Skip to content
Ako vyzerať
1. Ako nevyzerať príliš objemne v zime
2. Ako v džínsoch vyzerať zaujímavo
3. Ako pôsobiť autoritatívne
4. Ako vyzerať moderne

Daniela ma vo svojom maile poprosila o nejaké tipy, ako by sa mala postava typu hruška obliecť v zimnom období tak, aby nevyzerala príliš objemne. Myslím že tento problém sa sa týka všetkých typov postáv, preto v pokračovaní článku nájdete zopár tipov ako na to.


Vyberte si lichotivý strih

Pri výbere zimného kabáta, alebo bundy je dôležité, aby bol nielen teplý a v zimných mrazoch nás zahrial, ale aby sme sa v ňom zároveň cítili pohodlne, upravene a zaujímavo.

Preto by sa každý typ postavy mal vyvarovať príliš objemných, beztvarých, voľných, alebo mohutných vrchných dielov. Páperová bunda typu „Michelin“ urobí objemnejší valec z každej postavy, príliš voľný a beztvarý kabát zasa pridá neželané kilogramy.

Dôležitý je i výber strihu a dĺžky kabáta, či bundy. Ak máte krivky, vaša postava najviac vynikne v tvarovaných strihoch. Ak je vaša postava rovnejšia, i strih kabáta môže byť rovnejší a ak naviac opticky dokáže vykúzliť ilúziu pása, je to len výhoda.

Vyberajte si strih, ktorý kopíruje líniu vašej postavy a má vhodné strihové detaily, ktoré spolu s doplnkami (šály, čiapky, rukavice, obuv) dokážu vyriešiť prípadné disproporcie.


Krátke a objemné vás zväčšia

V krátkych objemných, alebo príliš voľných bundách a kabátoch bude horná časť vašej postavy vyzerať vždy objemnejšie, ako v dlhších. Na nasledujúcich kolážach je porovnané optické pôsobenie jednotlivých strihov:


Čo pod kabát

I pri oblečení pod kabátom platí zásada, že nás má v prvom rade zahriať. Zároveň je však fajn, ak sa v ňom môžeme cítiť príjemne, proporčne, ak našu postavu dokáže zvýrazniť a vylepšiť, nie deformovať.

Veľké, hrubé, objemné svetre a pulóvre sú dobré na chatu, alebo prechádzku, nie však do práce. V práci, alebo škole oceníte v zime vrstvenie viacerých odevov. Vyberajte si topy, tričká, blúzky, saká, kardigány a vesty a vrstvite ich navzájom tak, aby ste hornú polovicu vašej postavy zvýraznili, prípadne i zoštíhlili (ak to potrebujete).

Vrstvenie oblečenia je účinné nielen pri tepelnej izolácii pred chladom, ale naviac dodá vášmu outfitu iskru a originalitu.

Ak si oblečiete pulóver z konfekcie, je dosť pravdepodobné, že v ňom môžete stretnúť ešte i niekoho iného. Avšak ak tento pulóver skombinujete vrstvením s topom, blúzkou, vestou, sakom, šatkou či náhrdelníkom, je veľmi málo pravdepodobné, že to rovnakým spôsobom urobí i niekto iný. Nikto nebude vyzerať tak ako vy a vy môžete oblečením prejaviť svoj názor, štýl, náladu a originalitu!


Príťažlivá a v teple

Daniela mi napísala, že práve začína novú etapu svojho života a chce preto vyzerať nielen zaujímavo, ale aj príťažlivo a žensky: „Nic z těch prvoplánově sexy věcí nemohu použít – jednak to neladí s mou barevností, s mou povahou. A ve výstřihu nemám co ukazovat.“

Na to aby sme pôsobili na svoje okolie príťažlivo a sexi, nie je nutné odhaľovať pokožku – to prináša paradoxne opačné výsledky a môže to vyvolávať lacný efekt. Vtip príťažlivého pôsobenia ženy je práve v tom, že nie je jednou z mnohých a že pomocou oblečenia dokáže vyjadriť sama seba.

Oblečenie nemusí byť extravagantné a nemusí obsahovať hlboké výstrihy a kratučké sukne na to, aby si vás niekto všimol. Stačí ak je oblečenie v súlade s osobnosťou – ak žena má svoj vlastný štýl a nesnaží sa kopírovať niekoho iného.

Hlboký výstrih a minisukňa budú pôsobiť viac trápne ako sexi, v prípade že skutočná podstata štýlu danej ženy je viac ležérna. Nebude sa v takom oblečení cítiť dobre, uvoľnene, ani prirodzene.

Ak svoj štýl dokážete prejaviť vhodnými doplnkami a kombináciami, budete pôsobiť oveľa viac príťažlivo. Vhodným nástrojom môžu byť sukne, rozparky, zaujímavé výstrihy, vhodne umiestnené šperky, strihové detaily, podpätky, doplnky, líčenie a pod..

Žena s vlastným štýlom svojmu okoliu dáva najavo že sa má rada, že je so sebou spokojná, že má sebavedomie a to je pre mužov viac príťažlivé ako odhalená pokožka (teda v prípade že hľadajú dlhodobý vzťah :-)).

Máte aj vy v zime problémy s objemnosťou oblečenia? Našli ste svoj ideálny strih zimného kabáta, alebo bundy? Čo robíte preto, aby ste pôsobili príťažlivo? Ste radšej nenápadná, alebo sa snažíte odlíšiť a byť originálna? Našli ste štýl, v ktorom sa cítite najlepšie? Diskusia je tu pre vás!

Stiahni si svoj ťahák

Stiahni si svoj ťahák

Pridaj sa do FB skupiny

Pridaj sa do FB skupiny
Back To Top