Skip to content
V dnešnom príspevku chcem popísať nedávnu zaujímavú skúsenosť z konzultácie Určenia farebného typu. Už viac krát som na tomto blogu spomínala, že niekedy je farebnosť človeka zrejmá hneď na prvý pohľad, inokedy však vôbec nie. A práve ten druhý prípad je predmetom tohto článku.


 

Klientka o ktorej píšem, mi poslala pred konzultáciou veľa fotografií. Mala dohodnutú aj Korekciu postavy odevom, takže väčšina fotografií sa týkala práve jej oblečenia a postavy. Nafotila sa mi oblečená v takmer celom svojom šatníku, čo bolo skvelé, lebo naozaj platí že na vlastných chybách sa človek naučí najviac. Prešli sme všetky jej outfity a hovorili sme o tom, čo vyzerá dobre a čo nie. Hovorili sme o dôvodoch, prečo to tak je, ale aj o možnostiach ako by sa dali kúsky ktoré nie sú ideálne, vylepšiť, upraviť, alebo skombinovať tak aby vyzerali lepšie.

Ale poďme k jej farebnosti. Keďže na fotografiách bola celá postava, detaily a podrobná farebnosť tváre neboli z fotografií zrejmé. V dotazníku klientka uviedla, že jej oči sú zeleno-hnedé, vlasy tmavo-hnedé a nie sú farbené. Na prvý pohľad by sa mohlo zdať, že by mohla patriť medzi tmavé alebo tlmené farebné typy.

Pri osobnom stretnutí som mala pred sebou veľmi milú a usmievavú mladú ženu s teplou farbou pokožky a pehami. Oči nevyzerali až také tmavé ako na fotografii a vlasy mali tmavšiu hnedú farbu.
 

Klientka spomenula, že už absolvovala dve sedenia farebnej typológie u iných konzultantov a výsledok bol taký, že sama nevie kam farebne patrí. Pri prvom sedení ju zaradili medzi jesenné typy a dostala kartičku zo všetkými jesennými farbami (tlmenými, teplými i tmavšími). Pri návšteve u iného konzultanta dostala odpoveď, že patrí medzi zimné typy a boli jej odporučené výrazné chladné zimné farby. S tým sa nedokázala stotožniť, pretože má dobre vyvinutý cit pre farby a v chladných farbách naozaj nevyzerá dobre. Pri pozorovaní farebnosti šatkovou metódou bolo zrejmé, že najlepšie vyzerá v teplých jesenných farbách.

 

Odchýlkou od typického popisu farebnosti teplého jesenného typu bola neutrálna farba vlasov klientky. Boli od detstva tmavé a neboli vôbec výrazne teplé. Klientka si vlasy zatiaľ nefarbí, pretože problémy so šedinami vzhľadom na svoj vek nemá. Farebne pripomínala Kate Beckinsale.

Farebnosť každého človeka je veľmi individuálna záležitosť, každému z nás príroda nemiešala originálnu zmes farieb a je ideálne ak túto zmes zvýrazníme vhodnou farbou oblečenia, vlasov a líčenia. Každý nesúlad farebnosti tváre a oblečenia (vlasov, líčenia) je viditeľný a narúša harmóniu . Netreba byť otrokom svojich ideálnych farieb, stačí ak pochopíte súvislosti a svoju farebnosť. To stačí na to, aby ste mohli nosiť i farby ktoré síce máte rada, ale nevyzeráte v nich ideálne. Ak ich vhodne a citlivo zakomponujete do outfitu, výsledok bude skvelý.

Pri konzultácii sa klientky dozvedia o sebe niečo nové. Začnú sa pozerať sa na farby a svoju farebnosť inak. Uvidia na vlastné oči, ako krásne môžu vyzerať vo vhodných farbách. Posilní sa v nich pocit, že sú originálom a že nie je potrebné slepo nasledovať trendy, ale skôr byť sama sebou a posilniť to krasne v nás.  

Stiahni si svoj ťahák

Stiahni si svoj ťahák

Pridaj sa do FB skupiny

Pridaj sa do FB skupiny
Back To Top