Skip to content
Univerzálne farby
1. Univerzálne farby – Námornícka modrá a teal
2. Univerzálne farby – Fialová a neutrálna ružová
3. Čo robiť, ak musíte nosiť farby ktoré vám nepristanú
V predchádzajúcom článku venovanom univerzálnym farbám, sme sa venovali elegantnej a dobre kombinovateľnej námorníckej modrej a živšiemu, ale stále dosť elegantnému a „unisex“ odtieňu teal. Dnes si predstavíme ďalšie dve neutrálne farby, ktoré majú v sebe viac ženského princípu a pôsobia farebnejšie a živšie – fialovú a neutrálnu ružovú.

Ak presne neviete, či vám pristanú teplé, alebo chladné farby, siahnite po univerzálnej farbe. Neutrálnosť ich odtieňa zaručí, že nebudete vyzerať zle. Živšie odtiene univerzálnych farieb sú skvele využiteľné napríklad i v dekoratívnej kozmetike.

Fialová je zmesou chladných modrých a teplých červených pigmentov. Stredne tmavý odtieň stredného kontrastu môže nosiť
každá žena. Ak ju vhodne skombinujete, budete v nej vyzerať krásne. Pri líčení kombinujte neutrálny odtieň fialovej s inými farbami tak, aby ste dosiahli farebný efekt a mieru kontrastu, ktoré vašej tvári najviac lichotia.

Teplé / chladné typy by mali v neutrálnej fialovej posilniť teplú / chladnú zložku, napríklad kombináciou s inou farbou oblečenia, alebo s vhodnými doplnkami.

Neutrálnou ružovou nazývam ružovú, ktorá je zmesou chladnej letnej ružovej a teplej lososovej. Je to skvelá farba akcentov pre všetky teplotne neutrálne farebné typy, dá sa využiť na odevoch i na dekoratívnej kozmetike. Ak presne neviete, či vám viac pristanú teplé alebo chladné farby očných tieňov, lícenky, rúžu, alebo topu, siahnite po neutrálnej ružovej a nič nepokazíte.

Podobne ako pri filalovej, i pri neutrálnej ružovej by chladné / teplé typy mali v tejto teplotne neutrálnej farbe posilniť chladnú / teplú zložku.

Máte v šatníku niektorú z týchto univerzálnych farieb na oblečení alebo kozmetike? Riešili ste niekedy problém, ako obliecť viacerých ľudí do rovnakej farby tak, aby vyzerali všetci dobre?

Stiahni si svoj ťahák

Stiahni si svoj ťahák

Pridaj sa do FB skupiny

Pridaj sa do FB skupiny
Back To Top