skip to Main Content
K napísaniu článku o konkrétnych podobách pánskeho štýlu ma inšpirovala klientka Ingrid, ktorej je tento štýl blízky a vyzerá v ňom skvele. V dnešnom článku sa dozviete, na akom type postavy tento štýl vyzerá najlepšie a nájdete i tipy na to, ako ho nosiť.

Alexa Chung, Jennifer Aniston, Tyra Banks

Pánsky štýl je perfektnou voľbou pre ženy, ktoré sa potrebujú obliecť do
spoločnosti, ale neradi nosia šaty, alebo sukne (ženy ležérneho,
športového, naturálneho štýlu).
Vyhranený pánsky štýl obsahuje kontrast maskulínnych prvkov a ženského tela. Tento kontrast je sám o sebe dosť výrazný na to, aby zaujal. Podstata tohto štýlu je v jeho strohosti, hranatosti, rovnosti, preto sú k noseniu pánskeho štýlu predurčené ženy rovnejších tvarov – s menšími prsiami, útlymi bokmi, štíhlymi dlhšími nohami, širokými alebo hranatými ramenani. Saká v pánskom štýle, košele, rovné strihy nohavíc, to všetko na týchto postavách vyzerá výborne.

Ak sa takto stavaná žena oblečie do výrazne pánskeho štýlu, môže sa stať, že jej ženská podstata zostane ukrytá a neviditeľná, pretože v takomto strihu nie sú viditeľné žiadne ženské prvky – dekolt a ramená zostanú ukryté v košeli zapnutej ku krku, štíhle nohy v rovnom, alebo málo priliehavom strihu nohavíc nevyniknú.

Preto je dôležité voliť odevy, ktoré sú síce strohé, rovné a v neutrálnych farbách, ale zároveň ich na ženskom tele prezentovať tak, aby podstata ženskosti zostala zachovaná. Blúzka môže mať vrchné gombíky rozopnuté, výrazný náhrdelník a náramok celok oživia a zjemnia, odhalené ramená dodajú celku jemnosť, užší strih nohavíc zvýrazní nohy, obuv s podpätkami dodá celku ľahkosť a eleganciu. Vesta pánskeho strihu oblečená priamo na telo, bez blúzky je dostatočne ženská a neutrálnu farbu outfitu stačí doplniť už len malým dotykom červenej.


2 x Cameron Diaz, Diane Kruger, Kirsten Dunst, Evan Rachel Wood

Zaujímavo môže vyzerať i inšpirácia pánskym šatníkom. Vzniká vtedy, ak sa do outfitu prenesú len niektoré prvky z pánskeho štýlu, alebo ak sa zmení farebnosť klasických prvkov pánskeho šatníka. Sako pánskeho štýlu, skombinované s džínsami, alebo cargo nohavicami vytvoria chlapčenský dojem, avšak podpätky dodajú celku ženskosť. Nohavicový kostým v pánskom štýle v bielej farbe pôsobí jemnejšie a sviežejšie ako napr. v tmavej šedej, alebo čiernej. Kostým v neutrálnych pánskych farbách, s pánskymi prvkami, ale v ženskom strihovom riešení je skvelou voľbou pre ženy, ktoré nemajú úplne rovnú, strohú postavu, ale majú na svojej postave i krivky, prípadne objem.


Eva Longoria, Charlize Theron, Halle Berry, Camilla Belle, Katie Holmes

Typickým prvkom pánskeho šatníka sú i traky a ak sa preberú do dámskeho šatníka, môžu vyzerať zaujímavo, ale i rušivo. Pri tomto prvku je dobré zvážiť tvar postavy, najmä veľkosť poprsia a dĺžku trupu. Na rovnejšom hrudníku môžu traky vytvoriť ešte rovnejší a hranatejší dojem, na veľkom poprsí môžu zase vyvolávať dojem stlačenia, diskomfortu, prípadne príliš priťahujú pozornosť k prsiam. Záleží i od dĺžky trupu a strihu nohavíc, ako bude celok vyzerať a
pôsobiť. Budem rada, keď v diskusii prejavíte svoj názor na traky v
dámskom šatníku.


Cameron Diaz. Diane Kruger, Abbie Cornish, Beyonce, Tyra Banks


Tyra Banks

K pánskemu štýlu určite patria i vesty. Vhodne zvolený strih môže byť elegantným a zároveň veľmi ženským prvkom. Rôzne strihové a farebné variácie klasickej vesty dokážu na seba strhnúť pozornosť a urobiť z outfitu niečo výnimočné.

Jennifer Aniston, Victoria Beckham, Fergie, Olivia Palermo, Rachel Zoe

Páči sa vám na ženách čistý pánsky štýl, alebo skôr len zakomponovanie niektorých jeho prvkov do ženského outfitu? Máte v šatníku nejaký pánsky prvok, ktorý rada nosíte? Je pre vás pánsky štýl inšpiráciou, alebo ide úplne mimo vás? Ktorá kombinácia z článku sa vám najviac páči a je vám najbližšia?

 

Stiahni si svoj ťahák

Stiahni si svoj ťahák

Pridaj sa do FB skupiny

Pridaj sa do FB skupiny
Back To Top