skip to Main Content
Univerzálne farby
1. Univerzálne farby – Námornícka modrá a teal
2. Univerzálne farby – Fialová a neutrálna ružová
3. Čo robiť, ak musíte nosiť farby ktoré vám nepristanú

„Dobrý deň, sledujem váš blog, veľmi sa mi páči a čerpám z neho  Chcela by som poprosiť o radu. Idem na svadbu, nevesta zadala „dress code“ a to dlhú paradajkovo-červenú sukňu a krásne priehľadné biele body. Všetko by bolo fajn, keby som nebola zimný chladný typ. Ako si v tomto prípade pomôcť farbou doplnkov? Paradajková červená je teplá a potrebuje zlato… Ako to vyriešiť? Ďakujem, Katarína.

Bolo by ideálne, ak by zadávateľ „dress codu“ vedel o tom, že existujú tzv. univerzálne farby, t.j. také, ktoré znesú všetky farebné typy. Sú to ideálne farby na uniformy, šaty pre družičky, rovnošaty, či pamätné tričká pre účastníkov nejakej akcie. Teal a námornícka modrá, alebo fialová a neutrálna ružová nikomu príliš neublížia, pretože majú neutrálnu farebnú teplotu, či stredne tmavú tmavosť a kontrast.

Ak sa dostanete do situácie, kedy ste nútení obliecť si farby o ktorých viete, že nelichotia Vašej farebnosti, preverte si, či máte možnosť svoje oblečenie vylepšiť doplnkami. Ak máte v práci rovnošatu, ale môžete nosiť doplnky, pomocou nich môžete zmierniť negatívne pôsobenie nevhodnej farby na vašu tvár. Ak ste ako družička na svadbe, zrejme tiež môžete doplniť šaty vhodnými doplnkami.

V Katkinom prípade predpísané farby nenarobia príliš veľa problémov, pretože paradajková sukňa neovplyvní negatívne jej tvár a čistá biela je chladnou farbou, takže s pleťou chladného typu bude výborne ladiť.

Katka si môže naviac zobrať strieborné doplnky a fakt, že jej tvár bude možno trochu bledá popri veľkej ploche bielej farby, môže vyriešiť výraznejším líčením.

V prípade že situácia od vás vyžaduje, aby ste mali oblečenú nevhodnú farbu, ktorú nemáte možnosť upraviť doplnkami, neriešte to a myslite na to, že daný deň je najmä nevestin, alebo že v práci rovnošatu musíte mať, či sa vám to páči, alebo nie. Netrápte sa pre veci ktoré nemôžete zmeniť a vylepšite svoj vzhľad napríklad líčením, ale najmä milým úsmevom a dobrou náladou.

To ako vyzeráte nie je len otázka farieb, ale vášho celkového vyžarovania. 

Zažili ste situáciu, keď ste si museli obliecť farby o ktorých ste vedeli, že v nich nevyzeráte dobre? Ako ste ich vylepšili?

Súvisiace články:

Univerzálne farby – Námornícka modrá a teal
Univerzálne farby – Fialová a neutrálna ružová
Ladiť či neladiť?
Štýl šperkov
Vrstvenie šperkov
Zlato, alebo striebro?
Ako vyberať opasok podľa telesného tvaru

Klikni a stiahni si svoj ťahák na kombinovanie farieb:

Klikni a stiahni si svoj ťahák na kombinovanie farieb:
Back To Top