Skip to content
Kristy som do minulého týždňa poznala len z diskusií na blogu. Pamätám sa, ako sa prvý krát pred rokom ozvala v diskusii s prosbou o posúdenie kontrastu v jej tvári, na základe dvoch fotografií. Kristy postupne usúdila, že patrí medzi tlmené jesenné typy a presne do roka a do dňa, od svojho prvého komentára na blogu, prišla na konzultáciu. Výsledkom bola prekvapená.
 

  

Na spomínaných dvoch fotografiách má Kristy na sebe výrazné, žiarivé farby vhodné pre kontrastné typy a Megie jej v diskusii odpovedala že sú pre ňu príliš silné. Ja som s tým súhlasila, ale zároveň sme skonštatovali, že z fotografií nemôže byť jasné, medzi aké farebné typy Kristy patrí. 

Vlastne ani neviem ako Kristy postupne dospela k tomu, že sa zaradila medzi tlmené typy, zrejme práve pre to, že príliš žiarivé farby sú pre ňu príliš. Na konzultáciu prišla s predstavou, že sa jej tlmenosť potvrdí a spomínala mi, že má šatník plný oblečenia v tlmených jesenných farbách. 

Kristy sa postupne začala vyhýbať zimným farbám, ktoré predtým rada nosila a ktoré má ako jarná osobnosť oveľa radšej ako tlmené. Zimné farby ju veľmi priťahujú, avšak v presvedčení že jej farebnosť je tlmená, si ich zakazovala, rovnako ako čiernu.

Pri vizuálnom kontakte bolo možné pozorovať krásnu mladú ženu s tmavou farbou vlasov, neutrálnou farbou pokožky a tmavými hnedými očami. Kristy mala na sebe olivovo zelený top a náušnice striebornej farby s filigránskymi detailami. Hnedé oči mala zvýraznené líčením v neutrálnych farbách. Olivový top bol iný ako ten na ilustračnom obrázku a bol veľmi zaujímavý strihom. Kristy vyzerala šmrncovne a zaujímavo a keď som jej na základe vizuálneho kontaktu hovorila, čo si o jej farebnosti myslím, povedala som že ten top je veľmi zaujímavý a o jeho farbe sa ešte budeme rozprávať neskôr.

Dôvodom bolo, že farba topu úplne nekorešpondovala s tvárou Kristy. Na líčení bolo vidieť že je výraznejšie, ale na Kristíninej tvári nepôsobilo tvrdo. 

Pri šatkovej metóde Kristy zažila veľké prekvapenie, pretože sa ukázalo, že najlepšie vyzerá vo farbách tmavej zimy. Jej tvár v nich krásne žiarila, zatiaľ čo v jesenných farbách vyzerala usadlo, staršie a mdlo. Potvrdilo sa že Kristínin prvý dojem, že jej farebnosť je zimná, bol správny. 

Pre Kristy sme vybrali krásne odtiene zelenej, červenej, fialovej, ružovej i modrej, v ktorých jej tvár žiari. 

 
Kristy sa veľmi potešila tomu čo sme o jej farebnosti zistili. A ja s ňou, pretože jej slnečná, pozitívna osobnosť, plná energie a citov, oveľa viac ladí so zimnými farbami ako letnými alebo jesennými. Som rada že rozpor, ktorý v sebe Kristy mala keď sa nútila do jesenných farieb, sa odteraz vytratí a Kristy bude so svojimi farbami stotožnená a preto i viac sebavedomá.
   

Kristy odchádzala spokojná a predpokladám, že odteraz sa asi bude viac zapájať do diskusií o tmavých typoch… aj keď vzhľadom na svoju takmer ročnú skúsenosť má určite čo povedať i k téme tlmenosti :-).
 


Stiahni si svoj ťahák

Stiahni si svoj ťahák

Pridaj sa do FB skupiny

Pridaj sa do FB skupiny
Back To Top