Skip to content

Konzultácia s Adrianou a Zuzkou bola veľmi zaujímavá a preto sa o dojmy z nej podelím s vami v dnešnom príspevku. Adriana absolvovala všetky tri konzultácie, so Zuzkou sme už pred dvoma rokmi prebrali jej farebný typ i postavu a štýl a teraz absolvovala Líčenie so zaškolením.

Adriana má krásnu, v podstate ideálnu postavu typu presýpacích hodín. V práci potrebuje byť oblečená formálne a i v bežnom živote je jej veľmi blízka elegancia a klasický štýl. Cíti sa dobre v blúzkach, sakách, sukniach a puzdrových šatách, nosí podpätky a jemné, elegantné šperky zo zlata, alebo striebra. Vyhýba sa ležérnemu, prírodnému, romantickému ale i príliš umeleckému štýlu, pretože sa cíti najlepšie v klasických strihoch.
Jej šatník je bohatý a sú v ňom farby všetkých ročných období. Farby kombinuje bez výrazných kontrastov a často volí tmavú neutrálnu farbu na hornej polovici tela a farebnejší odtieň na spodnej.

Tvár Adriany pôsobila teplotne neutrálnym dojmom, ale čistý odtieň jej zeleno-modrých očí a celková čistota tváre nahrávali dojmu zimnej farebnosti. Šatková metóda to potvrdila a ukázalo sa, že Adriana potrebuje stredne tmavé, čisté, jasné zimné farby – patrí medzi kontrastné zimné typy.

Keď sme tvár Adriany nalíčili, bola nadšená, ako elegantne a živo jej oči a tvár zrazu vyzerali. Do konzultácie sa líčila v podstate iba pomocou čiernej ceruzky na oči a riasenky, preto jej oči vyzerali menej výrazné a menšie. Pretieňované neutrálnymi odtieňmi hnedej a prežiarené bielou vyzerali úplne inak – väčšie, otvorenejšie a najmä iskrivejšie.

Pri prezeraní kúskov z Adrianinho šatníka vysvitlo, že jej oblečenie nezvýrazňuje naplno všetky jej prednosti. Niektoré šaty a sukne mali príliš dlhú dĺžku, takže v nich nevynikli Adrianine krásne nohy a jej žensky tvarované boky v nich pôsobili zbytočne plochým dojmom. Príliš dlhé topy robili jej postavu neproporčnou a príliš zvýrazňovali jej vyššie položený pás, rozloženie farieb na oblečení nedodávalo jej tvári iskru. Adriana si veľa vecí necháva šiť u krajčírky a tak má v šatníku tvarované oblečenie, ktoré dokáže zvýrazniť jej krásny štíhly pás.

Ukázali sme si, ako môže Adriana vhodnými farbami horných dielov, šatkami a doplnkami rozžiariť svoju tvár, vhodnými dĺžkami topov, blúzok, sák a sukní zvýrazniť svoju krásnu postavu a pôsobiť proporčne, vhodným účesom a náušnicami korigovať svoju okrúhlu tvár a vhodným líčením zvýrazniť črty svojej tváre, opticky zväčšiť drobné, jemné oči i pery.

Štýl Adriany je vyhranený – je klasický a uvedenými malými zmenami sa môže úspešne posunúť smerom k mestskému štýlu, ktorý naviac dokáže vyzdvihnúť osobnosť nositeľky tým, že sú v ňom prítomné zaujímavé detaily a niečo svojské. Adriana vyzerá krásne, ale ak si zvykne na výraznejšie doplnky a zvýrazní vhodnými farbami svoju krásnu kontrastnú tvár, bude vyzerať skvele.

Zuzkina farebnosť je teplá jesenná a preto som bola zvedavá, ako sa jej šatník za 2 roky od konzultácie Určenia farebného typu zmenil. Adriana spomínala, že Zuzka vyzerá vždy výborne, nosí farby a jej okolie obdivuje, ako v nich žiari. Mala som možnosť osobne sa presvedčiť že je to naozaj pravda – Zuzka vyzerala nádherne v živej, farebnej kombinácii teplej jesennej zelenej bundičky a oranžovo-hnedej šatky.

Na konzultáciu Líčenia so zaškolením prišla Zuzka nalíčená, takže som mala možnosť vidieť, že líčenie ju baví a vyzerá vďaka nemu upravene, ale malý problém bol vo farebnej teplote. Zuzka používa chladné očné tiene, chladnejší odtieň lícenky a neutrálny rúž. Preto sme pri líčení zmenili farebnú teplotu líčidiel – použili sme teplé odtiene béžovo-zlatej, tlmenej marhuľovej a čokoládovo-hnedej, skombinovali sme ich s tmavo-hnedou ceruzkou na oči, teplým bronzerom a výrazne teplým rúžom. Uvedený odtieň rúžu mala Zuzka vo svojej zbierke líčidiel, ale nenosila ho, pretože mala pocit, že sa jej nehodí. Usúdili sme, že dôvodom bol zrejme fakt, že teplá farba rúžu nepôsobila popri chladnejších očných tieňoch a lícenke harmonicky. Keď sme farebnú teplotu tieňov a lícenky zmenili, rúž a celé líčenie vyzeralo na Zuzke nádherne – Zuzkina tvár zjemnela, pôsobila sviežo a čisto a nádherne vynikli jej krásne veľké zelené oči.

Želám Adriane i Zuzke veľa radosti, sebavedomia a pocitov spokojnosti a veľa inšpirácii a nápadov na to, ako svoju krásu ešte viac zvýrazniť a podporiť!

Stiahni si svoj ťahák

Stiahni si svoj ťahák

Pridaj sa do FB skupiny

Pridaj sa do FB skupiny
Back To Top