Skip to content

„S doplňky a jednobarevnými outfity si vím rady, ale teď jsem si koupila dvě výrazně potištěné látky na šaty. Teď tápu, jaké k tomu dát doplňky, abych nevypadala jak od kolotoče. S letními šaty to bude jednodušší, protože budou mít velký výstřih. Druhý potisk je dost bláznivý, takže drobnější doplňky zaniknou a hodně velké zas nejsou pro mne úplně vhodné, takže tady si opravdu nevím rady. Prostě mi připadá, že kombinovat výrazné vzory a doplňky je velký oříšek. Iva.“

Ak aj vy váhate s výberom doplnkov ku vzorovenému oblečeniu a často sa vám stáva, že doplnky vynecháte, pretože neviete aké zvoliť, čítajte ďalej. V pokračovaní článku nájdete návody, odporúčania a tipy ako na to.


Nekonkurujte výraznosti vzoru a posilnite jednu z jeho farieb

Ak je vzor vášho oblečenia veľmi výrazný živosťou farieb, veľkosťou motívov, asymetriou, alebo kontrastom, použite doplnky, ktoré sa nebudú snažiť konkurovať výraznosti vzoru.

V prípade veľmi výrazných, nápadných a komplikovaných vzorov, väčšinou nie je vhodné pridávať náhrdelník, pretože vo vzore zanikne, alebo ho naruší.

Skúste iné dopnky – vyberte jednoduchšie jednofarebné náušnice, kabelku, či opasok v jednej z farieb vzoru. Ideálne v tej, ktorú chcete zvýrazniť a posilniť.


Oživte menej výrazné vzory

Vzorom, ktoré pôsobia pokojne, málo výrazne, alebo málo živo, pridajte výraz a trochu živosti.

Siahnite po doplnkoch, ktoré vzor oživia a „prebudia“. Pravidelnosť, alebo nevýraznosť vzoru môžete narušiť tým, že zvolíte vhodný tvar, alebo farbu doplnku.


Zvýraznite zaujímavé časti vzoru

Ak váš vzor obsahuje zaujímavé motívy, ktoré máte radi, zvýraznite ich tým, že ich zopakujete na doplnkoch. Siahnite po náhrdelníku, náušniciach, alebo spone opaska, ktoré obsahujú podobné motívy – srdce, mesiac, delfín, kvet, hviezda, list, motýľ a podobne.


Snažte sa, aby doplnok so vzorom ladil

Ku vzorom vyberajte doplnky, ktoré ladia s líniami a náladou (štýlom) vzoru. Ak je napríklad váš vzor geometrický, zvoľte i doplnok geometrický.

Tip pre vás: prečítajte si článok 4 kroky, pomocou ktorých si vyberiete vhodný náhrdelník.

Ak máte na sebe kvetované šaty, môžete i na doplnku voliť motív kvetu. Siahnite však po kvete, ktorý bude trochu iný (väčší, výraznejší) ako kvety vo vzore.

Rovnaký kvet by totiž pôsobil nudne a nezaujmavo.

Voľte doplnky, ktoré so vzorom budú ladiť, ale zároveň popri ňom vyniknú. Výraznosť doplnku si môžete zabezpečiť voľbou jeho vhodnej veľkosti, farby, miery lesku a kontrastu, asymetriou a podobne.

Ako vyberáte doplnky ku vzorovanému oblečeniu vy? Máte svoje obľúbené kombinácie? Neváhajte a podeľte sa o inšpirácie a tipy v diskusii pod článkom!

Tip pre vás: prečítajte si článok Ako vybrať k farbe oblečenia farbu kovu na doplnkoch.

Stiahni si svoj ťahák

Stiahni si svoj ťahák

Pridaj sa do FB skupiny

Pridaj sa do FB skupiny
Back To Top