Skip to content
Farebný typ vs. farebnosť štýlu
1. Štylistika – Zladenie army štýlu s letnou farebnosťou
2. Štylistika – Ako zosúladiť romantický štýl so zimnou farebnosťou
3. Štylistika – Ako zladiť námornícky štýl s jesennou farebnosťou
4. Ako zladiť umelecký štýl s formálnosťou pracovného prostredia
5. Ako zladiť tlmenú jesennú farebnosť s romantickým štýlom
6. Rebelský a dramatický štýl pre tlmenú jeseň
7. Ako zladiť svetlú farebnosť s minimalizmom
Anna vo svojom maili spomínala, že v niektorých prípadoch je ťažké zladiť svoju farebnosť so štýlom, ktorý sa nám páči, najmä ak typické prvky tohto štýlu sa objavujú v iných ako našich ideálnych farbách. O zladení army štýlu s letnou farebnosťou som písala tu, o tom ako môže zimný farebný typ vyzerať romanticky zase tu. Dnes sa pozrieme na to, ako zladiť jesennú farebnosť a námornícky štýl.

Je pravdou, že pre námornícky štýl sú typické najmä zimné farby. To však neznamená, že iné ako zimné typy v ňom nebudú vyzerať dobre. Stačí využiť typické prvky tohto štýlu – prúžky, kotvy, uniformové strihy, topánky, doplnky a vybrať si ich farebnosť tak, aby bola v jesenných farbách. Voľte kovy v zlatej, staromosadznej, alebo medenej farbe a nezabudnite odevy a doplnky kombinovať tak, aby ste vytvorili vhodnú mieru kontrastu.

Inšpirácie ako na to, nájdete na nasledovných kolážach pre jednotlivé jesenné podtypy (možností je samozrejme oveľa viac).

Tlmené jesenné typy by sa mali vyhýbať príliš kontrastným kombináciám na hornej polovici tela. V prípade že siahnu po pásikoch, ideálne bude ak farby budú ladiť tón v tóne. Top s pásikmi nemusí byť len v neutrálnych farbách, môže byť pokojne farebný – v odtieňoch teplej červenej, teplej modrej, zelenej a pod. V prípade že siahnete po menej farebných odtieňoch oblečenia, nezabudnite kombináciu oživiť farebnejšími doplnkami.

Námornícka kombinácia pre teplý jesenný typ by mala pôsobiť najmä teplo a hrejivo, nie však krikľavo. Vhodné sú sýtejšie a dostatočne teplé farby. Na tomto type bude krásne vyzerať kombinácia teplej sýtej červenej (paradajkovej) a jesenného odtieňa námorníckej modrej. Oživenie vhodnými zlatými, medenými, alebo staromosadznými doplnkami v námorníckom štýle posilní hrejivosť farebnej kombinácie a dodá celku šmrnc.

Tmavé jesenné typy sa môžu pohrať pri zostavovaní námorníckeho outfitu s vyšším kontrastom. Je lepšie, ak použijú hnedú namiesto čiernej, petrolejovú namiesto chladnej modrej, béžovú alebo teplú bielu namiesto ľadovej bielej. Tento farebný typ si môže dopriať i sýtejšie farebné odtiene, preto by outfit nemal byť len v neutrálnych farbách. Práve vďaka týmto odtieňom tvár tmavého typu zažiari naplno.

Dokážete svoju obľubu námorníckeho štýlu zladiť so svojou jesennou farebnosťou? Páči sa vám, ak sú prvky námorníckeho štýlu zakomponované do outfitu?  Diskusia je tu opäť pre vás!

Stiahni si svoj ťahák

Stiahni si svoj ťahák

Pridaj sa do FB skupiny

Pridaj sa do FB skupiny
Back To Top