ako zladiť námornícky štýl s jesennou farebnosťou
4. Ako zladiť umelecký štýl s formálnosťou pracovného prostredia
5. Ako zladiť tlmenú jesennú farebnosť s romantickým štýlom
6. Rebelský a dramatický štýl pre tlmenú jeseň
7. Ako zladiť svetlú farebnosť s minimalizmom
Tému dnešného príspevku navrhla Anna a mne sa jej tip zapáčil: „Dobrý den, Vaše stránky často navštěvuji a jsem moc ráda za rady a příklady, které se tu dají najít. Zajímaly by mě tipy, jak nosit styl, který má základní barvy naprosto nevyhovující pro daný barevný typ. V mém případě je to letní barevnost v kombinaci se zálibou v (umírněném) army stylu a postavou ve tvaru hrušky/přesýpacích hodin.

 
Bojuji s tím už delší dobu a zatím nepříliš úspěšně. Podobných nespolupracujících kombinací mne napadá víc. Pokud by Vás otázka zaujala, budu ráda za nápady, kudy na to. Děkuji a přeji hezký den. Anna.“
 
V praxi sa stáva, že štýl ktorý sa nám páči alebo nás priťahuje, je charakteristický inou farebnosťou akú potrebuje náš farebný typ. Ale keďže móda a obliekanie môžu byť vzrušujúca zábava, určite sa dajú nájsť kompromisy vďaka ktorým bude uspokojená naša túžba nosiť určitý štýl oblečenia a naša farebnosť pritom neutrpí. V dnešnom príspevku nájdete zopár tipov ako sa letné farebné typy môžu obliecť do army štýlu tak, aby oblečenie ladilo s ich farebnosťou.

Army štýl je, podobne ako námornícky štýl, nesmrteľný a v móde sa opakuje už dlhú dobu. Vychádza z vojenských sák a uniforiem, preto je jasné že farbami ktoré v ňom prevládajú sú odtiene zelenej a hnedej. To je dôvodom toho, že tento štýl sa veľmi dobre aplikuje najmä v šatníku jesenných typov. 

Avšak ani letné typy ktoré majú tento štýl radi, nemusia byť ukrátené, pretože okrem chladnejších odtieňov hnedej a zelenej môže každý letný podtyp využiť i námornícku modrú alebo šedú, ktoré sa v tomto štýle objavujú tiež.

 

Army štýl samozrejme nie je určený len farbou. Dôležité sú strihy, detaily a doplnky. Najtypickejším znakom tohto štýlu sú vojenské kabátiky a plášte. Inšpirovať sa môžete obdobím napoleonských bojov – typické je vypasovanie, dvojradové zapínanie, výložky na pleciach, výrazné kovové gombíky. Do tohto štýlu patria i všetky prvky oblečenia vojakov – opasky, spony, karabíny, vojenské vysoké topánky, výrazné štepovanie, maskáčová potlač, kožušinové goliere, košele s prackami na ovinutie rukávov, náprsné vrecká, kovanie, vesty s vreckami, parky. Z materiálov prevažuje bavlna, denim, prírodné tkaniny, koža a kov.

Army štýl pôsobí vo svojej najčistejšej podobe najmä stroho, ležérne, prísne a maskulínne. Každý telesný, farebný i štylistický typ však môže nájsť spôsob ako ho nosiť. Army štýl je ľahko rozpoznateľný a na žene môže vyzerať zaujímavo, pretože obsahuje mužské prvky ktoré vytvárajú kontrast s jemnou ženskou podstatou. Tento štýl možno aplikovať i čiastočne, tak že preberiete iba niektoré jeho prvky do štýlu ktorý je vaším dominantným. Zaujímavo vyzerá spojenie army štýlu s romantickým, klasickým alebo nekonvenčným štýlom.

Farebný základ army štýlu pôsobí tlmene a málo farebne, čo bude najviac sedieť tlmeným letným typom. Svetlé a chladné leto by mali tento štýl doplniť farbami ktoré s ním budú ladiť a pritom dodajú celku farebnosť a sviežosť. V opačnom prípade môžu vyzerať fádne, alebo nevýrazne.

Ak je vaša štylistická podstata najmä ležérna, máte veľa možností ako nosiť army štýl. Tričká s maskáčovou potlačou, mikiny, svetre, vesty, bundy, cargo nohavice, vysoké šnurovacie topánky, pohodlné sukne… to všetko sú ležérne prvky v ktorých sa budete cítiť prirodzene. Obrázky v pokračovaní článku sú na Anninu prosbu vyberané najmä pre telesný tvar hrušky.

 

Ak vás army štýl láka, ale vaša štylistické podstata je viac klasická, alebo nekonvenčná, pridajte k svojmu prirodzenému štýlu len niekoľko prvkov army štýlu. Vznikne zaujímavá kombinácia, ktorá uspokojí vašu potrebu po tomto štýle, ale nebudete sa v ňom cítiť neprirodzene. Predpokladám že takéto preberanie prvkov army štýlu mala na mysli Anna, keď spomínala že sa jej páči „umiernený“ army štýl. V nasledujúcej fotogalérii nájdete niekoľko spôsobov ako pridať prvky army štýlu do svojho šatníka. Použite typickú army farebnosť, alebo niektorý s jej typických znakov a vaše oblečenie bude iné a originálne, pretože bude odrážať vašu osobnosť a vynikne nezameniteľná kombinácia.

Aký je váš vzťah k army štýlu? Páči sa vám čistý army štýl, alebo iba niektoré jeho prvky? Máte chuť skúsiť zakomponovať ho do svojho šatníka? Ak áno, ktoré prvky sa vám zdajú zaujímavé? Nosíte ho, alebo vám štylisticky nie je blízky? Máte podobný problém ako Anna so zladením svojej farebnosti a štýlu? Diskusia a anketa sú tu pre vás! 

Stiahni si svoj ťahák

Stiahni si svoj ťahák

Pridaj sa do FB skupiny

Pridaj sa do FB skupiny
Back To Top