Skip to content

V dnešnom príspevku by som Vám rada priblížila atmosféru asistovaných nákupov, ktoré sme absolvovali s klientkou Kvetkou. Kvetka súhlasila s uverejnením fotografií, ktoré počas nákupov robila jej priateľka Peťka, takže im obom ďakujem za poskytnutie fotografického materiálu k dnešnému príspevku.

Kvetka a Peťa strávili v Žiline celý víkend, pretože v sobotu absolvovala Kvetka teoretické konzultácie „Určenia farebného typu“ a „Korekcie postavy odevom“ a v nedeľu sme pri nákupoch v praxi realizovali zmeny v jej šatníku. 

Pri konzultácii „Korekcie postavy odevom“ sme si spolu prezerali fotografie postavy a oblečenia ktoré mi Kvetka poslala pred konzultáciou. Pekné prsia, štíhle ruky a krásne tvarované nohy od polovice stehien smerom dolu – to sú najväčšie prednosti Kvetkinej peknej ženskej postavy. Problematickou časťou je oblasť pása, na ktorej sa usádza tuk.

Kvetka mi pred konzultáciou nafotila pomerne veľkú časť svojho šatníka – poslala mi zábery svojej postavy v šatách, sukniach, nohaviciach, topoch, blúzkach, sakách, kabátoch. Na fotografiách bolo vidieť, v čom robí chybu. Nosila najmä neutrálne farby – bielu, šedú a čiernu, a v jej šatníku chýbali živšie a veselšie odtiene.

 

Pri nákupoch sme sa preto zamerali na viac vecí  – chceli sme nájsť oblečenie ktoré nechá vyniknúť jej krásne nohy a dekolt, ktoré zoštíhli problematickú oblasť bruška a bokov a ktoré bude farebné a nechá vyniknúť jej nádherné modré oči a charizmu. Kvetka má chladnú letnú farebnosť a jej tvár žiari v jemnejších chladných farbách.
Vyberali sme preto odtiene farieb ako ružová, modrá, modro-zelená, fialová, biela, šedá, kakaová hnedá.

Kvetke v tomto životnom období nevyhovuje príliš formálne a elegantné oblečenie, potrebuje skôr ležérnejšie oblečenie, ale také ktoré bude mať šmrnc, nebude fádne a nevýrazné a zvýrazní prednosti jej postavy a tvár s nádhernými modrými očami.

Už pred konzultáciou Kvetka zistila, že jej nohy potrebujú úzky strih džínsov. V rovných a voľných strihoch sa jej pekné nohy strácajú a celá postava vyzerá mohutnejšie. Našli sme niekoľko slimiek vo výraznejších farbách (ružová, červená, modrá, zelená). Lepšie jej sedeli strihy s trochu vyšším sedom, pretože v bedrových strihoch jej okraj nohavíc zvýrazňoval tukové vankúšiky v oblasti pása. Okrem dlhých nohavíc si Kvetka vyskúšala i krátke nohavice priliehavého strihu, s dĺžkou do polovice stehien. Jej nohy vyzerali v nich priam exkluzívne a myslím že tento kúsok bude Kvetka nosiť toto leto často, pretože bolo vidieť že sa v nich i výborne cíti.

Dlhšie topy vhodne zoštíhľujú jej trup a našli sme niekoľko modelov, ktoré naviac zvýrazňujú Kvetkin krásny dekolt. Bolo zrejmé, že potrebuje hlbšie výstrihy. Zaujímavé strihové riešenie na ramenách topov, nápisy či kresby na tričkách opticky pomáhali vyzdvihnúť prednosti Kvetkinej postavy.

Objavili sme aj dvoje šaty, jedny zavinovacie a druhé rovnejšie. Obe boli pre Kvetku výborné a akoby šité jej na mieru. Sukňu na zavinovacích šatách je vhodné ešte skrátiť, aby nohy vynikli ešte viac. Strih týchto šiat robí z postavy Kvetky ideálny tvar presýpacích hodín.

 

Predajne boli plné mini sukní so zámykmi na prednej časti. Kvetke tento typ sukne nesedel, pretože sklady sa nepekne otvárali a robili hrče vo oblasti bruška. Našli sme preto klasickú, rovno strihanú sukňu, ktorá Kvetke výborne sedela. Farba sukne bola béžová a ak by sme zohnali i nejakú farebnejšiu variantu tohto strihu, bolo by to fajn. Bohužiaľ nemali.

Kvetka má vo svojej zbierke doplnkov niekoľko veľmi vhodne zvolených náušníc a náhrdelníkov. Momentálne sú pre ňu dlhšie náhrdelníky nepraktické, preto sme sa ich výberu nevenovali. Neskôr ich však určite vo svojom šatníku využije, pretože sú ďalším prvkom ktorý dokáže nielen výborne zoštíhliť oblasť trupu, ale i dodať oblečeniu iskru.

