Skip to content
Ako vyzerať
1. Ako nevyzerať príliš objemne v zime
2. Ako v džínsoch vyzerať zaujímavo
3. Ako pôsobiť autoritatívne
4. Ako vyzerať moderne

Dnešný námet je čitateľský: „Dobrý den, sleduji váš blog, kde je spousta užitečných informací. Já jsem kalhotový typ, chtěla jsem si koupit nějaké plátěné, ale ve všech mám obrovské břicho a pouze pevné rifle ho dokáží schovat. Ráda bych se vás zeptala, co k riflím nosit abych byla pokaždé jiná. Děkuji Andrea.“


Materiál, strih a farba

Keďže má Andrea problém nájsť vhodné „nedžínsové“ nohavice, ktoré by dokázali ukryť jej bruško, mala by sa viac zamerať na výber vhodných materiálov. Čistá bavlna má tendenciu pri nosení sa vyťahať a strácať tvar, preto je vhodné hľadať zmesi prírodných a umelých vláken, prípadne materiály s malým prídavkom elastanu.

Dobrý strih nohavíc pre jej typ postavy a vhodná dĺžka sedu sú tiež nutnosťou. Ak Andrea naviac využije i malé triky na to ako zamaskovať bruško, určite bude vyzerať dobre i v „nedžínsových“ nohaviciach.

Výber vhodných džínsov je vecou strihu, ktorý ladí s vaším telesným tvarom a farby džínsoviny, ktorá ladí s vašim farebným typom.


Štýl

Pokiaľ ide o štýl džínsov, môžete si vybrať klasický strih, alebo siahnuť po rôznych štýlových modifikáciách (boyfriend, hippies, country, western…).

Džínsy sú považované za „casual“ prvok šatníka, pôsobia nedbalo a ležérne. Čím viac je materiál džínsov vyšúchaný, bledší a čím viac má použitý vzhľad, tým nedbalejšie a ležérnejšie v džínsoch budete vyzerať.

Preto by ste mali zvážiť príležitosť, na ktorú si džínsy obliekamte a prispôsobiť jej mieru ich nedbalosti. Čím ste staršia, tým viac by ste sa mali vyhýbať otrhaným, zapratým a príliš „used look“ džínsom.


Ako ich kombinovať

Džínsy sa dobre kombinujú a ak nepotrebujete vyzerať elegantne, dajú sa nosiť na veľa spôsobov.

Problémom je fakt, že ich nosí takmer každý a preto ak svoj džínsový outfit neurobíte zaujímavým, máte takmer istotu, že zapadnete v dave.


Praktické tipy

Na nasledujúcej koláži a v popise pridávam niekoľko tipov na to, ako možno džínsový outfit povýšiť na viac sofistikovaný a zaujímavý:

  • Využite silu doplnkov: kabelka, šatka, topánky, opasok, náhrdelník vo farbe akcentov dokáže ležérnu džínsovú kombináciu osviežiť a dodať jej iskru.
  • Využite štylistický kontrast: kombinujte džínsy s výrazne ženskými prvkami – rúž, podpätky, jemná blúzka, elegantné sako. Tieto prvky povýšia džínsy z ležérneho štýlu napríklad do mestského štýlu. Podobne môžete džínsy štylisticky posunúť i do umeleckého, či pánskeho štýlu.
  • Pritiahnite pozornosť na hornú polovicu tela: skombinujte džínsy s topom, blúzkou, alebo kardigánom zaujímavej farby, strihu, štruktúry, či vzoru, zamerajte sa na nápadité strihové detaily a doplnky.
  • Využite silu farieb: džínsy skombinované s niektorou z najživších farieb vašej farebnej palety budú pôsobiť sviežo a vďaka vhodne zvoleným doplnkom i zaujímavo.
  • Zamerajte sa na zaujímavú obuv: ak máte pekné nohy, pritiahnite na ne pozornosť nielen vhodným strihom džínsov, ale i topánkami zaujímavej, živej farby, alebo vzoru, či strihu.
  • Využívajte vrstvenie: je prvkom, ktorý dokáže na seba strhnúť pozornosť a vďaka ktorému nikdy nebudete vyzerať tuctovo.

Aké sú vaše tipy na to, ako vyzerať zaujímavo a originálne v džínsoch? Diskusia je tu tradične pre vás, vaše postrehy a názory!

Stiahni si svoj ťahák

Stiahni si svoj ťahák

Pridaj sa do FB skupiny

Pridaj sa do FB skupiny
Back To Top