Skip to content

„Dobrý deň pani Beátka, obraciam sa na Vás s prosbou, či by ste mohli na Vašej stránke uviesť tipy na farebnosť náušníc. Pre mňa sú napríklad náušnice často jediným šperkom, a tým, že sú najbližšie k tvári, zrejme ovplyvňujú celkový dojem rovnako ako vhodné / nevhodné farby líčenia.


Tiež by ma zaujímalo, akú farebnosť náušníc vyberať na podčiarknutie farby očí – viem, že očné tiene v rovnakej farbe ako dúhovka, farbu očí potlačia, avšak predpokladám, že pri farbe náušníc by to mohlo byt naopak? Ďakujem veľmi pekne. S pozdravom Adriana.“

Výber náušníc súvisí z viacerými faktormi a farebnosť je len jedným z týchto faktorov. Okrem farebnosti je vhodné pri výbere náušníc zvážiť i ich veľkosť, tvar a štýl. Tieto parametre totiž spolu s farbou vytvárajú celkové pôsobenie a ak toto vyžarovanie ladí s tvarom tváre a postavy, farebnosťou a štýlom nositeľky, náušnice perfektne sedia. V dnešnom článku sa zameriame na farebnosť náušníc.

Ak máte radi najmä kovové náušnice, farba kovu by mala ladiť s celkovou farebnou teplotou vašej tváre. Tváre s prevahou teplých pigmentov zažiaria v zlatých, medených, či mosadzných náušniciach, zatiaľ čo ak je vaša tvár viac chladná, siahnite radšej po striebre, chirurgickej oceli, platine, či bielom zlate. Ak je vaša farebná teplota neutrálnejšia, nebojte sa ani kombinácie teplej a chladnej farby kovu. Téme výberu vhodnej farby kovov je venovaný samostatný článok.


kliknutím na obrázok si môžete prezrieť jednotlivé kúsky

Ak preferujete farebné kamene, sklo, drevo, keramiku, textil, alebo kožu, pri výbere vhodnej farby náušníc zohľadnite farebnosť tváre.

FAREBNÁ TEPLOTA
Prevaha teplých pigmentov si žiada viac teplé farby, prevaha chladných zase chladnejšie. Pri výbere farebnej teploty náušníc sa pokojne riaďte rovnakými odporúčaniami ako pre výber farby oblečenia a hľadajte farby z palety pre váš farebný typ.


kliknutím na obrázok si môžete prezrieť jednotlivé kúsky

KONTRAST
Čím žiarivejšie pôsobí vaša tvár, tým hladší, čistejší, rovnejší a lesklejší povrch náušníc hľadajte. Ak je najvýraznejším farebným parametrom vašej tváre tlmenosť, vyberajte spomedzi jemne, zamatovo, zastreto, matne a patinovane pôsobiacich povrchov farieb.

kliknutím na obrázok si môžete prezrieť jednotlivé kúsky

TMAVOSŤ
Výber miery tmavosti náušníc nie je určený len farebnosťou, ale i voľbou účesu – či sú vlasy vypnuté, alebo voľne spustené lemujú tvár. Ak majú náušnice podobnú tmavosť ako vlasy a vlasy sú rozpustené, náušnice v podstate veľmi nevidieť. Preto je pri rozpustených vlasoch vhodné voliť takú mieru tmavosti náušníc, aby vytvorili potrebný dojem ale nevyzerali pritom krikľavo.

kliknutím na obrázok si môžete prezrieť jednotlivé kúsky

Adriana správne podotkla, že vhodne zvolená farba náušníc dokáže rozžiariť oči, najmä odtiene v podobnej farbe ako je farba vašej dúhovky. Náušnice však môžete ladiť napríklad i k farbe topu, opaska, topánok, kabelky a podobne, je len na vás ako sa rozhodnete Ak svoje náušnice vyberiete vo vhodnej farbe, pritiahnete tým pozornosť ku svojej tvári a odpútate ju od prípadných nedokonalostí na svojej postave.

Nosíte i vy radi náušnice? Máte svoje osvedčené farebné odtiene v ktorých sa cítite skvele? S čím ladíte farbu náušníc?

Súvisiace články:
Zlato alebo striebro?
Ako vybrať okuliare a zladiť ich s doplnkami
Ladiť či neladiť?
Ako očnými tieňmi najviac zvýrazniť farbu dúhovky
Aké farby líčenia zvoliť
Štýl šperkov
Vrstvenie šperkov
Ako vybrať farbu slnečných okuliarov
Ako vyberať opasok podľa telesného tvaru

Stiahni si svoj ťahák

Stiahni si svoj ťahák

Pridaj sa do FB skupiny

Pridaj sa do FB skupiny
Back To Top