Skip to content

„Chcela by som Vás veľmi poprosiť, či by ste nemohli napísať článok, v ktorom by ste poradili ženám ktoré majú krivé nohy, či už do O alebo X. Bola by som Vám veľmi vďačná, pretože ženy, ktoré majú problém ako ja (krivé nohy do O, štíhla postava, 160cm, 50kg) to majú s vyberaním vhodného oblečenia ťažšie.

Na internete sa o takomto type žien veľmi nepíše a nenašla som skoro žiadne rady. Preto by som Vám bola vďačná, keby ste majiteľkám takýchto nôh poradili čo na seba – čo sa týka letného oblečenia ako sú šaty, či sukne alebo aj zimného oblečenia, napríklad aké čižmy si zvoliť či skôr nízke alebo vysoké, aby sa čo najlepšie zamaskoval krivý tvar nôh. Aneta“.

Krivé nohy trápia naozaj veľa žien a najčastejším problémom je tvar do X, alebo do O. Táto nedokonalosť vynikne najviac v odevoch, ktoré odkrývajú veľkú časť nôh, napr. šortky, ultra mini, či legíny. Ak máte krivé nohy a nechcete na túto svoju nedokonalosť upozorňovať, pripájam niekoľko tipov.

  • Správna dĺžka šiat a sukní je zásadná. Na predchádzajúcej koláži je vidieť, ako veľmi dĺžka ovplyvňuje celkový dojem z nôh. V prípade tvaru do X je potrebné vyhnúť sa dĺžkam, ktoré spôsobujú efekt „rozbiehajúcich sa“ nôh, v prípade nôh do O nedovoľte aby nohy vyvolávali dojem, že sa prudko „zbiehajú“.
  • V dlhých sukniach ukryjete nohy spoľahlivo.
  • Vyhnite sa legínam a tesným, priliehavým strihom nohavíc, ktoré zvýraznia ich nedostatky. Voľte radšej rovnejšie, cigaretové strihy, ktoré v oblasti kolena príliš neobopínajú nohy.
  • I pri čižmách a členkových topánkach je dôležitá ich výška a šírka horného okraja, ktoré môžu veľmi pomôcť tvar nôh skorigovať, ale i zvýrazniť disproporciu. Všímajte si najmä to, ako čižmy pridávajú objem nohám na vonkajšej, alebo vnútornej strane chodidiel a lýtok a ako to ovplyvňuje tvar nôh.
  • V lete noste obuv telovej farby, ktorá splynie s farbou pokožky a nohy vďaka tomu nepriťahujú veľa pozornosti.
  • Strhnite pozornosť ku svojej tvári a hornej časti tela. Hrajte sa so zaujímavými výstrihmi, asymetriou, kombináciami farieb, akcentami, vzormi, vrstvením a doplnkami. Na spodnej časti tela voľte odevy i obuv v neutrálnych, nudnejších a menej zaujímavých farbách.

Stiahni si svoj ťahák

Stiahni si svoj ťahák

Pridaj sa do FB skupiny

Pridaj sa do FB skupiny
Back To Top