Skip to content

Keď som začínala s blogovaním, myslela som si, že témy o ktorých sa dá písať, sa postupne vyčerpajú. Lenže je to presne naopak – čím dlhšie píšem blog a venujem sa svojej práci, tým viac inšpirácií získavam.

Na svojom zozname mám poznačených mnoho tém, ktoré plánujem spracovať v článkoch tu na blogu, a tiež v kurze Sprievodca farbami. Ak vás zaujíma, odkiaľ čerpám inšpiráciu a ako pripravujem články, čítajte ďalej.


Osobné konzultácie

Osobné konzultácie Určenia farebného typu a Postava a štýl, sú vždy skvelým zdrojom inšpirácie. Neprestáva ma fascinovať individualita a jedinečnosť každého človeka – každá žena je iná, rieši iné problémy, má inú osobnosť, iné preferencie a predstavy.

Po konzultáciách si zvyknem poznačiť svoje nápady, ak ma niečo zaujme a rozhodnem sa to popísať v článku. Sú to buď popisy zaujímavej farebnosti, či štýlu klientky, alebo tipy na riešenie problémov, s ktorým sa na mňa obrátila.


Účastníčky online projektov

Projekty Štýlová výzva a Sprievodca farbami sú tiež skvelým zdrojom inšpirácie. V neverejných skupinách týchto projektov na Facebooku, či v diskusiách pod jednotlivými lekciami kurzu, je množstvo otázok a fotografií, ktoré sú pre mňa námetmi.

Na nich vidím, s čím majú dané ženy problém a aké problémy sa často opakujú. Úžasné na tom je to, že sú to reálne problémy z praxe, ktoré rieši veľa žien a preto sú aktuálne.

Výber vhodného typu obuvi, problém s prísnym a neosobným pôsobením, nevhodné farby, ktoré nenechajú vyniknúť tvár,  oblečenie ktoré zvýrazňuje nedokonalosti postavy, absencia doplnkov a z toho vyplývajúca nezaujímavosť outfitov, individuálna miera kontrastu a jej význam, zladenie osobnosti a farebnosti… to sú len niektoré z tém, o ktorých sa dá písať.

Zaujímavosťou je, že kurz Sprievodca farbami sa stále vyvíja a do kurzu priebežne pridávam nové témy podľa toho, aké otázky dostávam od účastníčok kurzu, alebo s čím majú v praxi najväčšie ťažkosti. V posledných dňoch do kurzu pribudlo niekoľko videí s konkrétnymi ukážkami toho, ako sa dá teória preniesť do praxe.

Apropo, lekcia o kontraste je najviac obsiahlou lekciou v kurze a niet divu – kontrast je rovnako dôležitý ako vhodné farby a nie je to úplne jednoduchá téma. Myslím si, že táto lekcia bude časom ešte dlhšia :-).


Vaše emaily

Vo vašich emailoch dostávam otázky a tipy na témy, ktoré vás zaujímajú. Nie všetky dokážem spracovať, ale všetky mám poznačené a priebežne si zo zoznamu vyberám jednotlivé námety.

Často sú to praktické návody, napríklad ako vybrať vhodný odev, či doplnok, ako sa obliecť na určitú príležitosť, ako vyvolať určitý dojem, ako nosiť aktuálny trend, či pre koho je vhodný.


Knihy, internet a sociálne siete

V knihách, časopisoch a na webe je množstvo inšpirácie, návodov a článkov z oblasti vizážistiky. Ak si spomeniete na akúkoľvek tému, týkajúcu sa vizáže, určite o nej nájdete článok. Možno nie v slovenskom, alebo českom jazyku, ale v angličtine určite áno.

Nechcem písať články, ktoré sa na tie ostatné budú podobať, alebo budú ich kópiou. Chcem, aby moje články priniesli môj pohľad a názor na vec. Preto keď spracovávam nejakú tému, nečítam si pred písaním iné články na rovnakú tému, aby som nebola ovplyvnená.


Ulica, príroda a všetko okolo mňa

Bežné ženy na ulici, farby a tvary v prírode, materiál a línie šálky, farba a tvar ovocia, kontrast plameňa vonnej sviečky – inšpiráciou môže byť čokoľvek, čo ma zaujme.

O vizáži a móde sa dá premýšľať v oveľa širších súvislostiach a inšpirovať vás nemusí len oblečenie a doplnky, ale čokoľvek.

Na túre som si napríklad odfotila neutrálne farby prírody i zeleň stromov a keď som sa doma hrala s fotkami, vznikla príjemná farebná schéma, ktorá môže byť inšpiráciou pre kombinovanie farieb v outfitoch pre niektoré farebné typy.

Pri návšteve kaviarne som si uvedomila, prečo sa mi tak veľmi páči tvar danej šálky a ako súvisí s mojím štýlom. Pri sledovaní aktuálnych trendov vo výkladoch obchodov, premýšľam, aké osobnosti budú tento trend vyhľadávať.

Pri pozorovaní línií na náhrdelníku, lesku, alebo štruktúry pleteniny šálu, či šnúrky, mi napadajú ďalšie témy, ktoré by sa dali spracovať v článkoch.


Písanie ako hobby

Nedokážem písať na objednávku. Keď píšem, musí ma to baviť a ak ma daná téma veľmi nezaujíma a musím sa do nej nútiť, nie je to ono.

Preto vždy, keď premýšľam, akú tému na blogu spracovať, prezriem si svoj zoznam námetov a rozhodnem sa pre jednu z tém, ktorá ma v danom momente osloví a mám na ňu chuť.

Najradšej však píšem úplne spontánne – napadne mi nejaká téma, sadnem a píšem. Žiaľ, nemám vždy toľko času, aby som si mohla dovoliť nerobiť iné veci a písať vtedy, kedy ma popadne chuť. Ale občas to vyjde.

Články na blog pripravujem pár dní dopredu, ale záleží od toho, ako som vyťažená prácou. V minulosti som mala často pripravených niekoľko článkov vopred a len som si vyberala, kedy ktorý publikujem.

Od spustenia online kurzu Sprievodca farbami venujem veľa času a energie práve tomuto projektu, preto články na blog pripravujem tesne pred publikovaním.

Písanie je úžasné – keď píšem o niečom, čo ma zaujíma a baví, napĺňa ma to a vždy ma poteší, ak článok niekoho inšpiruje, alebo mu pomôže cítiť sa lepšie a krajšie. Po publikovaní článku sa vždy teším na vaše reakcie a odozvy.

Píšete aj vy radi? O čom píšete a odkiaľ čerpáte inšpirácie pre svoje témy? V diskusii je pre vás opäť priestor, tak ak chcete k téme niečo napísať, neváhajte!

Stiahni si svoj ťahák

Stiahni si svoj ťahák

Pridaj sa do FB skupiny

Pridaj sa do FB skupiny
Back To Top