Skip to content

Morgainne mi napísala: „Moc se mi líbí kombinace džíny a elegantní halenka+lodičky+náušnice, ale v počasí jako je dneska bych v tom zmrzla i v kanceláři. I když kolegyně na sobě mají lehkou halenku nebo tenký svetřík, já mám tílko bez výstřihu, které mám zastrčené do kalhot, na něm svetr se stojáčkem a na něm ještě jeden svetr s výstřihem.

Pracuji v kanceláři, ale vinou celodenního sezení mi promrzají ruce, takže nějaký svetřík a elegantní sáčko situaci neřeší. I když se tu topí, tak mně je zima. Mám tu do zásoby tlustý svetr a ten vůbec elegantně nevypadá. Kombinace elegantních halenek, triček bych zvládla, ale jakmile se obleču tak, aby mi nebyla zima, elegance jde do háje.

Moc se mi nelíbí půl roku chodit jen ve svetrech, přiznám se, že toho mívám už v únoru plné zuby, ale nenašla jsem možnost, jak to změnit. Děkuju za nápady“.


Moje tipy

Podobný problém má veľa žien – ako sa obliecť v chladnejších mesiacoch roka teplo, ale zároveň vyzerať zaujímavo, upravene a nevyvolávať efekt „cibule“? 🙂 Niekoľko tipov nájdete v koláži a nasledujúcich riadkoch:

  • Zamerajte sa na vhodné zloženie materiálov – hrejivosť nemusí nutne znamenať i veľkú hrúbku a hmotnosť materiálu, sledujte materiálové zloženie a hľadajte najmä prírodné materiály (angora, kašmír, vlna, mohér, bavlna…).
  • Vyberajte si odevy, ktoré sú z hrejivých materiálov, ale súčasne majú prvky ženskosti, elegancie, alebo sofistikovanosti. Zaujímavý detail, strih, farba, aplikácia, či vzor môžu daný kúsok štylisticky vyzdvihnúť.
  • Využívajte vrstvenie – pomocou neho sa môžete navliecť do viacerých vrstiev tak, aby ste vytvorili zaujímavé tvarové, farebné i štylistické kombinácie.
  • Pletené a kožušinové vesty – majú v chladných mesiacoch svoju sezónu a môžu byť skvelým doplnkom a zároveň izolačnou vrstvou.
  • Zaujímavé kardigány vám dodajú iskru a zároveň zahrejú.
  • Roláky sú perfektným spôsobom ako udržať krk a dekolt v teple.
  • Šatky a šály – práve na jeseň a v zime si ich môžeme užiť najviac a spojiť príjemné s užitočným. Ak zvolíte vhodný materiál, zahrejú vás a dodajú vám iskru, dokonca môžu pomôcť i proporciám.
  • K sukniam a šatám sú v zime vhodné hrubšie pančuchy, ktoré náš často zahrejú viac ako džínsy. Hľadajte opäť vhodné hrejivé materiály.
  • Určite nezabudnite na doplnky – práve zaujímavý náhrdelník, brošňa, náušnice, náramok, či opasok sú prvkami, ktoré vášmu oblečeniu dodajú šmrnc a vdýchnu mu niečo z vás. Vďaka nim môžete na svoje okolie pôsobiť presne tak ako chcete a vyjadriť svoju osobnosť.

Ideálne je navrstviť na seba oblečenie tak, aby:

Máte svoje vlastné spôsoby, ako byť v teple a zároveň zaujímavá? Vaše reakcie sú vítané v diskusii!

Stiahni si svoj ťahák

Stiahni si svoj ťahák

Pridaj sa do FB skupiny

Pridaj sa do FB skupiny
Back To Top