skip to Main Content
Nasledujúce dve fotografie budú príkladom toho, čo nenosiť, pokiaľ nechcete upozorniť na nedokonalosti svojej postavy. O postave Kim Kardashian som písala nedávno. Jej poznávacím znamením je veľký zadok. Pásikavé šaty, ktoré má na nasledujúcej fotografii, jej zadok zväčšujú ešte viac.

Šaty s vodorovnými prúžkami treba nosiť obozretne a vhodne ich kombinovať tak, aby pásiky nezvýraznili nedokonalosti a širšie miesta postavy. Ak máte veľký rozdiel v obvode pása a bokov, tak ako Kim, prúžkami na tento fakt zaručene upozorníte. Ak prekryjete vrchnú časť šiat jednofarebným blejzrom, optické rozšírenie bokov si všimne naozaj každý.

Na druhej fotografii je 25 ročná Mary-Kate Olsen. Ak máte rovnako ako ona menej ako 160 cm, v sukni s dĺžkou do polovice lýtok budete vyzerať ešte nižšia. Nízke topánky ešte viac umocnia dojem krátkych nôh. Ak ste drobná ako Mary-Kate, obrovské okuliare a taška zaručia, že budete vyzerať ešte drobnejšia.

 

 

Kým si vyberiete oblečenie, premýšľajte o tom, ako sformuje (či zdeformuje) vašu postavu. Nie všetko, čo vyzerá dobre na iných, bude vyzerať dobre i na vás. Ak spoznáte optické zákonitosti pôsobenia strihov oblečenia, vyhnete sa tomu aby ste oblečením svoju postavu znížili, rozšírili, či inak zdeformovali. Konzultácia Odevy a štýl pre vás typ postavy vás naučí posúdiť, či daný strih je pre vašu postavu vhodný, alebo sa mu máte oblúkom vyhnúť.

Stiahni si svoj ťahák

Stiahni si svoj ťahák

Pridaj sa do FB skupiny

Pridaj sa do FB skupiny
Back To Top