Skip to content


Monika je veľmi milá osoba, ktorú veľa žien na Slovensku pozná prostredníctvom jej blogu Monica InEssence, venujúcemu sa líčeniu a kráse. Vo svojich článkoch pravidelne recenzuje kozmetické výrobky, inšpiruje svojimi postupmi a návodmi na líčenie, približuje svoje dojmy z líčenia iných, jednoducho inšpiruje a dodáva pocit, že každá žena môže byť krásna.

Nedávno ma Monika navštívila, pretože chcela spoznať svoje ideálne farby a tak sa v dnešnom článku s vami podelím o svoje dojmy.
Monikinu tvár poznám z jej blogu a rovnako ako ona, predpokladala som, že patrí medzi zimné typy. Monika má tmavšie vlasy tmavosti 4-5, svetlejšiu pleť a oči, ktoré sú zmesou zelenej, kvapky šedej a žltej. Na základe fotografií som uvažovala nad chladným, alebo kontrastným zimným typom. Monikine oči pôsobia živo a zimne a na konzultáciu prišla jemne nalíčená chladnými očnými tieňmi.

Pri šatkovej metóde sa potvrdila prevaha chladných pigmentov v tvári. Miera kontrastu bola vyššia, zimná, ale nebola úplne 100%. Ukázalo sa, že tvár Moniky vyzerá trochu nevýrazne v bledých, pastelových farbách a unavene a fádne v tlmených odtieňoch, preto sme letnú farebnosť vylúčili.

Zo zimných podtypov sme vylúčili tmavú zimu, pretože príliš tmavé farby robili tvár Moniky staršou a unavenou a oveľa lepšie vyzerala v stredne tmavých až mierne tmavších odtieňoch. Ani príliš kontrastné, žiarivé farby neboli ideálne, tvár prebíjali a vyvolávali trochu lacný efekt. Najviac elegantne, sviežo a živo vyzerala tvár Moniky vo farbách chladnej zimy. Keďže na blogu nie je príliš veľa článkov o chladných zimných typoch, som rada že Monika súhlasila s uverejnením fotografií z jej blogu.

Pokiaľ ide o farby ktoré Monika bežne nosí, jej farebná osobnosť je skôr letná ako zimná. Často sa oblieka do tlmených, neutrálnejších letných farieb a v jej šatníku je menej typických zimných farieb. Rozprávali sme sa o možných dôvodoch a zašli tak trochu do vecí týkajúcich sa psychológie, naladenia, nášho vnútorného rozpoloženia.

Monika má vo svojom šatníku šaty v zimnej fuchsiovej farbe s modrými bodkami a ako sama povedala, cíti sa v nich výborne a rada ich nosí.

Tmavé šaty, ktoré rada nosí na líčenie, majú na sebe farebné kvety v chladných odtieňoch ružovej a fialovej, ale bolo by skvelé ich doplnkami trochu farebne odľahčiť a oživiť, budú pôsobiť žiarivejšie a menej tmavo.

Komplimenty dostáva Monika za šaty v jemne tlmenej neutrálnej ružovej farbe so zlatými aplikáciami a aj keď
farebná teplota nie je úplne ideálna, na šatách je pozitívne to, že sú
farebné a pôsobia živo. Monika v nich dostáva komplimenty zrejme práve preto, že popri tlmených neutrálnych letných farbách je táto farba oveľa farebnejšia a živšia.

Na Monikinej tvári vyzerajú krásne chladné odtiene očných tieňov – šedé, antracitové, kakaové, modro-šedé, chladná fialová a pod.. Výrazná žiarivá červená na perách je pre jej tvár príliš kontrastná, preto môže na tvári vyzerať až moc výrazne. Svieže a chladné odtiene sú ideálnou voľbou.

Stretnutie s Monikou bolo veľmi zaujímavé a inšpiratívne. Okrem farieb sme sa trochu porozprávali i o blogovaní, líčení, Monikinom vegánstve a myslím, že keby nemusela odcestovať, mali sme sme sa o čom rozprávať ešte poriadne dlho :-).

Želám Monike úspešné oživovanie šatníka zimným farbami, ale najmä nech sa jej i naďalej darí v tom čo robí, pretože to robí kvalitne, pútavo a najmä od srdca, čo cítiť i z jej blogu. O jej dojmoch z konzultácie si môžete prečítať na jej blogu v tomto článku.

Stiahni si svoj ťahák

Stiahni si svoj ťahák

Pridaj sa do FB skupiny

Pridaj sa do FB skupiny
Back To Top