Skip to content
Leila je mladá 20-ročná študentka. Jej štylistická podstata je ležérna, avšak v blízkej dobe ju čaká novinka v profesionálnej oblasti a preto potrebuje do svojho šatníka zaradiť okrem ležérnych vecí i oblečenie, v ktorom bude vzbudzovať dôveru a vyzerať sofistikovanejšie. Okrem farieb a líčenia absolvovala preto i konzultáciu Odevy a štýl pre vás typ postavy a o nej bude dnešný článok.

V šatníku Leily prevládajú najmä pohodlné, ležérne kúsky – najradšej má tričká, legíny, mikiny, bundičky, balerínky alebo tenisky, ale necíti sa zle ani v sukniach a šatách. Obľuba ležérneho oblečenia súvisí s jej vekom a jej študentským životným štýlom – potrebuje sa často a rýchlo presúvať z miesta na miesto a pravidelne sa venuje i športu.

Jej postava typu presýpacích hodín „8“ ju štylisticky predurčuje na nosenie puzdrových šiat a sukní, zavinovacích blúzok a topov so ženskými prvkami, čo viac zodpovedá elegancii a klasickému štýlu. Ak takéto typy odevov Leila zaradí do svojho ležérneho šatníku, bude pri pracovných stretnutiach vyzerať trochu staršia (čo v tomto veku nie je na škodu) a bude vyvolávať väčší rešpekt.

Na druhej strane môže v klasickom štýle, vzhľadom na svoj vek, pôsobiť usadlo, príliš konzervatívne a neprirodzene. Klasický štýl Leile nie je blízky a necíti sa v ňom dobre, preto môže jeho formálnosť a konzervatívnosť trochu zjemniť výberom takých strihov a farieb, ktoré ju zvýraznia, dodajú jej profesionálny dojem, ale nebude sa v nich cítiť zviazane a zbytočne usadlo. Ideálne bude, ak Leila pri oblečení na pracovné schôdzky zvolí mestský štýl.

Leila by chcela i v bežnom živote vyzerať zaujímavejšie a najmä štíhlo. Jej postava má tendenciu priberaním ukladať tuk najmä v oblasti stehien a bokov, preto je veľmi dôležité, aké strihy si vyberie.

Ako by sa mala Leila obliekať v bežnom študentskom živote, aby vyzerala štíhlo, cítila sa atraktívne a zaujímavo a nezapadla medzi stovky iných žien na ulici? Leilina postava môže v nevhodných strihoch, materiáloch a farbách vyzerať o niekoľko kilogramov ťažšia. Je častým problém žien s výraznými krivkami, že ak si oblečú netvarované, rovné strihy a nepoddajné, alebo hrubé materiály, vyzerajú objemnejšie.

To je i problém Leily. Je nižšej postavy, má kratšie nohy, boky len o veľmi málo širšie ako ramená, štíhly, vyššie položený pás, vyvinuté plné poprsie, boky i stehná. Na to, aby jej postava nepôsobila zbytočne objemne, je (okrem strihov) dôležitý i výber vhodných materiálov.

Leila sa nemusí obliekať do sák, blúzok, alebo puzdrových sukní, stačí ak si bude vyberať mäkko pôsobiace odevy, ktoré budú korešpondovať s oblým vyžarovaním jej postavy. Skvelé bude, ak vhodnými strihmi zvýrazní svoj pás a krivky a opticky zoštíhli stehná a predĺži nohy. Vyššie položený pás skoriguje vhodnými dĺžkami odevov, prípadne rozložením farieb na oblečení.

Výberom vhodných odtieňov farieb môže Leila na svojom oblečení, najmä v oblasti dekoltu, vytárať zaujímavé kontrasty, akcenty, vrstvenie a pod.. Leilina farebnosť je tmavá zimná a vhodné líčenie tiež dodá jej tvári iskru a výnimočnosť. Zvýrazní jej iskrivé oči i plné pery, tak ako sme mali možnosť vidieť pri líčení na konzultácií. Leila nie je zvyknutá často sa líčiť, ale v prípade pracovných rokovaní chce vyzerať sofistikovanejšie, sebavedomo a upravene a k takémuto dojmu vhodné líčenie určite výrazne pomôže.

Verím, že Leile konzultácia pomôže k tomu, aby vhodne rozšírila svoj šatník a vytvorila dve sekcie – jednu pracovnú, viac elegantnú, formálnejšiu, ale zároveň sviežu, zaujímavú a primeranú veku a druhú ležérnejšiu, v ktorej sa bude cítiť prirodzene, bude zodpovedať jej aktívnemu životnému tempu a jej postava v tomto oblečení bude vyzerať štíhlejšie a harmonicky. Želám Leile všetko dobré a veľa úspechov v osobnom i pracovnom živote!

Stiahni si svoj ťahák

Stiahni si svoj ťahák

Pridaj sa do FB skupiny

Pridaj sa do FB skupiny
Back To Top