Skip to content
Patricie si konzultacie „Určenia farebného typu“, „Korekcie postavy odevom“ a „Líčenie so zaškolením“ dala sama sebe ako odmenu za skvelé výsledky znižovania hmotnosti. Jej odhodlanie výrazne schudnúť a spôsob ako to urobila ma nadchol. Nechala si od výživového poradcu zostaviť skladbu jedálnička a pravidelne cvičí s kondičným trénerom. Hmotnosť znižuje už od začiatku tohto roka a podarilo sa jej dať dole 17 kg, čo je naozaj obdivuhodné.

Patricie je mladá, príjemná a veľmi pekná žena, ktorej farebnosť je sýtejšia a jemnejšia. K napísaniu príspevku o priebehu jej konzultácie ma podnietilo rozloženie chladných a teplých pigmentov v jej tvári, i to že Patricie mi ponúkla možnosť použiť v článku jej fotografie, za čo jej špeciálne ďakujem. 

Farba Patriciiných očí je zeleno-hnedá a pri šatkovej metóde sa ukázalo, že Patricie potrebuje najmä teplejšie farby. Potvrdil sa tlmený jesenný typ.

Patricie mi poslala pred konzultáciou fotografie v rôznych farbách vlasov. Je na nich pekne vidieť, že chladné, svetlé, alebo tmavé odtiene nie sú pre ňu ideálne.

Zaujímavé bolo, že pokožka tváre Patricie prejavovala prvky viac chladnej ako teplej farebnosti. Pri líčení a aplikácií očných tieňov, alebo ceruzky na oči sa všetky hnedé odtiene zdali teplé a nebolo to ono. Po zmene na chladnejšie odtiene vyzerali Patriciine oči krásne a takéto farby viac ladili s jej celkovou farebnosťou.

(fotené mobilom)

 

Patricie patrí medzi tlmené jesenné typy.. Pôvodne mala Patricie v pláne po konzultácii nechať si vlasy zosvetliť a premelírovať. Keď sme tvár nalíčili, vyzerala naozaj krásne a povedala mi, že zrazu váha či to má urobiť. Jej prirodzená farba vlasov ladila s nalíčenými očami a Patricie mala šmrnc. Jesenný dojem z jej tváre bol iskrivý a svieži.

Pár dni po konzultácii som dostala od Patricie mail, v ktorom mi napísala, že ku kaderníčke predsa len išla, ale oľutovala to, pretože s výsledkom nebola spokojná. Vlasy boli moc presvetlené, stratila sa z nich sýtosť a boli moc teplé. Vyriešila to tak, že doma na vlasy naniesla chladný preliv, čím sa odtieň stal viac sýtym a trochu menej teplým. Stále je trochu viac teplý ako by mal byť, dôležité je ale to že vlasy majú opäť jesennú sýtosť. Teplý a príliš čistý dojem sa po pár umytiach určite zjemní a stane viac neutrálnym.
Patricie mi napísala: „Sice jsem smutná, když vidím to srovnání, ale na druhou stranu jsou to jen vlasy a věřím, že časem se mi to podaří zase napravit. Kdyby to mělo odradit jedinou ženu od podobného „blbnutí“, tak to mělo smysl zveřejnit ;-)“ 

   

 

Pri určení farebného typu je dôležitý celkový farebný dojem z tváre a nikdy sa nedá povedať len na základe farby očí, alebo pokožky, k akému farebnému typu človek patrí. Rozhodujúce sú celkové reakcie tváre, dojem aký na tvári vytvárajú jednotlivé farebné vlastnosti. Niekedy trvá naozaj dlhšie, kým sa podrobne preskúma akú úroveň farebnej teploty, tmavosti a čistoty má tvár človeka. To je i dôvod, prečo odmietam Vaše žiadosti o určenie farebného typu len na základe fotografií, alebo dokonca slovného popisu. Jednoducho by som si nemohla byť istá.

S Patriciou sme prebrali i jej šatník. Poslala mi dostatok fotografií, na ktorých som jej ukázala ako jej postava môže vyzerať opticky ešte štíhlejšie a proporčnejšie. Často stačí malý optický trik, alebo zmena detailu, aby postava vyzerala úplne inak. Služba líčenie so zaškolením prebieha tak, že ja vysvetľujem a líčim jednu polovicu tváre, klientka druhú. Patricii to šlo veľmi dobre, dokonca mi napísala že po návrate domov dostala za líčenie komplimenty.

 
 

Klientky za mnou často cestujú dosť veľkú diaľku. Je pre mňa cťou, že Patricie pricestovala nočným vlakom až z Prahy, podobne ako v posledných dňoch napríklad i Petra z Plzne. Gabka z Jihlavy priviedla na konzultáciu i manžela, ktorý ju nechcel nechať šoférovať takú diaľku samu. Týmto sa chcem poďakovať všetkým klientkám za prejavenú dôveru.

 

S Patriciou sme spolu strávili celý pracovný deň a mala som potrebu o nej napísať, pretože si myslím že jej prístup k sebe a životu je úžasný. To čo dokázala môže byť motiváciou pre veľa žien. Plánuje ešte ďalej svoju hmotnosť znižovať a ja jej držím palce v ďalšom snažení a želám veľa radosti s farbami a skvelý pocit zo seba!

Stiahni si svoj ťahák

Stiahni si svoj ťahák

Pridaj sa do FB skupiny

Pridaj sa do FB skupiny
Back To Top