Skip to content
Máte v šatníku veci, ktoré sa vám v predajni s oblečením zdali úžasné a doma ste zistili že sa vám nehodia, nesedia vám, alebo majú nesprávnu farbu? Tento príspevok bude o tom, ako pri nákupe neminúť veľa peňazí za niečo, čo vám potom zostane v šatníku bez využitia.

 

Ide vlastne len o jednu informáciu: Vo väčšine predajní s oblečením máte totiž možnosť zakúpené oblečenie vrátiť bez vysvetlenia dôvodu a po vrátení vám budú vyplatené peniaze. 

 

Keď som tento fakt zistila, veľmi ma to potešilo, pretože to dáva nákupom ďalší rozmer. Nemusíte urputne premýšľať, či daný odtieň bude pre vás vhodný. Často je v predajniach s oblečením umelé osvetlenie, ktoré farby skresľuje. Často nemáte možnosť s oblečením vyjsť na denné svetlo a posúdiť jeho farbu. Často sú kabínky také malé, nepohodlné a zle osvetlené, že ak oblečenie v nich vyzeralo dobre, doma zistíte že niektorý švík ťaha, že dĺžka nie je ideálna, alebo že výstrih vám vlastne vôbec nesedí. Možno sa neviete rozhodnúť medzi dvoma rovnakými vecami v rozličných farbách.
Nevadí. Ak doma zistíte, že nový kúsok vám nesedí, alebo nezapadne do vášho šatníka štýlovo či farebne, vráťte ho. Máte dokonca možnosť kúpiť si dve veci medzi ktorými sa rozhodujete, napríklad jedny nohavice majú výbornú farbu, druhé zase skvelý strih. Kúpte si oboje a doma ich vyskúšajte skombinovať s oblečením ktoré už máte. Možno niektoré sadnú. A ak nie, vráťte oboje!
Je skvelé mať takúto možnosť a myslím že veľa žien to uvíta. Robí totiž nakupovanie príjemnejším a pohodlnejším. Máte možnosť vyskúšať si oblečenie v pohodlí a kľude domova a nemusíte sa stresovať. 
Robila som prieskum v niektorých žilinských predajniach s oblečením. Sú to všetko veľké reťazce, takže podmienky za ktorých je možné tovar vrátiť sú rovnaké pre celé Slovensko. V Čechách to bude asi podobné, ale pre istotu si vždy pred platením informáciu o možnosti vrátenia tovaru overte. Nasleduje prehľad reťazcov a podmienky vrátenia zakúpeného tovaru.

Orsay
Zakúpený tovar môžete vrátiť do 28 dní od nákupu. 

 

C&A
Tovar môžete vrátiť do 30 dní od nákupu.

Mango
Tu sa musíte trochu poponáhľať, tovar môžete vrátiť do 3 dní od nákupu.

H&M
Tovar vrátiť nemôžete. Je možné vymeniť ho za iný tovar, alebo ak si hneď nevyberiete niečo iné, vystavia vám dobropis na zaplatenú sumu a na vypísaný dobropis si môžete kúpiť niečo iné v ďalších týždňoch. Nezabudnite si overiť, dokedy je dobropis platný.

Camaieu
Bežne môžete tovar vrátiť do 30 dní. V prípade zľavových akcií sa limit skracuje na 7 dní.

Reserved
V tomto reťazci môžete zakúpený tovar vrátiť do 3 dní.

Lindex
Zakúpený tovar môžete vrátiť do 30 dní.

Baťa, Humanic
Obuv zakúpenú v týchto predajniach máte možnosť vrátiť do 14 dní odo dňa nákupu. Obuv musí byť nenosená a v originálnej krabici. 
Samozrejmosťou je, že oblečenie, doplnky alebo obuv ktoré chcete vrátiť by mali mať originálne štítky, nemali by byť nosené, alebo znečistené. Spodné prádlo vám vo väčšine predajní naspať nezoberú ani nevymenia, takže kúpu je potrebné si dobre zvážiť už v predajni.

 

Ak ste pri nákupe len zle odhadli veľkosť, alebo farbu, tovar môžete samozrejme vymeniť za rovnaký  inej veľkosti, alebo farby. Výmena tovaru je možná do rovnakého termínu ako vrátenie, alebo v ešte dlhšej lehote. Informujte sa pri nákupe.
Máte skúsenosti s vrátením nenoseného oblečenia alebo obuvi? Zdá sa vám táto možnosť výhodná? Vedeli ste o nej? Ak máte chuť, napíšte o vašich skúsenostiach do diskusie!

Stiahni si svoj ťahák

Stiahni si svoj ťahák

Pridaj sa do FB skupiny

Pridaj sa do FB skupiny
Back To Top