Skip to content
Čo nenosiť
1. Čo nenosiť – Nevhodná dĺžka nohavíc
2. Čo nenosiť – Tlmené odtiene so žiarivými
3. Čo nenosiť – Dlhé s dlhým
4. Čo nenosiť – Nesediaci prestrih pod prsiami
Nedávno som na ulici videla veľmi sympatickú ženu. Mala asi 60 rokov, bola oblečená elegantne a bolo vidieť že sa o seba stará. Upútali ma na nej elegantné čižmy na podpätku a jej ladná chôdza, ale ešte viac ma zaujala  zvláštna dĺžka kabáta a sukne. Boli inšpiráciou pre dnašný príspevok.

Spomínaná pani mala na sebe priliehavý a tvarovaný zimný kabát, s dĺžkou do polovice stehien a k nemu mala oblečenú sukňu do polovice lýtok. Materiál i kvalita oblečenia vyzerali veľmi dobre, ale kombinácia dĺžky kabáta s dlhou sukňou spôsobovali čudný dojem – akoby tej pani bolo oblečenie veľké, akoby na nej viselo, alebo ju ťahalo k zemi.

Dôvodom boli nevyvážené proporcie. Ak máme na sebe dlhší vrchný diel, kombinácia s dlhšou sukňou bude vyzerať čudne i v prípade strihu na mieru. Kvôli vyváženiu proporcií je potrebné k dlhšiemu topu nosiť sukňu po alebo nad kolená a dlhšiu sukňu zase kombinovať s kratším kabátikom, alebo topom. Vo väčšine prípadov má žena krajšiu, alebo lepšie tvarovanú hornú, alebo dolnú polovicu tela a podľa toho by mala voliť dĺžky horných a dolných dielov. Ale tak, aby ako celok postava pôsobila proporčne.

Vyberáte si dĺžky horných a dolných odevov intuitívne správne? Stalo sa vám už, že ste sa v oblečení necítili dobre a dôvodom nebola farba, ani strih, ale nevyvážené proporcie? Ak áno, zapojte sa do diskusie!

Stiahni si svoj ťahák

Stiahni si svoj ťahák

Pridaj sa do FB skupiny

Pridaj sa do FB skupiny
Back To Top