Skip to content
V dnešnom článku by som sa chcela venovať opaskom ako doplnku, ktorý môže našu vizáž vyzdvihnúť, ale aj „potopiť“.

Predajne s oblečením nám ponúkajú opasky rôznych farieb, šírok a z rôznych materiálov. Opasky si ženy väčšinou vyberajú tak ako oblečenie – výber je ovplyvnený našou podstatou, sabavedomím, preferovaným módnym štýlom i životným postojom. Vyberáme si také farby, typy zapínaní a materiály opaskov, ktoré korešpondujú s nami a našimi potrebami.  
Niektoré ženy preferujú nenápadné opasky, niektoré si potrpia na to aby spona mala oblé alebo hranaté tvary, niektoré potrebujú jemné a nenápadné opasky, iné ženy zase drsnejšie, drzé alebo extravagantné typy.

Najklasickejším spôsobom využitia opasku je ten najbežnejší – opasok prevlečený v pútkach džínsov, nohavíc, či sukní. Takto nosí občas opasok takmer každá žena a dôvod je buď čisto praktický, alebo je opasok módnym doplnkom, ktorý má pútať pozornosť, osviežiť outfit, alebo zvýrazniť pás.

 
Opasok je však možné využiť aj ako doplnok, ktorý môže ovplyvňovať tvar našej postavy. Ak poznáme zákonitosti korekcie postavy, opasok môže tvaru našej postavy pomôcť vyzerať proporčnejšie a lepšie. Dokáže nám opticky predĺžiť (alebo skrátiť) nohy a trup, podľa miesta kam opasok umiestnime. Dokáže našu postavu urobiť opticky štíhlejšou, alebo pridať objem na miestach kde je to žiadúce.

Pri výbere opaska by sme mali prihliadať na to, na aký účel bude slúžiť, čo potrebujeme na našej postave vyzdvihnúť a čo skryť a aj na to aby štýlovo i farebne ladil so zvyšným outfitom.

Existujú 3 základné miesta umiestnenia opaska:  

  • v oblasti pása
  • na bokoch
  • pod prsiami.
Ktorá oblasť je pre váš telesný tvar vhodná či nevhodná, záleží od typu vašej postavy. Ženy ktoré majú široký pás by ho nemali zvýrazňovať opaskom. Rovnaká zásada platí pre široké boky či veľké prsia. Miesto na ktoré umiestnime opasok sa automaticky stáva nápadnejším a upozorňujeme naň. Používajte opasky na miesta, ktoré sú na vašom tele pekné, opaskom ich totiž ešte viac zvýrazníte.

Klasické pevné opasky sú ideálne na nosenie v oblasti pása a pokiaľ sú tvarované do oblého tvaru, aj na bokoch Spôsob ich zapínania si určíme sami, môžeme ich nosiť zapnuté klasicky, alebo v tvare písmena V, podľa tvaru našej postavy.

Opasky s všitou gumou sú ideálne nielen do pása, ale aj na boky alebo pod prsia. Guma sa prispôsobí šírke bokov alebo hrudníka a je pohodlná.

V prípade voľby hrúbky opaska platí nepriama úmernosť – čím tenší pás (boky) máme, tým širší opasok si môžeme dovoliť. Ak má žena širší pás alebo boky, a opasok potrebuje, je vhodné voliť opasok v rovnakej farbe ako je oblečenie, aby jej opasok túto časť tela zbytočne nezvýrazňoval. Takáto voľba spôsobí že opasok nie je príliš nápadný, a pritom plní svoju funkciu. 
Ak sa vám páčia tenšie opasky a váš pás alebo boky dovoľujú nosiť výrazné opasky, môžete zapnúť viac tenkých (i rôznych) opaskov navzájom do jedného dlhého a ten si omotať okolo bokov, alebo pása. Získate podobný efekt ako pri hrubom opasku – zvýraznenie, upútanie pozornosti a zatraktívnenie vášho oblečenia.
Obvod pása nie je jediným kritériom pre výber hrúbky opaska. Hrúbku opaska je dobré voliť i s ohľadom na celkovú mohutnosť postavy – ak ste teda útla, príliš hrubý, masívny alebo široký opasok môže vyzerať tvrdo a naopak ak ste objedná, príliš jemný alebo tenučký opasok zvýrazní vašu mohutnosť.
Doplnky sú tou povestnou „čerešničkou na torte“ každého oblečenia. Dokážu vášmu oblečeniu dodať šmrnc a štýl. Opasok ako doplnok na slovenských ženách nie je často vídať. Možno vás tento článok inšpiruje skúsiť si nejaký zaobstarať a zvýrazniť ním svoju postavu, alebo zatraktívniť svoj šatník.

Stiahni si svoj ťahák

Stiahni si svoj ťahák

Pridaj sa do FB skupiny

Pridaj sa do FB skupiny
Back To Top