skip to Main Content
Ako Sa V Zime Obliecť Zaujímavo A Nemrznúť

Morgainne v diskusii napísala: „Moc se mi líbí kombinace džíny a elegantní halenka+lodičky+náušnice, ale v počasí jako je dneska bych v tom zmrzla i v kanceláři. I když kolegyně na sobě mají lehkou halenku nebo tenký svetřík, já mám tílko bez výstřihu, které mám zastrčené do kalhot, na něm svetr se stojáčkem a na něm ještě jeden svetr s výstřihem.

Pracuji v kanceláři, ale vinou celodenního sezení mi promrzají ruce, takže nějaký svetřík a elegantní sáčko situaci neřeší. I když se tu topí, tak mně je zima. Mám tu do zásoby tlustý svetr a ten vůbec elegantně nevypadá. Byla bych moc ráda za článek včetně obrázků, který by řešil stejné téma, ale pracoval s teplým oblečením. Kombinace elegantních halenek, triček bych zvládla, ale jakmile se obleču tak, aby mi nebyla zima, elegance jde do háje. Vzhledem k tomu, že se teple potřebuji oblékat tak od půlky října do konce března, tak bych nápady uvítala. Moc se mi nelíbí půl roku chodit jen ve svetrech, přiznám se, že toho mívám už v únoru plné zuby, ale nenašla jsem možnost, jak to změnit. Děkuju za nápady“.


Moje tipy

Podobný problém má veľa žien – ako sa obliecť v chladnejších mesiacoch roka teplo, ale zároveň vyzerať zaujímavo, upravene a nevyvolávať efekt „cibule“? Niekoľko tipov nájdete v úvodnej koláži a nasledujúcich riadkoch:

  • Zamerajte sa na vhodné zloženie materiálov – hrejivosť nemusí nutne znamenať i veľkú hrúbku a hmotnosť materiálu, sledujte materiálové zloženie a hľadajte najmä prírodné materiály (angora, kašmír, vlna, mohér, bavlna…).
  • Vyberajte si odevy, ktoré sú z hrejivých materiálov, ale majú prvky ženskosti, elegancie, alebo sofistikovanosti. Zaujímavý detail, strih, farba, aplikácia, či vzor môžu daný kúsok štylisticky vyzdvihnúť.
  • Využívajte vrstvenie – pomocou neho sa môžete navliecť do viacerých vrstiev tak, aby ste vytvorili zaujímavé tvarové, farebné i štylistické kombinácie.
  • Pletené a kožušinové vesty – majú v chladných mesiacoch svoju sezónu a môžu byť skvelým doplnkom a zároveň izolačnou vrstvou.
  • Zaujímavé kardigány vám dodajú iskru a zároveň zahrejú.
  • Roláky sú perfektným spôsobom ako udržať krk a dekolt v teple.
  • Šatky a šály – práve na jeseň a v zime si ich môžeme užiť najviac a spojiť príjemné s užitočným. Ak zvolíte vhodný materiál, zahrejú vás a dodajú vám iskru, dokonca môžu pomôcť i proporciám.
  • K sukniam a šatám sú v zime vhodné hrubšie pančuchy, ktoré náš často zahrejú viac ako džínsy. Hľadajte opäť vhodné hrejivé materiály.
  • Určite nezabudnite na doplnky – práve zaujímavý náhrdelník, brošňa, náušnice, náramok, či opasok sú prvkami, ktoré vášmu oblečeniu dodajú šmrnc a vdýchnu mu niečo z vás. Vďaka nim môžete na svoje okolie pôsobiť presne tak ako chcete a vyjadriť svoju osobnosť.

Ideálne je navrstviť na seba oblečenie tak, aby:

Máte svoje vlastné spôsoby, ako byť v teple a zároveň zaujímavá? Vaše reakcie sú vítané v diskusii!

Back To Top