Skip to content

„Už tri dni chodím po obchodoch a skúšam rôzne plavky, ale stále neviem aký typ mi pristane. Myslím si že som trojuholník a je to tak že predavačky mi pochvália všetko, lebo chcú predať. Beátka, nemohli by ste prosím Vás spísať rady podľa čoho vyberať plavky? Bola by som veľmi vďačná. Lucka.“ V dnešnom príspevku teda nájdete tipy, ako vybrať plavky vzhľadom na váš tvar postavy.


Postavy 8 a X – presýpacie hodiny

Presýpacie hodiny – váš telesný tvar je považovaný za ideálny, preto si môžete dovoliť široké spektrum strihov plaviek. Nechajte v plavkách vyniknúť váš štíhly pás a ženské krivky.

Ak máte nízko položené boky alebo kratšie nohy, nenoste nízko vykrojené nohavičky.


Postava A – hruška

Hruška – voľte plavky, ktoré pritiahnu pozornosť na hornú polovicu tela a kombinujte ich s fádnejšími spodnými dielmi. Podprsenka výraznejšej farby, zaujímavého strihu, so zaujímavými detailami (volániky, riasenie, kamienky, aplikácie, kontrast…) pritiahne pozornosť ku trupu, tvári, ramenám.

Vyhnite sa nápadným detailom (viazačky, mašličky, pracky) na bočnej strane nohavičiek a tiež nízko vykrojeným strihom nohavičiek.


Postava I – stĺp

Stĺp – plavky by mali dodať vašej rovnej postave trochu tvarovanosti. Detaily na bočnej strane nohavičiek rozšíria vaše boky, volány, riasenie a výstuž v podprsenke dodajú plnosť a objem prsiam.


Postava H – obdĺžnik

Obdĺžnik – rafinovaný strih plaviek dokáže vykúzliť na vašej rovnejšej postave ilúziu tvarovaného pása a väčšej štíhlosti. Hľadajte plavky so zvislými líniami, zavinovacie strihy, výkroje na bokoch, alebo geometrické vzory ktoré vyvolajú dojem tvarovanej postavy.


Postava V – trojuholník

Trojuholník – vaše plavky by mali opticky zjemniť a zúžiť vaše ramená a pridať objem bokom. Voľte preto zvislé línie na hornej a vodorovné na spodnej polovici tela. Hľadajte obojkové strihy podprseniek a menej vykrojené strihy nohavičiek.


Postava O – jablko

Jablko – vaša plnšia postava s objemnou oblasťou pása si žiada strihy plaviek, ktoré bruško ukryjú, Voľte drobnejšie, hustejšie vzory, rafinované riasenie, tmavšie farby v oblasti bruška. Pritiahnite pozornosť k dekoltu a ramenám výraznejšou farbou, či zaujímavým detailom v hornej časti plaviek.

Patríte k ženám, ktoré práve zháňajú plavky ideálne pre svoju postavu, alebo už máte nákup za sebou? Máte predstavu, aký typ plaviek je pre vás ten „pravý“? Zdá sa vám tohtoročná ponuka predajní dostatočná vzhľadom na farebné, strihové, štýlové a veľkostné možnosti? Ak máte chuť, zapojte sa do diskusie!

Stiahni si svoj ťahák

Stiahni si svoj ťahák

Pridaj sa do FB skupiny

Pridaj sa do FB skupiny
Back To Top