skip to Main Content
Účesy pre tvar tváre
1. Účesy pre dlhú tvár
2. Účesy pre okrúhlu tvár
3. Účesy pre hruškovitú tvár
4. Účesy pre štvorcovú tvár
5. Účesy pre obdĺžnikovú tvár
6. Prečo by ste mali poznať tvar svojej tváre

Námet dnešného príspevku je čitateľský a poslala mi ho Alena: „… aj keď nemám nadváhu, kvôli okrúhlej tvári vyzerám plnšia. Mojim problémom je i líčenie očí, ktoré sú v tvári malé a blízko seba…“. Podobný problém ako Alena má mnoho ďalších žien, preto sa dnes pozrieme, ako sa dá účesom a líčením korigovať okrúhly tvar tváre.

I medzi známymi ženami nájdeme mnoho takých, ktorých tvár je okrúhla. Okrúhlu tvár spoznáte najmä vďaka jej výraznej šírke, ktorá má často rozmer porovnateľný s dĺžkou tváre. V okrúhlej tvári chýbajú výrazné hrany a pôsobí skôr oblo a plnším dojmom, oči sa môžu zdať byť blízko pri sebe.

Ako sa dá okrúhla tvár opticky zoštíhliť účesom, si ukážeme na príklade celebrít. Okrúhlej tvári nelichotí, ak si vlasy začeše dohladka dozadu, pretože takýto účes len zvýrazní jej okrúhlosť. Vhodnejšie je nechať popri tvári padať dlhšie pramene vlasov, alebo priznať ofinu a česať ju šikmo nadol, pretože tento smer dokáže zmeniť okrúhly tvar na viac oválny a štíhlejší.

Hustá rovná ofina tvár opticky skráti a rozšíri. Vhodnejšie je preto ofinu vypnúť dohora, prestrihať, alebo česať nabok, tak aby odkrývala čelo. Priznané čelo tvár predĺži a spolu s vhodným riešením bočných partií zoštíhli.

Pri voľbe dĺžky účesu je potrebné vyberať tak, aby tvár pôsobila dlhším dojmom. Preto nie sú vhodné príliš krátke, alebo objemné účesy, ktoré len zvýrazňujú okrúhlosť tváre.


Veľmi krátky zostrih kopíruje tvar tváre a preto nie je pre okrúhlu tvár ideálny. Existujú samozrejme výnimky, ale je potrebné aby ofina bola prestrihaná a aby bol vytvorený objemu na temene hlavy (foto vľavo). Vhodný je tiež bob, ktorého bočné partie prestrihaním mäkko lemujú tvár tak, že ju zoštíhľujú a ofina čiastočne odkrýva čelo (foto vpravo).

Dĺžka účesu pod úrovňou brady okrúhlej tvári lichotí, za predpokladu že bočné partie a ofina sú riešené tak, aby tvár zoštíhľovali.

V prípade že okrúhlej tváre je dosť pravdepodobné, že oči pôsobia bližšie posadeným dojmom. Vhodný účes ktorý tvár opticky zoštíhli pomôže tento problém riešiť, ale pomôcť môže i vhodné líčenie očí a kontúrovanie tváre.

Pri očiach je vhodné zamerať sa najmä na vonkajšie kútiky, ktoré je potrebné stmaviť a zvýrazniť. Očný tieň vytieňovaný i mierne za oblasť vonkajších kútikov vytvorí dojem, že sú posadené ďalej od seba. Pre optické oddialenie očí nie je vhodné tmavým tieňom zvýrazňovať vnútorné kútiky očí, alebo aplikovarť tmavú očnú linku po celej dĺžke viečka. Tá by mala byť nanesená len na vonkajšej časti viečok.

Lícenka, bronzer, alebo tmavší makeup dokážu tiež veľmi dobre tvár opticky zoštíhliť. Cieľom je mierne stmaviť bočné partie tváre a vytvoriť ilúziu výraznejších lícnych kostí.

Máte i vy okrúhlu tvár? Objavili ste ideálny účes, ktorý dokáže tvar vašej tváre zoštíhliť a predĺžiť? Ako sa líčite, aby ste vytvorili dojem dlhšej alebo štíhlejšej tváre? Diskusia je tu pre vás!

 

Stiahni si svoj ťahák

Stiahni si svoj ťahák

Pridaj sa do FB skupiny

Pridaj sa do FB skupiny
Back To Top