Skip to content
Čo nenosiť
1. Čo nenosiť – Nevhodná dĺžka nohavíc
2. Čo nenosiť – Tlmené odtiene so žiarivými
3. Čo nenosiť – Dlhé s dlhým
4. Čo nenosiť – Nesediaci prestrih pod prsiami

Určite sa vám už stalo, že ste na ulici videli zaujímavo oblečenú ženu, ale na farebnej kombinácii jej oblečenia niečo nehralo. Farby spolu neladili a namiesto spolupráce vytvárali čudný dojem, ktorý nelahodil vášmu oku. O takomto nevhodnom kombinovaní farieb oblečenia bude dnešný príspevok.

V princípe platí, že najviac harmonicky vyzerajú kombinácie farieb s podobnou úrovňou žiarivosti a s podobnou úrovňou farebnej teploty. Miera tmavosti použitých farieb vplýva na to, či je kombinácia viac alebo menej kontrastná.

Ak skombinujete v jednom ouftife jemnú, tlmenú a málo žiarivú farbu s farbou výraznou a žiarivou, výsledok je často rozpačitý. Ak použijete naviac jednu z týchto farieb v teplom a druhú v chladnom odtieni, výsledok bude ešte menej harmonický. Ľudia okolo vás budú vnímať disharmóniu a na niekoho takáto kombinácia môže pôsobiť dokonca nepríjemne, alebo ho môže znervózňovať.

Čím viac výraznú, žiarivú a čistú farbu použijete, tým je dôležitejšie aby farba s ktorou ju skombinujete, mala podobnú úroveň čistoty. V opačnom prípade tlmená farba bude popri žiarivej pôsobiť zaprato, nečisto, našedlo, staro, málo sviežo, jednoducho rušivo a neprimerane.

Výraznú a žiarivú farbu kombinujte s čistými odtieňmi a zlaďte aj ich farebnú teplotu. A naopak – tlmenú farbu kombinujte s jemnejšími odtieňmi podobnej farebnej teploty.

Na nasledujúcom obrázku je kombinácia topu v tlmenom odtieni teal s rôznymi farbami sukne. Posúďte sami, ktorá kombinácia vyzerá viac harmonicky.

   

  Máte v šatníku oblečenie ktoré je príliš tlmené, alebo naopak príliš žiarivé popri zvyšku vášho šatníka? Do diskusie môžete popísať svoje osobné skúsenosti s kombináciou tlmených a žiarivých farieb, prípadne pridať iné svoje postrehy k tejto téme.
   
  V najbližších dňoch budú mať stránky supervizaz.net i webshop niekoľko dní dovolenku. Objednávky termínov konzultácií i tovaru v obchode, ktoré pošlete do piatku 20.7. do 16.00, budú obratom vybavené. Objednávky zeregistrované po tomto termíne budú vybavené hneď po dovolenke. 

  Želám všetkým čiateľom krásne leto a veľa oddychu! A teším sa na vás v auguste :-).

  Stiahni si svoj ťahák

  Stiahni si svoj ťahák

  Pridaj sa do FB skupiny

  Pridaj sa do FB skupiny
  Back To Top