Jediným problémom pri nákupoch bolo nájsť univerzálnu bundu, blejzer alebo kabátik, ktorý by Kvetka mohla nosiť k nakúpeným modelom. Jeho strih by nemal byť príliš formálny a jeho farba by mala ladiť so zvyškom šatníka. Hneď ako sa vonku oteplilo, z obchodov bohužiaľ vymizli takéto kusy odevov. Našli sme niekoľko vhodných dlhších kardigánov ktoré lichotili Kvetkinej postave, Vytúženú bundičku sme síce nenašli, Kvetka však už vie ako by mala vyzerať. Má vo svojom šatníku dva svetre v bielej a fuchsiovej farbe, ktoré na tento účel využije, kým objaví tú pravú bundu.

Moja klientka bola veľmi trpezlivá a bolo vidieť že ju nakupovanie, vyberanie a kombinovanie baví. Strávili sme pri nákupoch viac ako 3 hodiny a na Kvetke únava nebola zrejmá. Jej nadšenie a entuziazmus boli nákazlivé :-).

Kvetka je šikovná a veľa toho o svojej postave vie. Chce sa obliekať zaujímavo, chce sa páčiť svojmu manželovi a chce sa v svojom oblečení dobre cítiť. Keď spojí to čo o sebe a svojej postave vedela, s tým čo sme si pri konzultáciách a nákupoch povedali a ukázali, nebude mať problém vybrať pre seba oblečenie ktoré bude mať vhodnú farbu, bude zaujímavé a bude lichotiť jej postave.

Oblečenie a vizáž ženy o nej veľa prezradia. Nie je dôležité mať ideálnu postavu a neustále si hovoriť „keď schudnem, potom budem nosiť farebnejšie veci a zaujímavejšie strihy“. Oveľa viac pre svoje sebavedomie urobíte, ak sa pokúsite zistiť, aké farby a strihy vaša postava potrebuje. Ak zaradíte do svojho šatníka farebné oblečenie vhodného strihu, nielen že budete opticky vyzerať štíhlejšie či proporčnejšie, ale vaše okolie vás bude vnímať inak a bude pozitívne reagovať. To vám dodá sebavedomie a chuť na sebe pracovať ďalej.
Vaša nálada, úsmev, účes, líčenie, oblečenie, doplnky – to všetko sú prvky ktoré vytvárajú na vaše okolie určitý dojem. Je len na vás, aký dojem vytvoríte.

Kvetka je krásna mladá žena ktorá sa o seba stará a uvedomuje si, že ak sa bude cítiť dobre ona, bude z toho profitovať celá rodina. Som si istá, že jej nový farebný šatník dodá jej osobnosti ešte väčší šmrnc a jej rodina to ocení. A nielen oni.

Po návrate domov mi Kvetka napísala do mailu svoje dojmy a poslala fotografie v novom oblečení:

„Moje nákupy před konzultací byly bezcílnou poutí. Probírala jsem věšáky všech barev a všech střihů. Spoustu věcí se mi líbilo, ale jak přišlo na zkoušení, tak ne vždy to sedělo, at už barevně nebo střihově. Většinou po několikahodinovém běhání jsem měla buď malý úspěch, nebo jsem vyčerpaná a nespokojená odešla. Také to dost často skončilo tím, že jsem pro jistotu, abych neudělala chybu, vzala něco černobílého nebo něco černošedého.

Po konzultaci jsem přišla do obchodu a dívala se na ten obchod úplně jinýma očima. Věděla jsem co potřebuji, hned jsem dala pryč střihy, které mi nelichotí a barvy které mně nesluší. Hned jsem věděla, co přesně potřebuji. Takže jsem ušetřila spoustu času a do budoucna i  peněz, protože už nebudu kupovat věci, které nesplňují moje kritéria. Ještě potrvá než šatník obměním, ale už teď se na to moc těším, protože vím, že mně to prostě bude slušet.“

Ďakujem Kvetke za skvelú spoluprácu a súhlas s uverejnením fotografií a Peťke za zdokumentovanie nákupov.

Zažili ste aj vy skúsenosť, že keď ste si obliekli niečo farebné, potešili ste nielen svoje okolie, ale aj vy ste sa cítili viac sviežo a sebavedomo?  Máte v tomto ročnom období väčšiu chuť obliecť si niečo farebné? Máte vo svojom šatníku veľa farebných vecí, alebo len pár? Cítite sa lepšie v neutrálnych farbách, alebo farbách? Ak máte chuť a chcete sa podeliť o svoje názory, diskusia je tu pre vás!

Stiahni si svoj ťahák

Stiahni si svoj ťahák

Pridaj sa do FB skupiny

Pridaj sa do FB skupiny
Back To Top