skip to Main Content
Účesy pre tvar tváre
1. Účesy pre dlhú tvár
2. Účesy pre okrúhlu tvár
3. Účesy pre hruškovitú tvár
4. Účesy pre štvorcovú tvár
5. Účesy pre obdĺžnikovú tvár
6. Prečo by ste mali poznať tvar svojej tváre
Dostala som od vás viacero podnetov k téme účesov vhodných pre hruškovitý tvar tváre, preto sa dnes budeme venovať tomuto typu tváre. Je charakteristický približne rovnakou šírkou a výškou a tým, že najväčšiu šírku má v oblasti čeľuste, zatiaľ čo čelo je užšie.


Minie Driver, Kathy Ireland, Fantasia Barrino, Jennifer Aniston

Vhodný účes by mal túto tvár skorigovať tak, že zjemní a opticky zúži oblasť čeľuste a opticky dorovná šírku čela k čeľusti. V pokračovaní článku nájdete zopár tipov ako na to.

Vlasy zostrihané do vrstiev sú lepšou voľbou ako vlasy rovnakej dĺžky. Účesy z dlhších vlasov, ktoré mäkko, vo vrstvách lemujú širšiu tvár, čeľusť zúžia a zjemnia.

Kathy Ireland
Účes by nemal pridávať tvári objem v oblasti brady, pretože sa tak zvýrazní nepomer ich šírky.


Minie Driver
Vlasy vyčesané z tváre zvýrazňujú jej hruškovitý tvar. Šikmá ofina, alebo dlhší prameň vlasov padajúci až k brade, dokážu tento typ tváre skvele vybalansovať a zjemniť.


Jennifer Aniston

Minie Driver

Účesy s vlasmi vyčesanými do drdola, alebo vypnutými nad krk väčšinou zvýraznia hruškovitý tvar tváre, najmä v prípade že oblasť čela nie je vhodne vyriešená. Oblasť čeľuste bude pôsobiť jemnejšie, ak ju budú lemovať vlasy aspoň na jednej strane – v asymetrickom účese nebude širšia čeľusť taká nápadná.


Fantasia Barrino

Krátke účesy nedokážu čeľusť zúžiť, preto je dôležité aby účes vytváral objem po bokoch tváre v rovine čela a spánkov.


Fantasia Barrino

Účesy s dĺžkou končiacou v oblasti čeľuste nie sú pre tento tvar tváre príliš vhodné, pretože môžu zvýrazniť jej šírku. Ak je však účes mäkko prestrihaný a vytvára v rovine čela objem na bokoch, nemusí byť ani táto dĺžka problémom.


vľavo: Fantasia Barrino, vpravo: short-hair.org

Ak ste majiteľkou tohto typu tváre a máte chuť, popíšte do diskusie aký účes sa vám zdá pre vás najviac ideálny a neváhajte uviesť i iné svoje postrehy k tejto téme.

Stiahni si svoj ťahák

Stiahni si svoj ťahák

Pridaj sa do FB skupiny

Pridaj sa do FB skupiny
Back To Top