Skip to content
Katka prišla na konzultáciu po tom, čo ju jej priateľ viac krát upozornil, aby nenosila jesennú hnedú a podobné ťažké farby. Tvrdil jej, že potrebuje niečo ľahšie a sviežejšie a dokonca jej sám kúpil šatku, ktorá bola kompromisom medzi Katkinou obľúbenou tmavšou hnedou a sviežimi farbami. Ak vás zaujíma kto mal pravdu a aká je Katkina farebnosť, čítajte ďalej.

Katka je žena stredného veku s nádhernými veľkými modrými očami. Oči sú dominantou jej tváre a žiaria. Jej pokožka je svetlá a vlasy boli dlho blond, až vekom postupne začali mierne tmavnúť. Vždy v nich bol prítomný i teplý nádych.

Katka mala na konzultácii vlasy mierne zosvetlené jemne teplým blond odtieňom a nevyzeralo to zle. Na sebe mala bielu blúzku s jemnými modrými pásikmi a pulóver v tlmenom odtieni hráškovej zelenej. Na jej oblečení ma trochu rušila práve tlmenosť farby pulóvra.

Pri šatkovej metóde sa ukázalo, že Katkina farebnosť je zaujímavá. Farebná teplota jej tváre bola pomerne neutrálna, ale lepšie vyzerala v mierne chladných farbách. Veľmi krikľavé a žiarivé farby ju už prebíjali, ale ani púdrové letné pastely neboli úplne to pravé. Katkina tvár najviac žiarila v najčistejších farbách svetlého leta. V týchto farbách jej pokožka vyzerala krásne a najviac v nich vynikli jej nádherné modré oči, ktorých farba bola zrazu ešte intenzívnejšia.

Na jej farebnosti je zaujímavé to, že Katka potrebuje farby ktoré majú síce farebnú teplotu svetlého leta, ale svojou čistotou sa blížia farbám svetlej jari.

Na konzultáciu mi Katka priniesla ukázať modrý rolák, o ktorom mala pred konzultáciou pochybnosti, ale ukázalo sa že je pre jej farebnosť veľmi vhodný a bude v ňom vyzerať sviežo a nádherne.

ilustračné foto

Konzultácia s Katkou bola nielen príjemná, ale aj zaujímavá. Opäť sa potvrdilo, že každý z nás je neopakovateľným originálom a každému príroda namiešala do tváre kombináciu farieb, ktorá je jedinečná a preto nádherná. I v rámci jedného farebného typu môže existovať veľmi veľa variácií a len šatková metóda je nástrojom, ktorý presne určí, aké farebné vlastnosti by mali mať vaše farby oblečenia. Odhalí farby v ktorých zažiarite, v ktorých budete vyzerať sviežo, mlado, iskrivo a zaujímavo. V ktorých získate sebavedomie.

Ozvalo sa mi už viac čitateliek a klientiek, ktorým práve partner naznačil, že v niektorých farbách nevyzerajú úplne dobre. Väčšina mužov silu farieb podceňuje, ale sú i takí, ktorí inštinktívne dokážu odhadnúť ideálne farby pre svoju partnerku. Podobne ako Katkin priateľ, ktorý sa nemýlil v tom, že hnedá je pre Katku príliš ťažká a tvrdá. Jednoducho i medzi mužmi sú niektorí viac vnímaví k farbám a farebnej harmónii. A to je skvelé.

Chodíte nakupovať s partnerom? Nechávate si od neho poradiť? Akú váhu prikladáte jeho názoru? Alebo ho práve naopak vy učíte tomu, aké farby mu pristanú a ako ich má kombinovať? Ak máte chuť, zapojte sa do diskusie!

Stiahni si svoj ťahák

Stiahni si svoj ťahák

Pridaj sa do FB skupiny

Pridaj sa do FB skupiny
Back To Top