skip to Main Content
Farba rúžu
1. Líčenie – Farba rúžu pre jarné typy
2. Líčenie – Farba rúžu pre letné typy
3. Líčenie – Farba rúžu pre jesenné typy
4. Líčenie – Farba rúžu pre zimné typy
5. Líčenie – Ako vybrať správny rúž
Sériu článkov o vhodných farbách rúžu ukončíme posledným ročným obdobím – zimnými typmi. Zimné farebné typy sú tmavšie, sýte, chladné a žiarivé, preto paleta vhodných farieb rúžu bude mať pri týchto typoch rovnaké vlastnosti. 
Tmavý zimný typ si môže dovoliť tmavší rúž sýtej farby, ktorý je teplotne neutrálny, prípadne mierne studený.

Chladný zimný typ potrebuje výrazne chladné, sýte, žiarivé farby. Váš rúž by mal obsahovať studené modré pigmenty, môže mať modro-červenú, výraznú studenú ružovú farbu a vhodné sú i odtiene smerom k fialovej a slivkovej.

Kontrastné zimné typy si môžu dovoliť tie najviac výrazné, najkrikľavejšie odtiene a budú vyzerať krásne a žiarivo. Farebná teplota by mala byť viac neutrálna ako pri chladnom type.

 

Všetky farebné typy môžu používať rúž ako doplnok, je potrebné si však vybrať odtieň ktorý bude farebne ladiť s tvárou. Pri zimných typoch dokáže výrazný, žiarivý rúž rozsvietiť nudnú farebnosť oblečenia a dokáže rozžiariť tvár.

Narábajte s rúžom ako s korením, osviežte ním váš outfit, vytvorte kontrast, alebo harmóniu, podľa toho, čo vaša farebnosť potrebuje. Ak používate rúž ako dominantu tváre, oči nalíčte len jemne, prirodzene. A naopak, ak si líčite výrazné oči, zvoľte na pery len jemný lesk, ktorý im dodá iskru. 

 

Stiahni si svoj ťahák

Stiahni si svoj ťahák

Pridaj sa do FB skupiny

Pridaj sa do FB skupiny
Back To Top