Skip to content
Čierno – biela kombinácia patrí medzi klasiku a v kolekciách predajcov sa pravidelne objavuje. Ak sa vám páči, ale neviete ako ju nosiť, čítajte ďalej. Každý farebný typ môže nosiť kombináciu bielej a čiernej, treba však poznať pravidlá.
 
Všetky farebné typy môžu nosiť čierno-bielu kombináciu, na niektorých vyzerá lepšie, zatiaľ čo iné typy ju potrebujú „vylepšovať“ doplnkovými farbami. Na zimných typoch vyzerá čiernobiela kombinácia veľmi dobre, pokiaľ vzor nie je veľmi drobný a tlmený, Je ideálne ak vzor obsahuje rovnaký, alebo vyšší podiel čiernej farby ako bielej. Vekom, keď farebnosť postupne bledne, je vhodné prejsť k pomeru 50% bielej + 50% čiernej.
 
Všetky letné a jarné typy vyzerajú najlepšie v čiernobielych vzoroch, ktoré obsahujú vyšší podiel bielej v porovnaní s obsahom čiernej. Ideálny je biely podklad s čiernym vzorovaním, vzory by nemali byť príliš veľké. V prípade jarných typov je bielu lepšie vymeniť za béžovú alebo iný teplý odtieň bielej. Jemnejšie sfarbené jesenné typy môžu mať s čierno-bielou kombináciou problém. S čiernou by mali kombinovať radšej krémovú, béžovú a iné bledé, ale teplé farby. Čiernej by malo byť v ich vzoroch rovnako ako bielej (50-50), alebo o niečo viac.


Okrem vhodného pomeru bielej a čiernej je potrebné brať do úvahy i veľkosť vzoru. Platí jednoduché pravidlo – čím je vzor drobnejší, tým tlmenejší dojem vytvára.
 

Z aktuálnej ponuky predajní chcem upozorniť na práve prebiehajúcu akciu v Camaieu – zľavy až do výšky 60%. Akcia prebieha pri príležitosti 10. narodením tohto reťazca a končí v nedeľu 25.9.2011. Nasleduje niekoľko čierno-bielych modelov z Camaieu (kliknutím na obrázok si prezrite ďalšie).

 

Ak máte radi čierno-bielu kombináciu, noste ju. Nezabudnite však pri výbere vzoru brať do úvahy váš farebný typ. Ak totiž nezvolíte vhodnú veľkosť vzoru, správny odtieň či pomer bielej a čiernej, môžete vyzerať príliš usadlo, staro, šedivo, fádne, bledo, alebo naopak tmavo. Čiernobiela farebnosť môže pôsobiť trochu fádne a smutne, preto pri je ideálne doplniť ju niečím farebným a pozitívnym (šperk, šatka, šál, opasok a pod.)
V ankete môžete zahlasovať, aký máte vzťah k čiernobielym vzorom a v diskusii napísať svoje postrehy, alebo skúsenosti.

Stiahni si svoj ťahák

Stiahni si svoj ťahák

Pridaj sa do FB skupiny

Pridaj sa do FB skupiny
Back To Top