Skip to content

Keď som uvidela nové fotografie Terezky na jej zaujímavom blogu, poprosila som ju o súhlas s ich uverejnením, pretože na blogu nie je príliš veľa príkladov tvárí s jej farebnosťou. Keďže Terezka súhlasila, v dnešnom článku sa môžete tešiť na krásnu ukážku chladného zimného typu dozviete sa i to, čo je Terezkinou vášňou.

S Terezkou som sa osobne stretla pri konzultáciách Určenia farebného typu i Postavy a štýlu, takže poznám príbeh jej cesty za ideálnymi farbami. Terezka je mladá mamička a krásna žena, ktoré má štíhlu, drobnú postavu a pôsobí i osobnostne veľmi jemne. Je introvertná a má rada romantické prvky na oblečení a doplnkoch. Pri určení farebného typu sme sa preto dosť dlho venovali rozporu, ktorý vzniká z jej obľuby jemných, tlmených, zastretých letných a jesenných farieb a potreby vyššieho kontrastu, ktorý si žiada jej zimne sfarbená tvár.

Terezka je nádherným príkladom chladného zimného typu a dohodli sme sa, že sa nemusí vzdávať jemnejších letných farieb, avšak mala by sa zamerať na to, aby jej farby nemali v sebe teplé pigmenty a najmä by sa mala vyvarovať príliš ťažkých a príliš tlmených, neurčitých odtieňov.

pred konzultáciou

Pár mesiacov po konzultácii mi Terezka napísala, že poznanie jej farieb jej uľahčilo nakupovanie a dokonca ju posunulo i štylisticky – prestala vyhľadávať len jemné a romantické prvky a pocítila záujem mať v šatníku viac oblečenia v mestskom štýle. Mimochodom, toto je zaujímavý fenomén, ktorý mám možnosť pozorovať u viacerých žien, ktoré mi po konzultácii pošlú informácie o tom ako sa im s farbami darí – zorientovanie vo farbách ktoré im pristanú im pomôže objaviť a lepšie zadefinovať svoj štýl.

Terezka si po konzultácii obľúbila najmä odtiene modrej, ktorá k jej osobnosti sedí viac ako výrazné odtiene zimnej ružovej. S ružovou pracuje často ako s akcentom, ale vo svojom šatníku má napríklad i perfektný odtieň chladnej zimnej červenej, ktorý som videla na jej blogu o pletení.

Terezkinou vášňou je pletenie a pletie nielen pre seba, ale i pre svoje deti. Na pletenie využíva každú voľnú chvíľu, napríklad i nákupy oblečenia pre jej manžela :-): Pravidelne prispieva svojimi poznámkami na americký web o pletení Ravelry a na jej blogu nájdete nielen jej výrobky, ale i recenzie pletacích priadzí a zaujímavé rozhovory.

Ak teda máte šikovné ruky a baví, či láka vás pletenie, môžete sa inšpirovať na Terezkinom blogu. Dnes, keď je v obchodoch veľký problém nájsť kvalitné materiály a originálne oblečenie, môže byť pletenie (alebo šitie) skvelým nástrojom, ako môžete prejaviť svoju osobnosť a štýl. Môžete si vytvoriť presne to čo chcete, vo farbe aká vám pristane, dotvoriť to jedinečným spôsobom a mať naviac skvelý pocit z vlastnoručne vyrobených vecí. Nikto iný nebude vyzerať rovnako tak ako vy.

Ďakujem Terezke za súhlas s uverejnením fotografií a želám jej veľa ďalších krásnych výtvorov a farebných inšpirácií!
Terezkin blog: http://terezaazeret.blogspot.cz/

Pletiete alebo šijete? Je pre vás táto činnosť východiskom z núdze, alebo vášňou ako u Terezky? Čo vám táto záľuba dáva? Prešli ste tiež po objavení svojich ideálnych farieb zmenou, alebo vyhranením štýlu?

Súvisiace články:
Ušiť sukňu na mieru nie je ťažké
Akcenty pre zimné typy
Ako zladiť romantický štýl so zimnou farebnosťou
Čo o nás prezrádza naše oblečenie?

Stiahni si svoj ťahák

Stiahni si svoj ťahák

Pridaj sa do FB skupiny

Pridaj sa do FB skupiny
Back To Top