skip to Main Content
Ako Si Rozšíriť Boky, Zväčšiť Zadok, či Zdeformovať Postavu
Nasledujúce dve fotografie budú príkladom toho, čo nenosiť, pokiaľ nechcete upozorniť na nedokonalosti svojej postavy. O postave Kim Kardashian som písala nedávno. Jej poznávacím znamením je veľký zadok. Pásikavé šaty, ktoré má na nasledujúcej fotografii, jej zadok zväčšujú ešte viac.

Šaty s vodorovnými prúžkami treba nosiť obozretne a vhodne ich kombinovať tak, aby pásiky nezvýraznili nedokonalosti a širšie miesta postavy. Ak máte veľký rozdiel v obvode pása a bokov, tak ako Kim, prúžkami na tento fakt zaručene upozorníte. Ak prekryjete vrchnú časť šiat jednofarebným blejzrom, optické rozšírenie bokov si všimne naozaj každý.

Na druhej fotografii je 25 ročná Mary-Kate Olsen. Ak máte rovnako ako ona menej ako 160 cm, v sukni s dĺžkou do polovice lýtok budete vyzerať ešte nižšia. Nízke topánky ešte viac umocnia dojem krátkych nôh. Ak ste drobná ako Mary-Kate, obrovské okuliare a taška zaručia, že budete vyzerať ešte drobnejšia.

 

 

Kým si vyberiete oblečenie, premýšľajte o tom, ako sformuje (či zdeformuje) vašu postavu. Nie všetko, čo vyzerá dobre na iných, bude vyzerať dobre i na vás. Ak spoznáte optické zákonitosti pôsobenia strihov oblečenia, vyhnete sa tomu aby ste oblečením svoju postavu znížili, rozšírili, či inak zdeformovali. Konzultácia Odevy a štýl pre vás typ postavy vás naučí posúdiť, či daný strih je pre vašu postavu vhodný, alebo sa mu máte oblúkom vyhnúť.
Back To Top