Skip to content
S príchodom jari a leta sa už pravidelne objavuje v predajniach s oblečením veľa sviežich a výrazných farieb. V tomto období nájdeme okrem farebných topov, blúzok a iných vrchných dielov i farebné džínsy, capri nohavice či chinos. Ak ste podľahli trendu farebných nohavíc, možno ste zistili že nie je úplne jednoduché kombinovať ich so zvyškom šatníka. Dnešný príspevok bude o tom, ako sa dajú nosiť a na čo by sme si pri ich kombinovaní mali dať pozor.


 tescomagazine.com
 

Osviežiť šatník farbami je fajn, ale určite je jednoduchšie nosiť farebný top alebo svetrík s klasickými džínsami či nohavicami neutrálnej farby, ako farebné nohavice. Problém je v tom, že čím výraznejšia je farba nohavíc, tým opatrnejšie je potrebné vyberať vrchný diel, ak nechceme vyzerať prekombinovane. I v prípade že kombinujete nohavice s využitím colorblockingu, treba to robiť citlivo. 
 

Výrazná farba nohavíc je prvkom, ktorý s istotou pritiahne pozornosť na vaše nohy, Čím sú vaše nohy peknejšie, tým výraznejšiu farbu nohavíc si môžete dovoliť. V prípade že nohy sú najviac problematickou časťou vašej postavy, nemusíte sa farebných nohavíc vzdávať, je však potrebné vybrať si sýtejší, menej výrazný, alebo trochu tmavší odtieň farby. Vhodný strih nohavíc, ktorý opticky nohy skoriguje, je v tomto prípade nutnosťou, rovnako ako správne strihové i farebné riešenie horného dielu oblečenia.

Najistejším spôsobom ako nosiť farebné nohavice, je kombinovať ich s neutrálnymi farbami. V tomto prípade sa sústreďuje najväčšia pozornosť na nohy a vrchný diel v neutrálnej farebnosti ich harmonicky doplní. Kombinácia farebných nohavíc a neutrálneho topu je však sama o sebe trochu fádna a bez doplnkov nemá ten správny šmrnc. Ten dodáte svojmu oblečeniu napríklad tak, že top doplníte zaujímavou šatkou, či iným doplnkom, ktorého farebnosť bude buď neutrálna, alebo sa na ňom objaví farba použitá na nohaviciach. Ak svoje oblečenie doplníte šatkou tretej farby, nemala by byť príliš výrazná a skúste v tejto farbe vybrať i obuv. Vhodná je i kombinácia dvoch neutrálnych farieb na hornej polovici tela, alebo vrstvenie.

 

fashionhippo.com

 


mylittleobsessions246.blogspot.com
 

 

  creativefashionglee.com

 
 

 stanwells.com

 
fashionbased.com

 

Nevhodné farby negatívne ovplyvňujú našu tvár, iba ak sú umiestnené na hornej polovici nášho tela. Preto je v podstate jedno, akú farbu nohavíc si vyberiete. Ak však zvolíte nohavice opačnej farebnosti ako vám nadelila príroda, budú sa vám ťažšie kombinovať s vrchnou časťou oblečenia. Preto ak napríklad patríte k tlmeným typom, vyberajte si farebné, nie však príliš žiarivé odtiene nohavíc. Ak budete chcieť nosiť farebné oblečenie i na hornej často tela, takéto nohavice sa vám budú dobre kombinovať s tlmenejšou, nie príliš výraznou farbou vršku.

 

 denimology.com

 

Ak máte v pláne kombinovať nohavice výraznej farby s inou výraznou farbou topu, robte to tak, aby ste v ľuďoch okolo seba nevyvolávali pocit preplácanosti a toho že ich oči budú prebiehať z jednej časti tela na druhú. Nekombinujte preto napríklad teplú farbu s chladnou.

 
 

 

culturepop.com

 

Harmonickejšia bude kombinácia dvoch teplých farieb, farby však voľte s ohľadom na svoj farebný typ.
 
 

chictopia.com

 

Kombináciu dvoch výrazných farieb môžete zjemniť a prepojiť treťou, neutrálnou farbou. 

 

mydressyways.com  

 

Pri výbere obuvi k farebným nohaviciam zohľadnite tvar a dĺžku svojich nôh, rovnako ako farebnosť oblečenia. Nič nepokazíte obuvou neutrálnej farby podobnej tmavosti ako nohavice.

Doplnky vyberajte k farebným nohaviciam citlivo. Čím výraznejšie farby použijete na svojom oblečení, tým menej doplnkov zvoľte. V opačnom prípade môžete vyzerať preplácane, alebo dokonca lacno.

Na nasledujúcich kolážach nájdete niekoľko ďalších tipov ako nosiť farebné nohavice (kliknite). 

Máte vo svojom šatníku farebné nohavice? Páči sa vám tento trend? Darí sa vám vhodne ich kombinovať? Ako ich nosíte? Cítite sa v nich dobre, alebo si ich obliekate len výnimočne? Kde nakupujete farebné nohavice? Podeľte sa s ostatnými o svoje skúsenosti a pridajte ďalšie tipy!

 

Stiahni si svoj ťahák

Stiahni si svoj ťahák

Pridaj sa do FB skupiny

Pridaj sa do FB skupiny
Back To Top