Skip to content
Spoločnosť Pantone, tak ako každú sezónu, predstavila koncom minulého roka farby pre jar 2016. Medzi 10 odtieňmi si svoje trendové farby nájde každý farebný typ, pretože sú medzi nimi teplé, chladné i neutrálne odtiene. Ak máte radi trendy, prezrite si nasledujúci prehľad toho, ako dané farby využiť.

Farby pre jar 2016 sa dajú podľa farebnej teploty rozdeliť na odtiene teplé, chladné a teplotne neutrálne. Iced Coffee je dosť, ale nie úplne teplá a Rose quartz má v sebe štipku žltej, je mierne teplá.

Ak premýšľate ako ich kombinovať, pridávam zopár inšpirácii. Možností je samozrejme oveľa viac – kombinujte trendové farby medzi sebou, alebo s inými farbami vo vašom šatníku tak, aby kombinácia vyhovovala vašej farebnej osobnosti a príležitosti a aby ste sa v nej dobre cítili.

 

Pokiaľ sa vám niektorá trendová farba páči, ale viete že svojimi farebnými vlastnosťami nie je pre vás úplne ideálna, pokojne ju noste v obmenách – svetlejšiu, tlmenejšiu, žiarivejšiu, teplejšiu, či chladnejšiu. Nebudete tak otrokom trendov, ale využijete ich vo svoj prospech.

Páčia sa vám niektoré z jarných Pantone odtieňov? Plánujete si niečo v nich na jarnú sezónu zaobstarať, alebo už máte?

Súvisiace články:
Farba roka 2015 – Marsala
Ako nosiť Marsalu ak ste jarný typ
Ktoré farby spolu ladia
Ako pôsobia rôzne kombinácie farieb

 

Stiahni si svoj ťahák

Stiahni si svoj ťahák

Pridaj sa do FB skupiny

Pridaj sa do FB skupiny
Back To Top