skip to Main Content
Kontrastný Jarný Typ
Séria: Prehľad farebných typov

jar%20kontrastna1.jpg.opt310x590o0%2C0s3

Farebná teplota: neutrálna až mierne teplá
Kontrast: stredný ažvysoký
Tmavosť: stredne tmavá

Kontrastný jarný typ možno charakterizovať prívlastkami žiarivý, kontrastný, jasný. Najvýraznejšie sú na ňom úžasné žiarivé oči, ktorých farba a vyžarovanie sa dá prirovnať ku drahým kameňom.

Oči sú v tvári najvýraznejším prvkom a ich farba je zvyčajne modrá, zelená, jantárovo hnedá, či orieškovo hnedá. Farba vlasov sa pohybuje od blond ku hnedej a má teplý nádych. Väčšina žien tohto typu má v detstve blond vlasy, ktoré vekom môžu tmavnúť. V porovnaní s kontrastným zimným typom potrebuje kontrastná jar viac teplých pigmentov a svetlosti.

Vhodné farby: všetky výrazné a žiarivé, mierne teplé farby. Farby ktoré na iných typoch vyzerajú vulgárne alebo prehnane, s týmto farebným typom ladia a spôsobujú že jeho oči ešte viac žiaria. Ideálnymi farbami sú napríklad žiarivá červená, výrazná tyrkysová, čierna, limetkovo zelená, ostrá lososová, alebo mätová svieža zelená.

Nevhodné farby: tlmené, nevýrazné a zašedlé farby sú pre tento typ nevhodné. Vyzerá v nich smutne, staro, unavene a bez iskry v tvári. Vyhýbať by sa mali i príliš tmavým a chladným farbám.

Neutrálne farby pre kontrastné typy sú popísané tu.

Back To Top