Skip to content
Pôvodne mal byť dnešný príspevok venovaný len kolekcii, ktorá vznikla spojením textilného reťazca Lindex a značky Missoni. Ozvala sa mi klientka Lenka, ktorej farebný typ a farebná osobnosť sa nezhodujú a keďže spomínaná kolekcia je vhodná najmä pre tlmené typy ako Lenka, rozhodla som sa obe témy spojiť a ukázať, že tlmená farebnosť vôbec nemusí byť synonymom nudy.

 

Lenka mi napísala: „Dobrý den, Beátka, zhruba před rokem jsem u Vás absolovovala konzultaci, kde se potvrdilo mé podezření, že jsem tlumený letní typ. Od té doby se snažím vybírat vhodné, tlumenější odstíny. Problém je, že miluji výrazné barvy, extravagantní doplňky, zkrátka veselé oblečení, a většina „tlumených“ kousků mi připadá zoufale nudných. Mohla byste poradit, jak se by se měly oblékat tlumené typy, nechtějí-li zapadnout v davu jako šedé myšky, ale ani přebít svůj barevný typ? Je vůbec taková možnost?“

Kolekcia Missoni – Lindex je v predaji už takmer mesiac. Talianska značka Missoni je známa najmä svojimi pestrofarebnými úpletmi s cik-cak vzormi, vlnovkami, prúžkami a nezameniteľnou prácou s farbami. Zaujímavosťou je fakt, že kolekcia tejto značky pre reťazec Lindex prispeje na výskum boja proti rakovine prsníka a možno vás zaujme i to, že v reklamnej kampani účinkovala najstaršia modelka na svete, 81-ročná Carmen Dell´Orefice.

 

Zdá sa, že kolekcia má úspech, pretože na webshope Lindexu je už veľa vecí vypredaných. V žilinskej predajni je tovar stále dostupný a predpokladám že i v iných SR a ČR predajniach.

 

 

Keď mi Lenka napísala, hneď mi napadla práve táto kolekcia, pretože i keď väčšina jej oblečenia a doplnkov pôsobí tlmene a teda je vhodná najmä pre tlmené farebné typy, určite o nej nemožno povedať že je nudná. 

To či má naše oblečenie šmrnc a či pôsobí zaujímavo, nezáleží len od použitých farieb. Rovnako dôležité sú i tvary a to aký štýl oblečeniu dodáme pomocou doplnkov a ako oblečenie vzájomne skombinujeme.

Na Lenkinu otázku existuje univerzálna odpoveď: I tlmený typ si môže dopriať výraznejšie farby, je však vhodné dávať ich ďalej od tváre, zjemňovať ich doplnkami, šatkami, alebo ich kombinovať s neutrálnymi farbami vhodnými pre daný farebný typ. Tieto odporúčania však samé o sebe nestačia v prípade, že nepoznáme svoju farebnosť, telesný tvar, to čo naša postava potrebuje, alebo aký štýl je nám najviac blízky.

I tlmené typy môžu nosiť farby a vyzerať v nich výborne. Vzájomná kombinácia farieb a doplnky určujú celkový ráz nášho oblečenia. Určujú či vyzeráme zaujímavo, alebo skôr ako šedé myšky.

Na nasledujúcich príkladoch oblečenia z kolekcie Missoni – Lindex si môžete pozrieť, že i tlmená farebnosť môže vyzerať zaujímavo a efektne, pokiaľ k šatám zvolíme nápadité doplnky. Tie rozžiaria oblečenie a najmä ho urobia originálnym a jedinečným. 

Vrstvenie a kombinovanie oblečenia je ďalším nástrojom, vďaka ktorému môžeme vyzerať zaujímavo. Mašľa blúzky, rolákový golier topu, alebo kombinácia tielka a topu, doplnené doplnkami, topánkami a príjemným líčením zabezpečia, že určite nebudete vyzerať nudne. Je samozrejme vecou štýlu čo sa vám páči a čo nie, princíp je však jasný – zaujímavá kombinácia farieb, ktorá nepôsobí krikľavo, ktorá zvýrazní nositeľku, ale nebude výraznejšia ako jej tvár.

Čo využívate na zvýraznenie viac – doplnky, alebo kombinovanie a vrstvenie oblečenia? Ste tlmeným farebným typom so žiarivou farebnou osobnosťou podobne ako Lenka? Ako riešite tento rozpor osobnosti a farebnosti? 

Páči sa vám kolekcia Missoni – Lindex? Nosíte vzory? Zdá sa vám jednoduchšie nosiť vzory, alebo jednofarebné oblečenie? Máte v šatníku niečo zo spomínanej kolekcie? Ak máte chuť, zapojte sa do diskusie!

 

Stiahni si svoj ťahák

Stiahni si svoj ťahák

Pridaj sa do FB skupiny

Pridaj sa do FB skupiny
Back To Top