Skip to content
Univerzálne farby
1. Univerzálne farby – Námornícka modrá a teal
2. Univerzálne farby – Fialová a neutrálna ružová
3. Čo robiť, ak musíte nosiť farby ktoré vám nepristanú

„Dobrý deň, sledujem váš blog, veľmi sa mi páči a čerpám z neho  Chcela by som poprosiť o radu. Idem na svadbu, nevesta zadala „dress code“ a to dlhú paradajkovo-červenú sukňu a krásne priehľadné biele body. Všetko by bolo fajn, keby som nebola zimný chladný typ. Ako si v tomto prípade pomôcť farbou doplnkov? Paradajková červená je teplá a potrebuje zlato… Ako to vyriešiť? Ďakujem, Katarína.

Bolo by ideálne, ak by zadávateľ „dress codu“ vedel o tom, že existujú tzv. univerzálne farby, t.j. také, ktoré znesú všetky farebné typy. Sú to ideálne farby na uniformy, šaty pre družičky, rovnošaty, či pamätné tričká pre účastníkov nejakej akcie. Teal a námornícka modrá, alebo fialová a neutrálna ružová nikomu príliš neublížia, pretože majú neutrálnu farebnú teplotu, či stredne tmavú tmavosť a kontrast.

Ak sa dostanete do situácie, kedy ste nútení obliecť si farby o ktorých viete, že nelichotia Vašej farebnosti, preverte si, či máte možnosť svoje oblečenie vylepšiť doplnkami. Ak máte v práci rovnošatu, ale môžete nosiť doplnky, pomocou nich môžete zmierniť negatívne pôsobenie nevhodnej farby na vašu tvár. Ak ste ako družička na svadbe, zrejme tiež môžete doplniť šaty vhodnými doplnkami.

V Katkinom prípade predpísané farby nenarobia príliš veľa problémov, pretože paradajková sukňa neovplyvní negatívne jej tvár a čistá biela je chladnou farbou, takže s pleťou chladného typu bude výborne ladiť.

Katka si môže naviac zobrať strieborné doplnky a fakt, že jej tvár bude možno trochu bledá popri veľkej ploche bielej farby, môže vyriešiť výraznejším líčením.

V prípade že situácia od vás vyžaduje, aby ste mali oblečenú nevhodnú farbu, ktorú nemáte možnosť upraviť doplnkami, neriešte to a myslite na to, že daný deň je najmä nevestin, alebo že v práci rovnošatu musíte mať, či sa vám to páči, alebo nie. Netrápte sa pre veci ktoré nemôžete zmeniť a vylepšite svoj vzhľad napríklad líčením, ale najmä milým úsmevom a dobrou náladou.

To ako vyzeráte nie je len otázka farieb, ale vášho celkového vyžarovania. 

Zažili ste situáciu, keď ste si museli obliecť farby o ktorých ste vedeli, že v nich nevyzeráte dobre? Ako ste ich vylepšili?

Súvisiace články:

Univerzálne farby – Námornícka modrá a teal
Univerzálne farby – Fialová a neutrálna ružová
Ladiť či neladiť?
Štýl šperkov
Vrstvenie šperkov
Zlato, alebo striebro?
Ako vyberať opasok podľa telesného tvaru

Stiahni si svoj ťahák

Stiahni si svoj ťahák

Pridaj sa do FB skupiny

Pridaj sa do FB skupiny
Back To Top